משכנתא חדשה

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

כל מה שצריך לדעת לפני שלוקחים משכנתא חדשה

כל מי שעומד בפני לקיחת משכנתא חדשה בוודאי מכיר את ההתלבטויות הרבות והתחבטויות הקשורים בנושא: מצד אחד מדובר בהלוואה גדולה במיוחד שבשנים האחרונות מגיעה לעיתים למיליון ש"ח ואף יותר. מצד שני, יש אינספור פרמטרים שיש לקחת בחשבון, אבל למי שלא בקיא מאוד בשוק, קשה מאוד לדעת מהם ההבדלים ביניהם וכיצד בונים משכנתא אופטימאלית (אסור לשכוח שניתן לשלב במשכנתא אחד מספר מסלולים).

הדבר הקל ביותר לעשות הוא לבחור במשכנתא אותה הבנק מציע, אבל מה שעכשיו חוסך לנו חודש או חודש וחצי של בירורים לכל היותר, עלול לעלות לנו הרבה יותר בעתיד! לבנק אין באמת אינטרס לתת לנו את המשכנתא הכי טובה בעבורנו, אלא בעבורו. למשל, הוא עשוי לעודד אותנו לקחת משכנתא הצמודה למדד המחירים לצרכן, מה שיכול להקפיץ את ההחזר החודשי שלנו אפילו אם המדד יעלה בסך הכול ברבע אחוז.

אם כך, איך הכי כדאי לקחת משכנתא חדשה?

בדיוק בגלל כל הסיבות שפורטו לעיל, רצוי מאוד להיעזר ביועץ משכנתאות אובייקטיבי כאשר לוקחים משכנתא חדשה. יועצי משכנתאות מנוסים מסוגלים לתת הערכה מדויקת למדי בנוגע לעליית המדד ולאינפלציה הצפויה, כמו גם להתחשב בחוקים והמגבלות האחרונות של בנק ישראל.

לא פחות מכך, יועץ אובייקטיבי הוא היחיד שיכול להתאים את המשכנתא למידותיו של כל לקוח ולהתחשב גם בשינויים הצפויים בהכנסתו (לטובה או לרעה). בסופו של דבר, היועצים בונים עבור הלקוח את תמהיל המשכנתא האופטימאלי בעבורו, תמהיל אשר לא יהפוך לנטל ולבור שאין לו תחתית.

שימוש במחשבון לדוגמה

מי שמעוניין לדעת כיצד דברים עובדים בפועל, יכול להיעזר במחשבון המשכנתא שבצד:

לשוניות – כל לשונית כוללת מסלול משכנתא אחר מאלו הנפוצים בבנקים.  מידע נוסף אודות המסלולים השונים ואופי השפעתם על ההחזר החודשי ניתן למצוא במילון המשכנתאות

תקופת ההלוואה – הבחירה במספר שנות תקופת ההלוואה צריכה לקחת בחשבון את גיל הלווים עד לפרישה : ככל שפורשים את ההלוואה על פני מספר שנים, כך משלמים לכאורה פחות בכל חודש, אך הבנקים נותנים ריביות נמוכות דווקא למי שלוקח הלוואות לתקופות קצרות.

ריבית – זוהי הריבית אותה גובה הבנק על ההלוואה, אך חשוב לזכור כי בפועל ישנם מסלולים בריבית משתנה ובריבית קבועה. ערך ברירת המחדל (2%) מייצג את הריבית הממוצעת המקובלת כיום במשק.

עליה שנתית במדד – סעיף זה חשוב במיוחד למשכנתאות צמודות מדד. האינפלציה השנתית בישראל נעה כיום בין 2% ל – 3% בשנה.

צרו קשר עוד היום לקבלת המשכנתא המתאימה ביותר והזולה ביותר מלאו טופס או התקשרו 073-7294778

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

#

לקביעת פגישת התכנות כלכלית

מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
0737294778
phone
#
0737294778