לוגו וידר

תוכן עניינים

מהם התנאים לקבלת משכנתא?

משכנתא הנה הלוואה גדולה וארוכת טווח, המצריכה שיעבוד הנכס שעבורו נלקחה המשכנתא, לבנק המשכנתאות. למשכנתא תוצמד ריבית בדיוק כמו להלוואה בנקאית רגילה. אולם, בשונה מהלוואות בנקאיות רגילות, הלוואת משכנתא מתאפיין במספר מסלולים רב. גובה הריבית ומספר התשלומים יקבעו על פי סוג המסלול בו יבחר הלווה. בנקים למשכנתאות מציעים מגוון מסלולים ללקוחות ואף ממליצים על תמהיל של מספר הלוואות קטנות.

היתרון שבהלוואת משכנתא

רכישת דירה מצריכה הון כספי רב ולכן, לווים רבים מתלבטים אם לקחת משכנתא או הלוואה בנקאית עדיפה יותר.

הלוואה בנקאית סטנדרטית ניתנת בפריסת תשלומים מוגבלת למספר שנים בודדות ובריבית גבוהה הרבה יותר מזו של המשכנתא. התהליך בנטילת הלוואה בנקאית רגילה מהיר ופשוט. הבנק בוחן את יכולת ההחזר של הלקוח ואם מוצא לנכון יעניק ללקוח את ההלוואה. הלקוח יוכל לקבל הלוואה בנקאית רק בבנק בו מתנהל חשבונו, לעומת זאת, משכנתא ניתן לקבל בכל בנק או גורם חיצוני שהלקוח יבחר.

הלוואה מגופים חוץ בנקאיים, מחברות אשראי או קופות גמל יתאימו לסכומי הלוואה קטנים והריביות עליהן תהיינה גבוהות מאלו של הבנקים. קל לקבל הלוואות חוץ בנקאיות ואינן מצריכות בטחונות. הלוואות חוץ בנקאיות אינן ניתנות בסכומים גבוהים שמאפשרים רכישת דירה ויתאימו ללווים בעלי הון עצמי רב.

כאמור, היתרון הבולט בנטילת משכנתא הוא שיעור הריבית הנמוכה שמשולמת עליה, יחסית לכל סוג הלוואה אחרת הקיימת בשוק. משכנתא היא למעשה הלוואה זולה, לתקופה ארוכה מאוד.

מהם התנאים לקבלת משכנתא
מהם התנאים לקבלת משכנתא

מהם הטפסים לקבלת משכנתא?

לקיחת משכנתא מצריכה תהליך בירוקרטיה ארוך ומייגע ונדרשים המסמכים הבאים:

·צילום תעודת זהות וספח של הלווה

·צילום תעודת עולה

·תעודת זכאות

·לווה  וערב שהנם שכירים ידרשו להציג 3 – 5 תלושי משכורת אחרונים.

·לווה וערב שהנם עצמאיים ידרשו להציג אישור רואה חשבון והעתק שומת מס הכנסה של השנה האחרונה.

·תדפיסי חשבון בנק מקוריים עבור שלושה חודשים אחרונים.

·אישור על הכנסה נוספת לרבות שכר דירה, ביטוח לאומי וכדומה

·צילום חוזה רכישה

·נסח רישום מקרקעין עדכני מהטאבו, או אישור זכויות עדכני ממינהל מקרקעי ישראל, ו/או אישור זכויות מחברה   קבלנית (שהוגדרה על ידי מינהל מקרקעי ישראל כגורם משכן)  והסכם חכירה מול המינהל (כאשר הנכס אינו רשום בטאבו).

מהי זכאות למשכנתא?

מדינת ישראל מסייעת לאזרחיה לרכוש דירה ומעניקה הלוואות מסובסדות למי שהוכר על ידי משרד השיכון והבינוי כחסר דירה. זוגות נשואים, רווקים מעל גיל 30, משפחות חד-הוריות ועולים חדשים.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן