לוגו וידר

תוכן עניינים

חדשות משכנתא לחודש אוגוסט

מי שציפה לירידה במחירי הדירות ואולי גם למיתון בשוק המשכנתאות נאלץ להתאכזב החודש פעמיים : היקף המשכנתאות בחודש יולי הגיע לשיא של כל הזמנים – 4.9 מיליארד ש"ח. 

באופן צפוי לא פחות, למרות המגבלות שהטיל בנק ישראל על משכנתאות בריבית משתנה, המסלולים הללו המשיכו להיות הפופולאריים ביותר, לא מעט "בזכות" הורדת הריבית בסוף חודש יוני. ב – "דה מרקר" מציינים כי ייתכן כי שחלק מהנתונים מתייחסים למשכנתאות שנחתמו לפני שהמגבלות נכנסו לתוקף או משכנתאות שניטלו על ידי תושבי חוץ ופטורים מהמגבלות הללו.

מחירי הדירות לא עוצרים

כאמור, מדד יולי שפורסם לפני מספר ימים, חשף את העובדה שמחירי הדירות עלו בחודש זה בלא פחות מאחוז.  בכך למעשה הסתבר כי טענתם של הקבלנים ויזמי הנדל"ן שבשנה האחרונה חזינו בירידה לשם עלייה הייתה נכונה ולא נבעה בהכרח מאינטרס אישי. למעשה,  כבר בתחילת החודש (לפני פרסום המדד) ראיין עיתון "כלכליסט" את פרופ' ליאו ליידרמן. פרופ' ליידרמן הסביר כי במצב בו הציפייה להורדת מחירים לא מתממשת, המעמד הבינוני לא יכול לחכות לירידת מחירים רק בשם האידיאולוגיה או המחאה החברתית, ולכן הוא פונה לרכישה של דירות קטנות יותר , מגמה שעליה כבר דיווחנו בעבר. למעשה, הוא טוען, נשארנו בדיוק באותו מצב בו היינו ערב המחאה.

החדשות "הטובות" הן שעליית מחירי הדיור אינה שווה בכל הארץ והשיאנית היא באופן צפוי למדי תל אביב ואחריה אילת ומודיעין. המעניין הוא שלמרות עליית המחירים, היצע הדירות הכולל לא השתנה והוא עומד על כ – 20.5 אלף דירות חדשות.

חדשות משכנתא לחודש אוגוסט
חדשות משכנתא לחודש אוגוסט

האם המפלט נמצא בצפון?

מי שבכל זאת רוצה לרכוש דירה חדשה, אולי מוטב שיכוון דווקא צפונה אל יקנעם עלית , שם יימכרו דירות בפחות מ – 720 אלף ש"ח, לאחר שמכרז שערך משרד הבינוי והשיכון במסגרת

 "דיור למשתכן" הוביל לירידה של 50% במחירי הקרקעות. יקנעם נחשבת בשנים האחרונות לעיר בפיתוח מואץ עם תחבורה ציבורית בשעות הלילה, גישה מהירה אל כביש 6 ופארק תעשייה עתירת ידע המעסיק מהנדסים רבים בתחום המזון והשבבים.

תוכנית "דיור למשתכן" צפויה להתרחב בעתיד לערים נוספות כגון מודיעין, נשר וראש 

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן