לוגו וידר

תוכן עניינים

איך מחשבים החזר משכנתא

העול הכלכלי הגדול ביותר עבור רוב המשפחות בישראל הוא תשלום המשכנתא. אנשים לוקחים הלוואה גדולה ומשמעותית לכיסוי התשלום על הדירה שקנו, וההוצאה הזו היא הבסיס להתנהלות הכלכלית החודשית של כל משק הבית. אז איך מחשבים החזר משכנתא בצורה הטובה ביותר עבורכם? בואו ונבדוק יחדיו.

מדוע חשוב לחשב החזר משכנתא?

המשכנתאות במדינת ישראל בנויות נכון להיום כאשר הלווים צריכים להביא מהבית לפחות כ- 30 אחוזים מערך הנכס שהם קונים. לכן, בממוצע, המשכנתאות בישראל נעות בין מיליון לשני מיליון שקלים, שכן הנדל"ן בישראל הוא יקר מאוד. מטרת העל של מרבית לווי המשכנתא בישראל היא להחזיר את הסכום בצורה מבוקרת ונכונה, ולכסות את הסכום כמה שיותר מהר, ובנקודות יציאה ללא קנסות. מעבר לכך, חשוב פשוט לראות שניתן לעמוד בתשלומי המשכנתא בראייה רחבה וארוכת טווח, שכן משכנתא היא לעשרות שנים קדימה.

איך מחשבים החזר משכנתא
איך מחשבים החזר משכנתא

איך מחשבים החזר משכנתא חודשי?

הרבה אנשים שואלים את עצמם איך מחשבים החזר חודשי משכנתא ואיך עושים זאת בצורה נכונה. ובכן, לרוב, המשכנתאות מחולקות לכמה מסלולים שונים, המוצמדים לריביות או למדדים שונים. ברוב המקרים, המשכנתאות יהיו מחולקות ל- 3 מסלולי תשלום:

  1. ריבית צמודה קבועה
  2. ריבית עוגן לא צמודה
  3. ריבית פריים

הסכום המלא לרוב מתחלק שווה בשווה בין המסלולים, ובכל חודש ישנו חישוב ספציפי על גובה התשלום.

מתי כדאי לבצע חישוב של החזר משכנתא?

התשלום החודשי לא משתנה יתר על המידה, מפני שהתזוזות של המדדים הם לא מספיק גבוהים כדי לעשות הבדל ענק בתשלום של כמה אלפי שקלים בודדים לחודש. בסופו של דבר, התשלום הוא חלק בלתי נפרד מהוצאות החודשיות, וההקלה מגיעה רק לאחר שסוגרים אחד או שניים מהמסלולים, במרוצת השנים. השאלה היא איך לחשב החזרי משכנתא בצורה נכונה עוד לפני שלוקחים את המשכנתא, כדי לראות שיהיה ניתן לעמוד בתשלומים. לשם כך נשתמש במחשבון משכנתא ייעודי.

 

איך מחשבים החזר משכנתא באמצעות מחשבון משכנתא?

מחשבון משכנתא הוא כלי חשוב מאוד שכל אחד צריך להכיר, מכיוון שהוא יכול לתת פתרון לעניין הכלכלי הגדול ביותר שתיתקלו בו במהלך חייכם. המחשבון למעשה עובד בשני כיוונים, שכן ניתן להזין את הסכום שאתם רוצים או מסוגלים לשלם, ולראות מה גובה המשכנתא שתצטרכו לקחת, ולאיזה תקופה, או ההפך – הזנת הנתונים שבידיכם כדי לגלות איזה סכום תצטרכו לשלם כל חודש. המחשבונים החדשים והמשוכללים יותר מסוגלים לקחת הרבה מאוד נתונים, ולשקלל אותם לסכומים מאוד מדויקים, כך שזהו כלי שבהחלט חייבים להכיר.

 

איך מחשבים החזר משכנתא בצורה חכמה?

ביצוע של חישוב החזר משכנתא צריך להיעשות בצורה חכמה. הרי אנשים לוקחים בחשבון אין ספור פרמטרים כאשר הם מחשבים את המשכנתא, אך כדי להיות באמת חכמים, חשוב לקחת בחשבון את כל הסיכונים הקיימים מצד אחד (פיטורים, ירידה בהכנסות), ומנגד, גם התקדמות (קידום, פתיחת עסק משגשג וכו'). חשוב לזכור שניתן גם לעשות מחזור משכנתא לאחר כמה שנים, ולשפר משמעותית את אופי ההחזר והריביות השונות, כך שיש עוד דבר שיש לקחת בחשבון.

 

מה היא השאלה המרכזית בהחזרי משכנתאות?

בנושא של משכנתא כמה החזר חודשי היא השאלה המרכזית. אנשים לא רוצים להגיע למצב בו הם לא מצליחים לחסוך אפילו מעט כסף בחודש, על מנת להיות רווחיים. כל אחד רוצה לשים מעט כסף בצד, למרות יוקר המחייה, וזה אפשרי רק אם עובדים נכון. כל אחד יודע כמה הוא מרוויח, ומה פחות או יותר האופק הכלכלי העתידי שלו, לפחות לשנים הקרובות. בעזרת חישוב נכון, אפשר לפחות לסגור את אחד המסלולים בתוך כמה שנים, ולהתחיל להקל על משק הבית בצורה משמעותית.

 

מה הוא האחוז הרצוי של החזר משכנתא חודשי מההכנסות החודשיות?

הסוד הוא להחזיר כמה שיותר, עד כמה שניתן. אם אפשר להגיע למצב שבו גובה החזר משכנתא חודשי הוא כרבע עד חמישית מההכנסות נטו, אזי שהמצב מצוין, ואפשר לגמור את המשכנתא בתוך כמה שנים. בפועל, עבור מרבית האנשים, מדובר בשליש מההכנסה החודשית נטו, אך העניינים מסתבכים, אם מדובר אפילו על נתח גדול יותר. אנשים שנקלעים למצב בו החזר המשכנתא הוא כחצי מההכנסות החודשיות שלהם נטו, צריכים לעשות פעולות אקטיביות מול הבנק כדי לשנות את מסלולי המשכנתא.

 

מה מגלים כאשר מחשבים תשלומי משכנתאות?

כאשר מבצעים חישוב תשלומי משכנתא אפשר להיכנס לעובי הקורה בהרבה מאוד נושאים, שהם חשובים, ולעיתים לא מקבלים את המקום הראוי להם, עד ההתעמקות הכלכלית הזו.

מדובר על נושאים חשובים ואקוטיים כמו:

  1. הכנסות חודשיות
  2. הוצאות חודשיות
  3. אחוז המשכנתא מהוצאות משק הבית
  4. שאיפות כלכליות עתידיות
  5. שיפור תנאים בנקאיים.

אלו נושאים שכדאי לתת עליהם את הדגש לא רק כשלוקחים משכנתא, אלא באופן שוטף ועקבי לאורך זמן.

 

מה רוצים להשיג כאשר מבצעים חישוב החזר משכנתא?

מחשבון המשכנתא הוא למעשה סוג של סימולטור החזר משכנתא שעוזר לכם להבין מה היא הדרך האידיאלית שלכם לעבוד עם המשכנתא. הרי כל אחד שלוקח משכנתא, יכול לבנות אותה אחרת. המשוואה היא פשוטה, והעדיפות היא לקחת משכנתא קצרה ככל שניתן, כדי להימנע מריביות. עם זאת, זה לא תמיד אפשרי, שכן ההחזרים למשכנתאות קצרות הן גדולות יותר. היכולת למצוא את דרך המלך היא חשובה במיוחד.

 

מי יכול לעזור לכם למצוא את מסלול המשכנתא הטוב ביותר עבורכם?

כדי למצוא את המשכנתא הטובה והמותאמת ביותר עבורכם, חשוב מאוד לעבוד עם יועץ משכנתאות איכותי. ייעוץ משכנתאות של איש מקצוע טוב, יעזור לכם למצוא את המסלול הטוב ביותר עבורכם. מעבר לכך, יועץ טוב יעזור לכם גם במקח מול הבנקים והלווים השונים, וכן במשא ומתן על התנאים. חשוב לזכור שכל משכנתא היא שונה, ועל הלווה לעמוד על שלו, לעשות סקר שוק ולמצוא את המסלול הטוב ביותר עבורו בהתאם לנתונים שלו.

 

כיצד להיות אקטיביים בנושא משכנתאות לאורך זמן?

משכנתא היא אינה דבר נתון, וחשוב מאוד להתמקח על התנאים שלה. יש אנשים שיעדיפו להצמיד סכומים גדולים יותר למדד, שכן הם אוהבי סיכון, ואחרים שיעדיפו תוכניות מתונות יותר. אפשר להתמקח על גובה הסכום ששמים בכל מסלול, ועל אופי התשלום החודשי, וכן על נקודות היציאה השונות. בהמשך, ובאמצעות ייעוץ משכנתאות טוב, אפשר גם לבצע מחזור משכנתא, שכן השורה התחתונה היא שאסור לשקוט על השמרים, אלא תמיד להיות אקטיביים ולחפש איך אפשר לחסוך ולשפר עמדות.

 

איך מוצאים את המתווה הנכון בהחזרי משכנתאות?

לקיחת משכנתא היא צעד כלכלי גדול ומורכב מאוד, אשר משנה חיים של אנשים. לאחר קניית הדירה, אחוז נכבד מאוד מההכנסה החודשית הולך לכיסוי המשכנתא, וההשלכות על ההוצאות הן גדולות. לכן, עוד לפני שלוקחים את המשכנתא, חשוב מאוד לעשות עבודת שטח, להתייעץ עם גורמים מוסמכים ויועצי משכנתאות, וכן לעבוד עם מחשבון משכנתא איכותי על מנת שיהיה ניתן להבין את העלויות השונות, ולמצוא את המסלול הנכון ביותר עבורכם.

 

לסיכום

עם עבודה נכונה, ובאמצעות יועצי משכנתאות מנוסים, אפשר לחשב את החזר המשכנתא בצורה ברורה ולמצוא את המתווה הנכון להחזר, כך שתגיעו לסכומים שאפשר להתמודד עמם באופן סביר, גם בגיל יחסית צעיר.

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
משכנתא לדירה ראשונה
משכנתא לדירה ראשונה

רכישת דירה ראשונה עשויה להיות מפחידה מאוד, היות היא כרוכה בהוצאה כלכלית לא מבוטלת ותמיד כרוכה בחששות – האם זו הדירה הנכונה? האם המשכנתא משתלמת

המשך קריאה
מהי משכנתא לזכאים?
מהי משכנתא לזכאים?

משכנתא לזכאים הינה משכנתא הניתנת על ידי משרד הבינוי והשיכון לזכאים בלבד. המשכנתא הניתנת על ידי משרד הבינוי והשיכון דומה למשכנתא רגילה הניתנת מהבנק, עם

המשך קריאה
המדריך לגרירת משכנתא
המדריך לגרירת משכנתא

שוק הדיור בישראל מתאפיין כבר שנים בדינמיות גבוהה. הריבית עולה ויורדת, המסלולים המוצעים על ידי הבנקים משתנים בהתאם למצב השוק כך שבין מסלולי הלוואה שונים

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן