לוגו וידר

תוכן עניינים

שחזור משכנתא

העסקה הגדולה ביותר בחייו של האדם הממוצע היא כמובן קניית בית או דירה. כדי לקנות דירה, מרבית האנשים זקוקים למשכנתא מהבנק, שהופכת במהרה להוצאה החודשית המשמעותית ביותר עבור רוב משקי הבית בישראל. עם זאת, עם השנים, המצב הכלכלי של אנשים משתנה, והאפשרות של שחזור משכנתא יכולה לעזור מאוד בהתמודדות עם המצב החדש.

מה זה שחזור משכנתא?

הדינמיקה בכלכלה הישראלית בתקופת הפוסט קורונה, ובשוק העבודה הישראלי, גורמות לכך שאנשים שלוקחים משכנתא ל- 30 שנה, לא באמת יודעים מה יהיה המצב שלהם בעוד 4 או 5 שנים. בינתיים, הם מולידים ילדים, מחליפים עבודות והמצב שלהם יכול להשתנות לטוב או לרע. עבור אנשים שמצבם משתפר, אין באמת בעיה, אם כי גם עבורם, שחזור משכנתא יכול להיות דבר נכון, מכיוון שאפשר להוריד בריביות ולסגור מסלולים בצורה נוחה. העניין המעניין הוא לגבי אנשים שמצבם הולך ומתדרדר.

שחזור משכנתא
שחזור משכנתא

מתי כדאי לבצע שחזור משכנתא?

יש הרבה אנשים שלא מצליחים לעמוד בתשלומי המשכנתא או לחילופין, אפילו נקלעים לחובות. לכן, האחריות היא עליהם להיות אקטיביים ולנסות לשפר את מצבם, והמשכנתא זה מקום טוב מאוד להתחיל בו. בהנחה שאותם אנשים שילמו סכום נכבד מהמשכנתא, הבנק עשוי להיות פתוח לבצע שחזור משכנתא בתנאים אחרים וטובים יותר. שיחזור משכנתא למעשה לוקח את אותו הסכום, אך מוריד את הריבית, משנה את המסלולים בהתאם לכלכלה העכשווית בצורה כדאית יותר ואולי אף משנה את סכום ההחזר החודשי למשהו שהוא יותר נוח וגמיש עבור הלווה.

מדוע שחזור משכנתא זה דבר חכם?

מבין כל הפעולות הכלכלית שניתן לבצע בעת חירום, שחזור משכנתא זה הדבר החכם ביותר. זאת מכיוון שהאלטרנטיבות, גם אם הן אטרקטיביות בטווח הקצר, יגרמו להחמרת המצב בשלב מאוחר יותר. כמובן שאפשר לקחת כל מיני סוגים של הלוואות, אך לרוב, זה לא מומלץ ולא נגמר בצורה טובה. כאשר מגיעים לבנק עם תוכניות, ועם כל הניירת הרלוונטית, אפשר לקבל סימפטיה והבנה, ולשנות את המסלולים כך שהסדרי התשלום יהיו נוחים יותר, והבנק עדיין ירגיש יותר בנוח לקבל את ההלוואה.

 

מה האינטרס הכללי של הבנק לאפשר ללווים לבצע שחזור למשכנתא?

אנשים שבוחרים לא לגעת במשכנתא ולנסות אופציות אחרות, נכנסים לעיתים לחובות ואף מגיעים למצב של פשיטת רגל והוצאה לפועל. יש למצות את כל הדרכים לפני שלוקחים הלוואה, וכמובן שעדיף להתחיל עם ההוצאה הגדולה ביותר שלכם בחודש. אסור להעלים עין ולחשוב שאין מה לעשות. בסופו של דבר, הבנק יעדיף לקבל סכום מופחת או להאריך את תקופת ההחזר, מאשר לתפעל את הוצאה לפועל ולהיכנס למאבקי כוח עם לקוחות. חשוב מאוד לקחת בחשבון גם את האינטרס של הבנק בתוך הקלחת הזו.

 

מה הם האלמנטים המשפיעים על המצב הכלכלי של משפחות בישראל?

יש הרבה אלמנטים מורכבים מאוד שיכולים להשפיע על מצבה הכלכלי של משפחה, כאשר בראש ובראשונה מדברים על יוקר המחייה בישראל. אנשים לא תמיד מסוגלים להתמודד עם עליית המחירים והצורך לשמור על חיים שפויים, ולכן, נקלעים לבעייה שמתגברת כאשר רואים את החזר המשכנתא יורד ב-15 לחודש. הנושא של חובות וקושי בהחזר תשלומים זה דבר נפוץ בחברה הישראלית הבזבזנית, ובטח בתקופת הפוסט קורונה והסגרים, יש קושי מובנה. לכן, חשוב מאוד להיות אקטיביים ולנסות להתמודד עם הנושא בצורה נכונה.

 

שחזור משכנתאות כפתרון לחובות – מדוע הידברות עם הבנק היא אופציה מתבקשת?

הנושא של שחזור משכנתאות כפתרון לחובות זה דבר נפוץ מאוד, ולבטח כאשר עובדים עם יועצי משכנתא ומתייעצים עם אנשי מקצוע מנוסים. מדובר באופציה הטובה והריאלית ביותר עבור אנשים נורמטיביים שמתמודדים עם קשיים כלכליים. הידברות ונכונות היא תמיד הדרך הטובה ביותר וצריכה להוות את האופציה הראשונה. אם גם זה לא עובד, אפשר ורצוי ללכת לאופציות אחרות, אך הורדת סכום ההחזר החודשי והורדת העמלות והריביות על ההוצאה הגדולה ביותר של משק הבית, זה דבר שרצוי וכדאי להתחיל בו.

 

מדוע כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שחזור משכנתה להחזר חובות?

למשכנתא יש אינספור וריאציות ואלמנטים שונים שמרכיבים את ההחזר החודשי. זה תלוי במסלולים שנבחרו להחזר הסכום וליכולות המיקוח של אנשים כאשר הם לוקחים את המשכנתא. אותו הדבר מתרחש כאשר רוצים לבצע שחזור משכנתא להחזר חובות בצורה יעילה. יש לגשת אל הבנק עם כל הניירת הרלוונטית, ולהשתמש בכישורים שלכם על מנת לצאת עם עסקה טובה. לחיזוק, אפשר להגיע עם אנשי מקצוע שיעשו את העבודה בשבילכם ו/או להתייעץ איתם כדי לדעת על אילו נקודות ללחוץ כאשר מבצעים את מלאכת המיקוח.

 

איך יועץ משכנתא יכול לסייע לכם בשחזור המשכנתא בצורה נבונה?

העבודה עם יועץ משכנתאות היא מבורכת בכל שלב של הדרך, אך במיוחד כאשר רוצים לבצע שחזור משכנתא. יועצים טובים אמנם עולים כסף, אך לרוב, הם מחזירים את ההשקעה בהם בצורה מאוד מהירה. היועצים מכירים את הדרך בה בנקים פועלים בנושא משכנתאות, ויודעים כיצד כדאי לגשת לנושא. הם יודעים איך להוביל את הלקוח לעסקה הטובה ביותר, וגם מונעים מצבים של פשלות בירוקרטיות שונות. יועץ משכנתאות טוב הוא נכס אמיתי עבור כל מי שנכנס להרפתקה הכלכלית הזו, בין אם זה בראשית הדרך עם לקיחת הסכום הראשוני, או בהמשך הדרך כאשר רוצים למחזר או לשחזר את המשכנתא.

 

מה כוללת העבודה עם יועץ משכנתאות?

העבודה עם יועצי משכנתאות היא חשובה וקריטית עבור כל מי שרוצה לקחת משכנתא.

העבודה של היועץ מתחלקת לכמה נושאים שכדאי מאוד להכיר:

  1. שותף לדרך – אנשים לא אוהבים ללכת לבד להרפתקאות כלכליות שהם לא מבינים בהם. היועץ מעניק תחושה שיש על מי לסמוך.
  2. יכולות מיקוח – היועץ יכול וצריך להשתתף בשיחות עם הבנק על מנת להשיג ללקוחות שלו עסקאות טובות יותר.
  3. סיוע בירוקרטי – אל הפגישות מול הבנק צריכים להגיע מוכנים, עם כל הניירת הרלוונטית. היועץ מארגן את הניירת, מסדר אותה ומזכיר ללקוח מה להביא, כדי להיות יעיל יותר.

 

אנשים חוששים לשלם סכום גדול ליועצים, אך בסופו של דבר, חשוב להסתכל על הסכום הזה כהשקעה שתחזיר את עצמה במלואה.

כיצד שחזור משכנתא יכול להתבצע בפועל?

קשיים כלכליים פוגשים את מרבית האנשים בנקודות שונות בחיים. ביטחון תעסוקתי זה לא משהו שאפשר לסמוך עליו במאה אחוזים, ויש גם את נושא יוקר המחייה במדינה. לכן, משפחות רבות מגיעות למצב בו משהו צריך לקרות. אין כל ספק שהפעולה הנכונה ביותר היא ללכת על ניסיון לשחזר את המשכנתא מול הבנק ולשפר עמדות לקראת המשך התשלום. זה יכול להתבטא בהארכת תקופת ההחזר או הקטנת ריביות, ובכל מקרה הניסיון הוא חשוב.

 

שחזור משכנתא – מהלך מתבקש בעידן של אי ודאות כלכלית

השאיפה של כל אחד מאיתנו היא לקנות דירה לו ולמשפחתו והמציאות בישראל גורמת לכך שזה יתאפשר רק באמצעות משכנתא, ברוב המקרים. עם זאת, חשוב לזכור שהכל דינמי בחיים, כולל התעסוקה שלנו, המצב הכלכלי והמשפחתי שלנו, וכמובן המשכנתא עצמה והכלכלה הישראלית באופן כללי. כדי לנצל את המצב בצורה הטובה ביותר, צריך להישאר עם היד על הדופק, לבדוק כיצד אפשר לשפר את המשכנתא ובכך, לשפר גם את המצב הכלכלי שלכם.

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן