מחזור משכנתא

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

מחזור משכנתא הוא כינוי להליך בו מחסלים משכנתא קיימת ומחליפים אותה במשכנתא חדשה. בדרך כלל, מחזור משכנתא משתלם לנוטל כאשר התשלומים החודשיים שלו הם גבוהים מדי או שהם נמוכים מדי והוא מעוניין לפרוס את החובה על פניה תקופה קצרה או ארוכה יותר בהתאם לכך.

לעיתים הסיבה למחזור משכנתא היא דווקא שינויים חדים בריביות על המשכנתא בכלל המשק, ואז המשכנתא הנוכחית כבר לא ראלית ולא מייצגת נאמנה את מחירי המשכנתאות בשוק. לדוגמה, בין השנים 2011-2013 חלה ירידה רבה בריבית בנק ישראל, כך שמי שלקח משכנתא בריבית קבועה אינו נהנה כלל מן הירידה בריבית.

מכיוון שבמרבית המשכנתאות, החוב הכולל כולל הריביות מגיע למאות אלפי שקלים, מספיקה הפחתה בכמה אחוזים בודדים ואף פחות מכך על מנת לחסוך לא מעט. את הסכומים שמצליחים לחסוך ניתן לנצל לאחר מכן לצורכי המחיה השוטפים, להחזרת הלוואות או חובות אחרים וכו'.

מחזור משכנתא – בכל מחיר?

למרות שמחזור משכנתא נשמע כמו משהו שתמיד ישתלם לנו, חשוב לדעת שהתהליך עצמו כרוך בעמלות וישנם כמה אספקטים שונים שצריך להתחשב בהם כמו הזמינות של מסלולי משכנתא אחרים והריביות הצפויות במשק בטווח הארוך בינוני. ישנם מחירים שונים לתהליך של מחזור משכנתא, וצריך להכיר בכך שזאת לא תמיד האופציה המשתלמת ביותר. על מנת לקבל תשובה כמה שיותר ברורה לגבי הכדאיות של מחזור המשכנתא, מוטב לפנות אל יועץ משכנתאות מומחה.

כמו כן וכפי שנציג מייד, העמלות אותן נשלם לבנק עבור מחזור המשכנתא גם הן משתנות ממסלול אחד למשנהו בשל ההפרש בין הריבית בה לקחנו את המשכנתא ובין הריבית הנוכחית הממוצעת בשוק המשכנתאות.

מהם עלויות מחזור משכנתא

העמלות הכרוכות בתהליך מיחזור המשכנתא:

עמלה תפעולית – כל פעולה בתיק עולה כ – 60 ש"ח.

עמלת היוון / קנס – הבנק למשכנתאות מחשב את ההפרש בין הריבית המקורית ובין ריבית ההיוון במשק וגובה בתור עמלה נוספת.

עמלת אי הודעה מוקדמת – עמלה אותה יש לשלם במידה ולא מודיעים לבנק מראש לפחות עשרה ימים לפני מחזור המשכנתא (המחזור יכול להיות חלקי או מלא). מדובר בסך של 0.1% מהחוב.

עמלת מדד ממוצעת – אם פרעתם את המשכנתא בחצי הראשון של החודש (1-15 לחודש), הבנק יוסיף לחוב את ממוצע המדד בשניים עשר החודשים האחרונים. לעומת זאת, אם הפירעון נעשה בחצי השני של החודש (16 והלאה), אין צורך לשלם עמלה זו.

המסמכים אותם יש להגיש כחלק מתהליך המחזור:

  • שלושה תלושי שכר אחרונים של כל הלווים
  • פירוט העובר ושוב של שלושת החודשים האחרונים של הלווים
  • צילום תעודת הזהות
  • לוח סילוקין של המשכנתא: על הלוח לכלול יתרה לסילוק, מסלולים, ריביות המשכנתא ותקופת הלוואה

רוצים לקבל את המשכנתא הטובה ביותר?

צרו קשר עוד היום וקבלו משכנתא בתנאים הטובים והזולים ביותר בעבורכם!

מלאו את הטופס מטה או התקשרו: 073-7294778

אולי יעניין אותך גם:

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

#

לקביעת פגישת התכנות כלכלית

מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
0737294778
phone
#
0737294778