מחשבון משכנתא

שימוש במחשבון משכנתא

אחד הפרמטרים המסובכים יותר בעת נטילת משכנתא הוא חישוב גובה ההחזר ובחירת מסלול המתאים לנו באופן אישי. אולם, לעתים נדמה כי העולם הדיגיטלי די היטיב עם נוטלי משכנתאות, והיא קלה יותר להבנה ביחס לעבר. הרי בכל רגע נתון ניתן לפתוח מחשבון משכנתא (יש המכנים זאת גם סימולטור משכנתא) ולחשב לפי מגוון פרמטרים שיסייעו לכם לבחור את המסלול הטוב ביותר.

מחשבון משכנתא מאפשר לכם לחשב את ההחזר החודשי בגין המשכנתא, את ההחזר הכללי, מדד וריביות  וכו'. מחשבון זה הוא כלי נהדר עבור נוטלי משכנתאות, כיוון שאפשר לראות דרכו כיצד שינוי אחד מזערי של אחד הפרמטרים משפיע על התשלום החודשי ועל היקף המשכנתא כולה.

מעבר לכך, מחשבון משכנתא אופטימלית מאפשר לבדוק כיצד פרמטרים כגון מדד המחירים לצרכן או עליית ריבית בנק ישראל ישפיעו על ההחזרים העתידיים הצפויים.

שימוש נכון במחשבון משכנתא

יש מספר גדול של אפשרויות בלקיחת משכנתא, ולכן חשוב לדעת לבחור את המחשבון התואם את דרישותיכם ולהשתמש בו נכון. קיימים מסלולים רבים בהם אפשר לחשב את המשכנתא לפני שמחליטים לקחת אותה. לדוגמא, אפשר לקחת משכנתא בלוח שפיצר, בלוח סילוקין, קרן שווה, בגרייס חלקי או מלא, וכמובן גם בלוח סילוקין שנקרא בלון שבו מחזירים את כל התשלום של הקרן והריבית בסיום התקופה, כולל ההצמדה למדד המחירים לצרכן.

על מנת לבחור את סוג המחשבון המתאים לכם, חשוב להגדיר מראש מהי יכולת ההחזר לטובת המשכנתא (עוד על החזר משכנתא). הכוונה היא באיזה סכום חודשי תוכלו לעמוד. רק אחרי שיש לכם את כל המידע שפורט, תוכלו לבחור את הלוח המתאים לסוג המשכנתא ולבצע חישוב מדויק. על אופן פעולת המחשבון תוכלו לקרוא בעמוד "כיצד פועל מחשבון משכנתא" ולקבל את כל המידע הדרוש.

סימולטור משכנתא – חשוב לדעת

מחשבון משכנתא נראה אמנם כמעין מכשיר פלא של ממש, אולם חשוב לזכור כי למרות שמחשבון משכנתאות יכול לתת לכם אומדן מוערך של החזרי משכנתא ומידע על מסלולים, הוא עדיין לא יהיה מדויק וישתנה מפעם לפעם בהתאם לנתונים המתעדכנים. ולכן, חשוב להיעזר ביועץ משכנתאות שיבצע עבורכם חישוב מדויק וייקח בחשבון מאפיינים רבים שעלולים להשתנות כגון – שינויים בהכנסה הצפויה או עליות חדות במדד או בריבית בנק ישראל אשר חורגת מן הממוצע.

היועצים של וידר משכנתאות עומדים לרשותכם לאורך כל תהליך לקיחת המשכנתא, החל מייעוץ ראשוני ובחינת אופי ההלוואה, התאמת המסלול לאופי המשפחתי ויכולת החזרתה ועד קבלת הכסף לרכישת הדירה.

אנו זמינים עבורכם תמיד! מוזמנים להתקשר או להשאיר פרטים ונציגנו יחזור אליכם לתיאום פגישת התכנות כלכלית

שפיצר
קרן השווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
ריבית
עליה שנתית במדד
החזר חודשי
תשלום חודשי עתידי
תשלום חודשי התחלתי
סה"כ החזר
סה"כ החזר
tab5
1.6שקל על כל שקל שלקחת
#

לקביעת פגישת התכנות כלכלית

מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
0737294778
phone
#
0737294778