לוגו וידר

תוכן עניינים

חישוב יכולת החזר משכנתא

ההוצאה החודשית הגדולה ביותר של מרבית האנשים שקונים דירה, היא כמובן החזר המשכנתא. בהרבה מקרים, החזר המשכנתא לא תואם את היכולת הכלכלית של הלווים בפועל, עקב אי תכנון מקדים או בהינתן שינויים בלתי צפויים במצבם הכלכלי של מקבלי ההלוואה. לכן חשוב לבצע חישוב יכולת החזר משכנתא גם לפני נטילת המשכנתא וגם על בסיס תקופתי, כדי שתוכלו להקל על עצמכם בעמידה בתשלומים.

מדוע חשוב לבצע חישוב החזר משכנתא?

החזר המשכנתא, כאמור, מהווה את ההוצאה המשמעותית ביותר של משקי בית בישראל. מרבית האנשים לוקחים משכנתאות שנעות בין מאות אלפי למיליוני שקלים, ומחזירים אותם למשך שלושים שנים, כאשר לפחות בשנים הראשונות, מדובר בסכום שנע סביב ה- 5,000 שקלים בחודש. הסכום הזה הוא סכום שמהווה בחלק מהמקרים גם 80 אחוזים מאחת המשכורות בבית, כך שקשה מאוד לחסוך או לשים כסף בצד. לכן, אנשים צריכים להיות מאוד אקטיביים ולראות כיצד אפשר לשפר את המצב ואת תנאי המשכנתא.

חישוב יכולת החזר משכנתא
חישוב יכולת החזר משכנתא

איך מחשבים את החזר המשכנתא בצורה הנכונה ביותר?

השלב הראשון בכל תהליך של לקיחת משכנתא הוא בחינה של המצב הכלכלי והאופק העתידי של הלווים. עליהם לבצע חישוב תשלומי משכנתה בצורה הנכונה ביותר ולראות כמה הם צריכים לקחת ואיך הם יכולים להחזיר את הסכום בצורה הנכונה ביותר. למשכנתא יש הרבה מאוד וריאציות, ויש מסלולים שונים וריביות שונות שאפשר לקחת. לא כל משכנתא היא דומה, וגם אם שני לווים יקחו סכומים שונים, סביר להניח שיחזירו סכומים שונים בתקופות שונות, בהתאם למסלולים שלקחו ולהתפתחויות שלהם בחיים האישיים והמקצועיים.

מה הם הפרמטרים החשובים לקראת חישוב החזר המשכנתא?

ישנם שני פרמטרים חשובים מאוד עבור אנשים שרוצים לקחת משכנתא כאשר אחד הוא הסכום אותו צריך לקחת כדי לקנות את הדירה, והשני הוא סך ההחזר החודשי שניתן להחזיר מבלי להיגרר לצרות כלכליות. הנושא של הסכום הכללי הוא מורכב ומשתנה כל הזמן, כאשר כיום, אפשר לקחת משכנתא של כ-70 אחוז מערך הדירה. ייתכן שהסכום הזה ישתנה בעתיד, אבל בעזרת ההגבלה, אנשים יודעים מה הסכום המקסימלי שהם יכולים לקנות בו את הדירה, כולל הסכום שכבר יש ברשותם.

 

חישוב יכולת החזר משכנתא – מדוע חשוב לחשב מראש את ההחזר החודשי המשוער?

סך ההחזר החודשי צריך להיות סכום הגיוני, שהוא חלק נכבד מההכנסה החודשית, אך לא מהותי ומסוכן. הסכומים הללו לרוב מסתכמים באלפי שקלים בחודש, אך אסור להגיע למצב בו לאור ההחזר, מסיימים את החודש במינוס. במצב כזה, שווה להאריך את תקופת ההחזר, ולהוריד מעט מההחזר החודשי. הנושא של חישוב יכולת החזרי משכנתא הוא חשוב מאוד, ויכול להגדיר את ההצלחה של אנשים לעמוד בהחזרים הללו מבלי להיקלע לצרות כלכליות.

 

איך מחשבון משכנתא מסייע בחישוב יכולת החזר משכנתא?

הדרך הטובה ביותר לבצע חישוב החזר משכנתא לפי היכולת היא באמצעות מחשבון משכנתא איכותי. מחשבון משכנתא הוא למעשה כלי עבודה איכותי, שיכול לסייע לאנשים להבין את האופי שבו ישלמו ויקבלו את המשכנתא על הצד הטוב ביותר. המחשבון למעשה עובד לשני כיוונים – לפי החזר חודשי ולפי סכום כללי.

כלומר, אנשים יכולים להזין כמה הם רוצים/יכולים להחזיר בכל חודש, ולראות מה הסכום המקסימלי שיוכלו לקחת בהתאם לתקופה שבה הם מתכוונים לשלם את המשכנתא. מנגד, אפשר גם להזין את הסכום שרוצים או יכולים לקחת מהבנק כדי לקנות את הבית, ולראות כמה יצטרכו להחזיר בכל חודש, ביחס לתקופה שהם רוצים לשלם את המשכנתא.

 

מה חשוב לעשות כאשר מבצעים סימולציה של החזרי משכנתא?

כאשר עובדים עם סימולטור החזרי משכנתא צריכים להיות חכמים ואמיתיים עם עצמכם לגבי יכולתכם הכלכליות, וגם האופק הכלכלי שלכם. הרי המצב הכלכלי של אנשים משתנה בתוך כמה שנים, לטובה או לרעה, ואם אפשר לחזור את זה בצורה נכונה, אפשר לחסוך הרבה כסף בראייה ארוכת שנים. לכן, יש כיום מחשבונים איכותיים ומתקדמים יותר, שלוקחים הרבה יותר פרמטרים בחשבון, ומראים לכם כיצד תוכלו לחלק את תשלום המשכנתא בצורה טובה יותר, עם התייחסות לתקופות שונות והכנסות ברמה שונה לאורך השנים.

 

למה לשים לב כאשר מבצעים חישוב יכולת החזר משכנתא עם מחשבון משכנתא?

כאשר עובדים עם מחשבון משכנתא לפי החזר חודשי צריך לשים לב לכמה פרמטרים חשובים במהלך התהליך:

  1. הזנת ההכנסות וההוצאות בצורה מדויקת
  2. הכנסת הפרטים האישיים ללא טעויות
  3. ביצוע של חישוב ריאלי לגבי השנים הקרובות
  4. לקחת בחשבון את שווי הדירה על פי הערכת גורמי מקצוע

המחשבון "שואל" הרבה מאוד שאלות אישיות, ויש לשים לב ששמים את כל הפרטים הנכונים על מנת להגיע לתוצאת החישוב המדויקת ביותר.

 

מתי חשוב לבצע חישוב יכולת החזר משכנתא?

חישוב החזר משכנתא זוהי פעולה שחייבים לעשות לפני שהולכים אל הבנק לבקש את ההלוואה. לבנק יש את הרצונות והאינטרסים שלו, והם לא תמיד עומדים בקנה אחד עם הלקוחות. אף אחד לא רוצה להחזיר סכומים דמיוניים שיהיה קשה לו לעמוד בהם, ומנגד, אף אחד לא רוצה להחזיר גם סכומים קטנים מדי ביחס להכנסות שלו, ולשלם הרבה מאוד ריביות עם השנים. חשוב מאוד למצוא את דרך המלך ואת הסכום המדויק שיהיה הנכון ביותר עבורכם.

 

האם מחשבוני משכנתא זמינים לכולם?

