חדשות משכנתא

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

מקובל להגיד כי המערכת הבנקאית בישראל היא "החמצן של המדינה" :  הבנקים נותנים אשראי למשק הישראלי ובכך גורמים לצמיחה במשק. בהתאם לכך, הבנקים למשכנתאות מציעים תנאים שונים ומבחר רב של מסלולי משכנתא.

לעיתים קרובות מאוד, הבנקים יוצאים ב"מבצעים" שלפיהם אתם חוסכים סכומים גדולים בלקיחת משכנתא, בין אם זה בדחיית התשלומים או בהטבות נוספות. העניין הוא שברוב המכריע של המקרים, לא מדובר בהכרח בתנאים האופטימליים עבורכם, אלא באותם המסלולים שיניבו לבנק את הרווחים הגדולים ביותר. אחרי הכול, לכל מטבע יש גם שני צדדים.

קריטריונים לקבלת משכנתא

כאמור, באמצעות הבנקים כיום, ניתן לקבל מימון לצורך רכישה של נכס למגורים ולהשקעה וכך אפשר היום לקנות דירה עם הון עצמי שנמוך יותר משווי הנכס עצמו. כמובן  שהבנקים לא יכולים לתת משכנתא לכל אחד והם צריכים להיות בטוחים שהלווה יוכל להחזירה את ההלוואה.

מסיבה זו, הבנקים תמיד דורשים ביטחונות כנגד ההלוואה, הביטחונות של הבנק כנגד ההלוואה מתבטאים בראש ובראשונה במשכון הנכס לטובת הבנק (ומכאן השם משכנתא) . כמו כן, הבנק דורש עמידה בקריטריונים הבאים: גיל הלווה, תעסוקת הלווה והכנסותיו, שיעבוד נכס נדל"ני נוסף (במקרים מסוימים) בנוסף לכך, לפי הוראות בנק ישראל המעודכנות ל – 2013, סכום ההלוואה לא יעבור שיעור מסוים מערך הנכס (עד 75% לרוכשי דירה ראשונה ו – 70% למשפרי דיור). במידה וישנה הלוואה קודמת, כמו במקרה של מחזור משכנתא, הבנק ידרוש היסטוריה אשראי תקינה של המשכנתא הקודמת והתנהלות חשבון תקינה באופן כללי.

אלו הם קריטריונים כללים בלבד, ולכל בנק יש שיקולים נוספים אותם הוא מעמיד אל מול הלווה לצורך רכישה של נכס. כמו כל גוף כלכלי אשר רוצה להרוויח יכול הבנק לדחות בקשת הלוואה או לאשרה. לאחר קבלת אישור עקרוני, הלקוח מגיע לשלב בו עליו לבחור בין מסלולי המשכנתא והריביות השונים.

מסלולי המשכנתא

בהקשר זה, יש לזכור כי הבנקים הם גוף עסקי וכמו לכל גוף עסקי יש לבנק מטרת רווח. לכל בנק יש את הסטנדרטים המקובלים שלו ולפיהם הוא  קובע את מסלולי המשכנתא והריביות הספציפיים אשר מביניהם הוא מאפשר לבחור. עבור מי שלא מתמצא בתחום ואיננו בעל רקע פיננסי עשיר, העושר של המסלולים השונים ועשרות המושגים הנלווים עליהם עלולים להיות מבלבלים כאילו היה מדובר בלמידה של שפה חדשה וקשה במיוחד כגון סינית. לפיכך, רצוי להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתא גם אם מתכוונים לבצע את תהליך החקירה וההשוואה בין הבנקים השונים באופן עצמאי.

חדשות משכנתא מעודכנות בהתאם לשינוי השוק ובהתאם להחלטת הריבית

אנו נעדכן אתכם בכל החדשות והעדכונים החשובים ביותר בשוק המשכנתאות כגון שינויים במדד המחירים לצרכן, מגבלות חדשות של בנק ישראל, מגמות עליה או ירידה בשוק הנדל"ן ועוד. על מנת להישאר מעודכנים, תוכלו לקרוא את בלוג "חדשות משכנתא" כאן באתר וידר משכנתאות.

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

#

לקביעת פגישת התכנות כלכלית

מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
0737294778
phone
#
0737294778