תוכן עניינים

רכישת נדל"ן עסקי עם משכנתא

ממש כמו שניתן לקחת משכנתא על דירת מגורים, ניתן לקחת משכנתא לקניית כל נכס. במדריך הזה נסביר לכם על משכנתא לקניית נדל"ן עסקי.

למה לבצע רכישת נדל"ן עסקי?

נדל"ן עסקי הוא נדל"ן המיועד לעסק מסוים. בין אם מדובר בחברה שמעוניינת בשטח משרדי חדש ובין אם מדובר במוכר מכולת שמעוניין לבנות מבנה חדש לעסק שלו, כל אלו נכנסים תחת ההגדרה של 'נדל"ן עסקי'.

חברות רבות מעוניינות כיום לרכוש את הנדל"ן עליו הם מקימות את העסק שלהם ולא לשכור אותו. אחת הסיבות לכך היא שההשקעה הזאת לבינתיים מוכיח את עצמה כאטרקטיבית ביותר. כמו מחירי הנדל"ן לדיור, כך גם מחירי הנדל"ן העסקי נוסקים במהירות וקנייה של נדל"ן עסקי כיום יכולה להניב רווח יפה לקונה אם המצב הנוכחי יימשך. 

בנוסף לעניין ההשקעה, כיום קיימת גמישות גדולה אצל הקבלנים. אם בעבר היו הקבלנים רגילים למכור מבנים שלמים לעסקים בעסקה של 'או הכל או כלום' כיום כל אחד יכול לרכוש את השטח שהוא רוצה לפי צורכו, בין אם מדובר במשד אחד ובין אם מדובר בגורד שחקים גדול.

למי מיועדת משכנתא לרכישת נדל"ן עסקי?

כפי שהסברנו קודם, המשכנתא לרכישת נדל"ן עסקי מיועדת הן לבעלי העסק והן למשקיעי נדל"ן. ישנם מספר הבדלים בין שני סוגי לוקחי המשכנתא האלו. בעלי העסקים והמשקיעים משלמים כל אחד מס שונה למדינה וכן ישנם חוקים שונים החלים על מימון המשכנתא לכל אחד מסוגי הקונים האלו.

מה ההבדל בין משכנתא לדיור למשכנתא לרכישת נדל"ן עסקי?

ישנם מספר הבדלים משמעותיים ביותר בין רכישת נדל"ן עסקי לבין רכישת נדל"ן למגורים. ההבדלים הם בעיקר בתחום המיסוי שאינו קשור למשכנתא עצמה. בנוסף קיימים הבדלים בתחום המימון, כלומר בתנאי לקיחת המשכנתא, בין השאר באחוז ההון העצמי הנדרש ובשאלת הריבית על המשכנתא.

לעניין המיסוי, רכישת דירה למגורים מלווה במיסוי נמוך מאוד שלעיתים מגיע אפילו לאפס בעיקר אם מדובר בדירה ראשונה. רכישת נדל"ן עסקי כולל מיסוי גדול יותר אך ניתן להפחית אותו כתלות בצורת ההתאגדות של החברה הרוכשת. ישנם הבדלים במיסוי גם במקרה שמדובר במשקיע ולא בחברה עצמה הקונה את הנכס לשימושה.

לעניין ההון העצמי, בעבר היה נהוג שההון העצמי הנדרש לקניית דירה למגורים הוא יחסית נמוך (סביב ה25% משווי הנכס) מכיוון שדירה נחשבת נכס בטוח יחסית. ההון העמי של נדל"ן עסקי הנדרש היה גבוה יותר, סביב ה50-30 אחוזים משווי הנכס. עם זאת המגמה משתנה כיום ולעיתים בנקים נותנים מימון אפילו גבוה משווי הנכס כולו.

גם בריביות ישנם הבדלים כאשר ריבית למשכנתא למגורים בדרך כלל נמוכה יותר מריבית למשכנתא לנדל"ן עסקי.

מי יעזור לכם ברכישת נדל"ן  עסקי עם משכנתא?

אם הגעתם עד לפה אתם כנראה מתעניינים בלקיחת משכנתא עבור רכישת נדל"ן עסקי לחברה שלכם. אם כך כדאי לבדוק מספר דברים לפני שממהרים לקחת משכנתא כזאת. מומלץ לחפש יועץ משכנתאות המתמחה בנושא ויוכל להוזיל לכם את עלות המשכנתא בצורה משמעותית.

כדי למצוא יועץ כזה כדאי לוודא שהיועץ שלכם לא מציע לכם את שירותיו במחיר מופרז, מומלץ לחפש יועץ משכנתאות אמין. היועץ בנוסף צריך להיות מקצועי ובעל ניסיון על מנת שתדעו בוודאות שקיבלתם את התנאים הטובים ביותר למשכנתא לרכישת נדל"ן עסקי שתוכלו לקבל.

אם אתם מעוניינים ביועץ כזה כדאי לכם לפנות לוידר משכנתאות. החברה עובדת בתחום כבר למעלה מעשור ומייעצת לאנשים רבים בנוגע ללקיחת המשכנתא שלהם. החברה צברה ניסיון רב בכל סוגי המשכנתאות ומתמחה גם בלקיחת משכנתא לנדל"ן עסקי.

לפרטים נוספים הכנסו לאתר: https://www.vider.co.il/  או צרו קשר בטלפון: 03-720-7415

מאמרים נוספים בנושא
משכנתא הפוכה
משכנתא הפוכה

כל מה שרציתם לדעת על משכנתא הפוכה – ומדוע היא הפתרון האידיאלי לימי הפנסיה יצאתם לפנסיה ואתם רוצים לשמור על רמת חיים טובה, או להתחיל

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!