כיצד מגיעים לדירה ללא הון עצמי?

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

חברת אלדר חושפת כיצד צעירים רבים מצליחים לקחת משכנתא ללא הון עצמי כלל או עם הון עצמי מינימאלי באמצעות כסף מההורים והמשפחה הקרובה או אפילו מעגלים משפחתיים גדולים יותר.

מהנתונים של חברת אלדר עולה כי מחיר דירה ראשונה ממוצעת עומד על כ – 1.3 מיליון ש"ח והמשכנתא עצמה נלקחת בגיל ממוצע של 36. מספר לא פחות מפתיע הוא כי חמישית מרוכשי הדירה הראשונה מוגדרים כיחידים (אלו שאינם נשואים או ידועים בציבור).

עוד שאלה מעניינת היא מהיכן מגיע סכום הכסף הדרוש למשכנתא? בניגוד למה שמקובל לחשוב, רק כ – 10% מערך הדירה מגיע ההורים, בעוד 34% מגיע מ – "הון עצמי" ו – 56% מן הבנק. מכיוון שסביר להניח שמעט זוגות צעירים הצליחו לצבור הון עצמי של 440 אלף ש"ח, ייתכן כי חלק נכבד מן הסכום הזה מגיע מקרובים מדרגה שנייה, חברים לעבודה או הלוואות חוץ בנקאיות.

רוצים לקבל הצעה למשכנתא? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם יש לציין כי על פי הוראות בנק ישראל מנובמבר 2012, לא ניתן בכל מקרה לקנות דירה ראשונה עם הון עצמי הנמוך מ – 70% ואכן, בשליש הראשון של 2013 ניתן לראות ירידה קלה באחוז רוכשי הדירה הראשונה מקרב כלל רוכשי הדירות.

למעבר למסלולי משכנתא אופטימליים

כמה חדרים והיכן?

מספר החדרים בדירה משתנה לפי איזור המגורים והאטרקטיביות של מחירי הדיור בו. כך למשל, באור עקיבא רוב רוכשי הדירות קנו דירות בגודל חמישה חדרים, אך ברמת גן, רק רבע מהצעירים רכשו דירה בגודל זה.משכנתא ללא הון עצמי היישוב הפופולארי ביותר באופן כללי הוא כפר יונה, ולאחר מכן השכונה החדשה הנבנית בפאתי רמלה, אור עקיבא ובאר יעקב.

בנוסף לכך, בממוצע לוקח כ – 39 ימים לסגור את חוזה המכירה עצמו, לא כולל המשכנתא עצמה, עליה של חמישה ימים לעומת השנה הקודמת. הניסיון של משפרי דיור אינו משמעותי כפי שניתן אולי לחשוב, וגם להם לוקח לסגור עסקה בממוצע כ – 38 ימים.

לסיכום – הצעדים של בנק ישראל פוגעים בעיקר בשכבות הצעירות

לסיכומו של עניין, נראה כי המגבלות של בנק ישראל פגעו בעיקר בשכבת הגיל הבינונית (כ – 1/5 ממנה זקוקה ליותר מ – 70% מימון) שלצורך העניין עדיין נחשבת לצעירה, למרות שמדובר באנשים שכבר עברו את גיל ה – 30. אלו שכן יכולים להרשות לעצמם לקחת משכנתא, נאלצים לעיתים קרובות להתרחק מהערים המרכזיות בישראל על מנת שיוכלו לקחת משכנתא ללא הון עצמי גדול ולקנות דירות גדולות יותר במחיר שפוי.

מעוניין לקחת משכנתא ללא הון עצמי? לייעוץ אישי צור קשר עם וידר משכנתאות לבחירת מסלול משכנתא שמתאים לך! במספר: 073-7294778

או מלא את הטופס מטה.

 

אולי יעניין אותך גם:

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

#

לקביעת פגישת התכנות כלכלית

מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
0737294778
phone
#
0737294778