חישוב משכנתאות – וידר משכנתאות

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  חישוב משכנתאות זהו תהליך בו מבצעים חישוב חודשי על לוח פי לוח סילוקין בו מחולקת המשכנתא מדי חודש לתשלום חודשי של קרן וריבית.

  חישוב משכנתאות נעשה על פי מחשבון משכנתא.

  ישנם 5 סוגי לוחות סילוקין שעל ידיהן ניתן לבצע חישוב משכנתאות מעמיק

  1. לוח שפיצר

  2. לוח קרן שווה

  3. לוח סילוקין גרייס חלקי

  4. לוח סילוקין גרייס מלא

  5. לוח סילוקין בלון

  מחשבון משכנתא מאפשר לחשב בצורה מדויקת על פי נוסחה.

  נוסחת לוח שפיצר הינה הנוסחה הפופולארית ביותר לחישוב של משכנתא.

  בלוח שפיצר, כדאי להשתמש במקרים מסוימים אך ישנם לוחות סילוקין נוספות אשר יכולות לחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך התקופה וכדאי בעיקר לבדוק את לוח סילוקין קרן שווה אשר אוכל יותר מהקרן לאורך התקופה הראשונית וחוסך עשרות אלפי שקלים.

  כאשר מבצעים חישוב משכנתאות, יש לבדוק את ההצמדות של הקרן ואת השינוי של הריבית.

  ברוב המסלולים, חוץ ממסלול ריבית קבועה לא צמודה, הקרן או הריבית משתנות בהתאם להצמדה לאותו מטבע, שער או ריבית.

  במחשבוני משכנתא שונים, ניתן לראות רק את ההחזר החודשי ההתחלתי ולא את ההחזר הכולל על המשכנתא ולכן חשוב לבדוק את ההחזר העתידי ואת שינוי הריביות וכמובן את יתרת החוב לסילוק.

  יש לבצע השוואות משכנתאות בין הבנקים השונים ולא להשוות רק את גובה הריבית אלא גם את תקופת הלוואה וכן את ההצמדה ושינוי הריבית.

  לאור התפתחות שוק המשכנתאות בישראל, ניתן לראות מסלולים נוספים אשר לא ניתן להשוות אותם למסלולים צמודי המדד מכיוון שמתבצע בהם שינוי שונה מאשר השינוי של הקרן ובהצמדה.

  הכוונה היא, שכל מסלול יש לו את הקריטריונים שלו ואת השינויים שלו. יש מסלולים אשר בהם הקרן משתנה ויש מסלולים אשר בהם הריבית משתנה.

  אין להשוות בין מסלולים אשר הריבית בהם משתנה לבין מסלולים שהם צמודים למדד אשר בהם הקרן יכולה לעלות או לרדת בהתאם לשינוי של המדד.

  חלק ניכר בכל תשלום משכנתא הינו תשלום על חשבון הריבית, לפחות בחלק ההתחלתי של המשכנתא ולכן חשוב לבדוק היטב את גובה הריבית וכן את התקופה אשר אנו לוקחים את המשכנתא.

  משכנתא הינה ההחלטה החשובה ביותר בחיינו לכן, כדאי לעשות זאת עם יועץ משכנתאות מומחה אשר יבנה לכם את המשכנתא הטובה והזולה ביותר

   תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

   #

   לקביעת פגישת התכנות כלכלית

   מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
   0737294778
   phone
   #
   0737294778