Skip to Content Contact Us
!השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ מקצועית

  מה עדיף: לקנות דירה יד שנייה או דירה מקבלן?

  אם החלטתם לקנות דירה והתחלתם לגייס את ההון הנדרש לכך, בוודאי הגעתם להתלבטות השנייה הכי נפוצה לאחר גיוסי ההון ושאלת המשכנתא – ממי לקנות את הדירה, מקבלן או מיד שנייה? זו השאלה הכי מתבקשת כשאתם עוברים לשלב המעשי, ובכל זאת סביר להניח שאלאל אם כן יש לכם דירה מדויקת שהגעתם אליה כבר והיא זאת שהניעה אתכם לצאת למסע הזה של רכישת הדירה ופתיחה בהליכים לקבלת משכנתא, הרי שזה הזמן לבדוק את האפשרויות, יתרונות וחסרונות מכל אחד.

  לקנות דירה יד שנייה או מקבלן

  השיקולים בעד ונגד דירה מקבלן או דירה יד שנייה

  • המיקום קובע את הבחירה – בבחירת דירה יש גם שיקולים של מיקום בתוך שכונה, במיוחד אם יש לכם ילדים או שאתם מתכוונים להרחיב את המשפחה. אם אין לכם בניין חדש לגמרי באותה שכונה או להפך, אין לכם בניין יד שנייה אלא רק מקבלן, וזו השכונה שתרצו לגור בה בוודאות, הרי שהבחירה שלכם מוכתבת על ידי שיקול המיקום האידיאלי לכם לעשר השנים הקרובות.

   

  • עלויות נוספות – העלויות הנוספות הן בדרך כלל עמלת עורך דין של דירה מקבלן, לעומת עמלת תיווך אם קניתם יד שנייה דרך מתווך. כל זה נוסף לדירה והשיקול שלכם צריך להיות כנראה למי לשלם הכי פחות, או שאם אין ברירה ואתם חייבים ללכת על אחת מהשתיים יש לקחת בחשבון את העלויות הנוספות. זה לא ממש בידכם ואלה עלויות שתצטרכו לכסות בחישובים שלכם ללקיחת משכנתא. מדובר בעלות של בין 1.5%-2% לעורכי הדין ולמתווכים.

  • מצב הדירה – בדרך כלל בדירה יד שנייה מצבה לא מזהיר ותצטרכו ברוב המקרים לעשות שיפוץ כלשהו, גם אם לא מדובר בשיפוץ יסודי לחלוטין. זה בכל זאת עולה כסף וזה משתקלל עם הכסף שתצטרכו ללוות אח רכך, תלוי במצבה. דירה מקבלן מגיעה בדרך כלל במצב מעולה ואם תרצו לעשות שם שינויים קטנים בעיצוב הפנים הם עדיין לא יהיו יסודיים ועמוקים כמו שיפוצים בדירה יד שנייה.

   

  • מצב הבניין כולו והתשתיות – הבנייה של בניינים של פעם לא מצטיינת בדרך כלל בסטנדרטים שיש היום. בבניינים של היום משתמשים בחומרים מודרניים גם לתשתיות ובעיקר לאינסטלציה ולחשמל, יש יותר הכנה לגופים חשמליים שיש בהם צורך היום ויש יותר עמידות בחינת החומרים והבלאי. בדירה יד שנייה, אלא אם כן נבנתה בעשרים השנה האחרונות, וגם זה לא בטוח, יש צורך להחליף ולבדוק הכל. המצב של הבניינים האלה מגיע לקריסה בדרך כלל במוקדם או במאוחר, כך שתצטרכו להוסיף חישובי עלויות גם להשקעה בתשתית.

   

  • שדרוג דירה – זה אפשרי לשדרג את הדירה שלכם שקיבלתם מקבלן אבל גם זה עולה כסף למרות שהוא עושה את העבודה. הוסיפו עוד כמה עשרות אלפי שקלים למחיר הדירה.

  למידע נוסף צרו איתנו קשר 073-7294778 – וידר משכנתאות

  • תשלומים וסילוקם – תשלומים לקבלנים מתנהלים בדרך אחרת מאשר התשלומים למי שתקנו ממנו את הדירה שלו. יש לוח סילוקים במועדים שהקבלן קובע ואתם חייבים לעמוד בהם וזה דורש תיאום גם מבחינת תכנון המשכנתא והכספים שלכם. הבעיה יכולה להיווצר כאשר לוח הסילוקים לקבלן משבש לכם א התכניות לתמהיל משכנתא מסוים שאינן נוח לכם אבל נוח לקבלן.

   

  • מועד המסירה – בדירה יד שנייה ברור שהדירה מוכנה ומחכה לכם כשהמפתח כבר כמעט ביד. אצל הקבלן זה תלוי לא בחוזים שעליהם הוא חתום אלא באילוצים בשטח. נדיר שקבלנים בישראל עומדים בהתחייבויות שלהם, מה שמכריח אתכם לשלם יותר על שכירות ולהסתדר בינתיים בזמן העיכובים. זה לא תמיד באשמתם, אמנם, אבל זהו בהחלט שיקול נכבד, במיוחד אם אתם קצובים בזמן והכל מחושב אצלכם וכפוף גם ללוח החופשות של הילדים.

  אולי יעניין אותך גם:

  vider Vision

  לראשונה בישראל מציעה חברת וידר משכנתאות ללקוחותיה - הצעה סופר משתלמת! בניית תוכנית עבודה כלכלית שנתית ולא רק בהתייחסות ללקיחת משכנתא מהבנק

  המאמרים הפופולארים ביותר בוידר משכנתאות

  ייעוץ לפני לקיחת משכנתא, למה זה חשוב?
  איך לחסוך כסף באמצעות מחזור משכנתא
  הבנק סירב לתת לך משכנתא לדירה? ייעוץ משכנתא למסורבים בבנק

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ מקצועית!

   Back to top דילוג לתוכן