היכולת לבצע חישוב יכולת ההחזר החודשי למשכנתא זוהי פריווילגיה שלא הייתה קיימת בעבר, או הייתה זמינה רק למעט מאוד אנשים אשר היו מעורים בעניין. כיום, אפשר למצוא הרבה מאוד מחשבוני משכנתא ברשת, ולראות מי מהם הכי מתאים לכם לפי הצרכים שלכם. המחשבונים החדשים עובדים עם נוסחאות מורכבות ויודעים לתת תמונת מצב מדויקת עבור כל אחד, ללא קשר למצבו הכלכלי, והאם הוא רוצה לקחת את המשכנתא בקרוב או בשלב מאוחר יותר בחיים.

 

כיצד יכול יועץ משכנתאות לסייע בחישוב יכולת החזר משכנתא?

ביצוע של חישוב יכולת החזר משכנתא יכול להיעשות על ידי מחשבון, אך העדיפות היא להשתמש גם במחשבון, וגם ביועץ משכנתאות איכותי. יועץ משכנתאות הוא איש מקצוע שהמטרה שלו היא להוזיל משמעותית את תשלום המשכנתא עבור הלקוחות שלו. הוא עושה זאת באמצעות בחינה מדוקדקת של המצב הכלכלי של הלקוחות שלו, וכן בדיקת האפיק הכלכלי העתידי שלהם. הוא יודע להתמקח על סעיפים מסוימים במשכנתא, ולהוריד ריביות ועמלות היכן שניתן.

 

האם הכרחי להסתייע ביועץ משכנתאות לחישוב יכולת החזר משכנתא?

יש הרבה אנשים שמרגישים שהתשלום על יועצי משכנתאות הוא פריווילגיה לאנשים עשירים, אך המציאות היא שונה לחלוטין. היועצים האיכותיים מסוגלים להביא את הלקוחות שלהם למצב בו הם חוסכים סכומי כסף משמעותיים מאוד, שאולי נראים קטנים בראייה חודשית, אך אם עושים את ההכפלה לתקופה של 30 שנים, רואים כי מדובר בהרבה מאוד כסף.

העלות של פגישה עם יועץ משכנתאות יכולה להגיע לכמה מאות שקלים, והתמחור של בניית תמהיל למשכנתא הוא כמה אלפי שקלים. בנוסף, אפשר לקחת גם ייעוץ וליווי צמוד תמורת סכום שנע לרוב בין 5,000 ו- 8,000 שקלים, כאשר ההשקעה לבטח תחזיר את עצמה.

 

חישוב יכולת החזר משכנתא להיערכות מושכלת לנטילת ההלוואה

כמו הכנה למבחן, כך אנשים צריכים להתייחס להחלטה הכלכלית החשובה ביותר בחייהם. המטרה היא להוריד עלויות מהקנייה הגדולה ביותר בחיים, ולהצליח לחסוך כסף בצד לקראת הדירה הבאה ומותרות. מחשבון משכנתא הוא כלי פשוט, חינמי ואיכותי מאוד, אך אם רוצים לקחת את ההכנה שלב אחד קדימה – העסקת יועץ משכנתאות איכותי היא בחירה נבונה מאוד.

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
משכנתא לדירה ראשונה
משכנתא לדירה ראשונה

רכישת דירה ראשונה עשויה להיות מפחידה מאוד, היות היא כרוכה בהוצאה כלכלית לא מבוטלת ותמיד כרוכה בחששות – האם זו הדירה הנכונה? האם המשכנתא משתלמת

המשך קריאה
מהי משכנתא לזכאים?
מהי משכנתא לזכאים?

משכנתא לזכאים הינה משכנתא הניתנת על ידי משרד הבינוי והשיכון לזכאים בלבד. המשכנתא הניתנת על ידי משרד הבינוי והשיכון דומה למשכנתא רגילה הניתנת מהבנק, עם

המשך קריאה
המדריך לגרירת משכנתא
המדריך לגרירת משכנתא

שוק הדיור בישראל מתאפיין כבר שנים בדינמיות גבוהה. הריבית עולה ויורדת, המסלולים המוצעים על ידי הבנקים משתנים בהתאם למצב השוק כך שבין מסלולי הלוואה שונים

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן