לוגו וידר

תוכן עניינים

ביטוח משכנתא = הגנה מושלמת

ביטוח משכנתא הוא מושג שנשמע קצת מוזר. הרי גם ככה אנחנו מתכננים לקחת משכנתא גדולה ויש לנו הרבה כאבי ראש לגבי מעברי דירה, חתונה, ילדים ועוד שלל דברים אחרים. מצד שני, חשוב להיעזר בסבלנות ולהשקיע זמן איכותי עד להבנה בסיסית של מה הוא ביטוח משכנתא ומדוע הוא כל כך חשוב.

לקיחת משכנתא

בכדי להבין מה הוא ביטוח משכנתא ומדוע הוא כל כך חשוב, כדאי קודם כל להגיע להבנה הבסיסית שמסבירה מה היא משכנתא. משכנתא בבסיסה היא מאוד פשוטה. מחירי הבתים והדירות יקרים מאוד, המחירים שלהם רק עולים ועולים ולא נראה כאילו המגמה הזו מתכוונת להיעצר מתישהו.

הסכומים האלה כל כך גבוהים, עד שגם אדם מבוסס מאוד לא יוכל לעמוד בהם סתם כך מבלי לקחת הלוואה אפילו נמוכה. אדם ממוצע יכול להרוויח 7000 ¤ או  14000 ¤ ביחד עם בת זוגתו, אבל ייקח להם זמן רב עד שייחסכו סכומים מספיקים (קרוב למיליון ¤ ולפעמים גם יותר), לכן הם לוקחים משכנתא.

המשכנתא פועלת כך: הבנק מקבל פנייה מאנשים ללקיחת ההלוואה, הוא עושה את הבדיקות השונות שלו בנוגע לשכר של האדם או בני הזוג המעוניינים לקחת את המשכנתא, סכום התחלתי אותו הם צריכים לשלם, ערבים לסכום ועוד. לאחר מכן הוא מחליט האם לתת להם את המשכנתא או לא, בהתאם לנתונים הללו.

ביטוח משכנתא = הגנה מושלמת
ביטוח משכנתא = הגנה מושלמת

ביטוח משכנתא

לאחר שאותם אנשים מקבלים את ההלוואה הגדולה שלהם, ומקבלים סכום גדול לידיהם ולחשבון הבנק שלהם, הם משלמים באמצעותו למי שהם קנו ממנו את הדירה, וכעת הם מחויבים למשך זמן רב על החזרת ההלוואה הגדולה אותה הם לקחו מהבנק.

ברגע זה עצרו ושאלו את עצמכם שאלה פשוטה, בסיסית וחשובה מאוד: מה יקרה אם חס וחלילה יקרה משהו לבית שלכם, או אפילו לכם? הסכומים הגדולים הללו של המשכנתא, יכולים לגדול בכדי לתקן את הבית, או מצד שני ליפול רק על אחד מבני הזוג, ואז הוא עלול לשלם את הסכום הגדול הזה לבדו. בשביל זה קיים ביטוח משכנתא.

ביטוח מבנה

כאשר אתם מחליטים לבצע ביטוח משכנתא אתם מקבלים ביטוח אחד שמכסה שני דברים. אחד מהם הוא ביטוח המבנה. הביטוח הזה אחראי על הנזקים השונים שיכולים לקרות לבית במרוצת הזמן, בין אם רעידות אדמה, שריפות ושאר בעיות שקשה לצפות אותן מראש.

העלויות החודשיות של המשכנתא גם ככה גבוהות, ואם פתאום צריך לדאוג גם לבעיה חדשה, קשה למצוא את המקום ממנו נביא את הכסף גם לזה. לכן, עדיף לעשות ביטוח משכנתא שיעלה עוד סכום כלשהו של כסף בכל חודש, אבל ישמור עליכם במקרה של תקלה.

ביטוח חיים

ביטוח חיים, אשר מהווה את החלק השני בפוליסה של ביטוח משכנתא, מדבר על מקרים בהם אחד מבני הזוג נפטר. משכנתא יכולה להגיע לאלפי ועשרות אלפי שקלים בחודש בהתאם לגובה ההלוואה שנלקחה. חישבו לרגע – מה יקרה במידה ואחד מבני הזוג נפטר ועכשיו רק אדם אחד צריך להוסיף עוד כמה אלפי שקלים ממשכורתו?

לעשות ביטוח ולהמשיך בחיים

לעיתים נוח לעשות ביטוחים כאלו ואחרים רק בשביל השקט הנפשי ולא שום דבר אחר. גם במקרה הזה ניתן להגיד שהשקט הנפשי שלנו אוטומטית מגיע לאחר ביצוע ביטוח מהסוג הזה, אבל גם החשיבות שלו באמת גדולה למקרים אותם אנחנו לא יכולים לצפות או לדעת.

בתחילה יכול להיות מעט קשה להחליט האם לעשות ביטוח משכנתא או לא, אבל חשוב לשקול את הסוגיה הזו ברצינות, מכיוון שהיא יכולה להוות עזר גדול מאוד במקרים שונים אותם אנחנו לעולם לא נוכל לדעת מראש.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן