מחשבון משכנתא בלון

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  מחשבון משכנתא בלון

   

  לעיתים, כדי לקנות דירה חדשה לפני שאנו מוכרים את הדירה הקיימת, אנו זקוקים מידית לסכום כסף גדול.
  בתום תקופה זו נוכל בקלות להחזיר את ההלוואה מכספים שאנחנו ממתינים להם, ואמורים להגיע אלינו ממקור צפוי ובטוח (כגון מכירת נכס או תוכנית חיסכון שהגיעה מועד הפירעון שלה).

   

  אותו להט המאפיין את הימים שבהם אנחנו טרודים במכירת הבית הקיים ומחפשים בקדחתנות אחר בית חדש, נחשב לתקופה מורכבת המחייב מציאת משכנתא הולמת.

   

  כך תמצאו משכנתא מתאימה

  אם הבית שלכם לא אמור להימכר לפני קניית הבית החדש, תוכלו לבדוק את האפשרות ליהנות ממשכנתא בלון: הלוואה קצרת מועד של סכום כסף גדול. הלוואה זו מיועדת לאלה הממתינים לכניסת סכום כסף רציני ממכירת ביתם הקודם. חשוב מאוד לבצע תכנון מושכל ושקול לפני נטילת משכנתא בלון כדי למנוע קנסות, עמלות גבוהות, וניפוחי ריביות.

   

  מחשבון משכנתא בלון – איך מחשבים?

  מחשבון משכנתא בלון מאפשר לכם לחשב את עלויות המשכנתא שקיבלתם, הן במסלול בלון חלקי והן במסלול בלון מלא. המחשבון פועל לאחר שהזנתם את הנתונים הבאים:

  • סכום ההלוואה
  • מספר חודשי תקופת ההלוואה
  • גובה הריבית
  • גובה מדד ההצמדה

  בכל מקרה, תוכלו לשחק עם הנתונים ולשנות אותם עד שתתקבל תוצאה המתאימה לצרכים האישיים שלכם.

  אילו מסלולים יש למשכנתא בלון?

  הלוואת משכנתא בלון מציעה שני מסלולים שונים, כאשר בשני המקרים הקרן תיפרע רק בתום מסלול המשכנתא, ובתשלום אחד בלבד:

  • בלון מלא – במקרה של משכנתא זו, גם הקרן וגם הריבית נפרעות בתשלום אחד רק בתום תקופת ההלוואה, אשר תינתן בדרך כלל לתקופה של עד 24 חודשים.
  • בלון חלקי – במקרה זה הקרן תשולם בתשלום אחד בתום תקופת המשכנתא, ואילו הריבית תשולם במהלך ההחזרים החודשיים. הלוואה זו תינתן בדרך כלל לתקופה של עד 4 שנים.
  • שימו לב לעובדה הבאה:
   אם אינכם צפויים לקבל סכום כסף גדול שיוכל לממן ולהחזיר את ההלוואה בפרק הזמן שהוקצב לכם, משכנתא בלון לא תתאים לכם. אבל אם ידוע לכם כי מתקרב מועד הפירעון של הפנסיה, של תוכנית החיסכון או של קופת הגמל שלכם, או לחילופין, אם אתם אמורים לקבל סכום גדול כתוצאה ממכירת נכס – תוכלו להיעזר במשכנתא בלון. כל אחת מההכנסות הצפויות הללו עשויה להבטיח את החזר ההלוואה קצרת המועד שתיקחו.

   

  מה כדאי לעשות קודם – למכור או לקנות?

  מצד אחד, אם נחליט למכור את הבית שלנו מוקדם מדי, כלומר לפני שהצלחנו למצוא בית חלופי מתאים, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו חסרי בית. מצד שני, אם נתמהמה ונמתין יותר מדי זמן עד שנמכור את הבית הישן, לא יעמוד לרשותנו כסף לרכישת הבית החדש.

  שוק הנדל"ן החם מחמיר עוד יותר את ההתלבטויות. קונים רבים מהססים ומתלבטים בשאלה האם הם יכולים להרשות לעצמם להציע את ביתם למכירה. הם חוששים פן לא ימצאו בית אחר וייאלצו לעבור לגור עם ההורים או לגור בטווח הקצר בדירה שכורה.

   

  מה ניתן לעשות?

  כדי לקבל תמונה ברורה יותר לגבי המהירות שבה תהיו מסוגלים למכור את הבית שלכם, כדאי לבדוק את השטח באמצעות שיחה עם מתווכים או בדיקה של אתרי נדל"ן באינטרנט. בדרך זו תוכלו לקבל מידע מעמיק יותר על מכירות בתים שבוצעו לאחרונה בשכונה או באזור המגורים שלכם.

  אם לוח הזמנים שלכם דוחק מאוד, הכינו לעצמכם את כל הנדרש על מנת לקנות את הבית החדש. במקרה זה תוכלו גם להיעזר בהלוואה מהבנק. דברו עם נציג הבנק והציגו בפניו את האמצעים הפיננסיים העומדים לרשותכם כיום. בנוסף, חשוב להציג את השערתכם לגבי משך הזמן שיידרש לכם עד לסגירת העסקה למכירת הבית הקודם ולרכישת הבית החדש.

  לצפייה במחשבון משכנתא של וידר משכנתאות

   תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

   #

   לקביעת פגישת התכנות כלכלית

   מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
   0737294778
   phone
   #
   0737294778