לוגו וידר

תוכן עניינים

משכנתא אופטימלית – יש דבר כזה?

משכנתא הינה הלוואה לתווך ארוך, בדרך כלל כ-20 שנה. כיום קיימים מספר רב של מסלולים, וללא ידע והבנה בתחום לא כדאי לבחור באחד ממסלולי המשכנתא אם לא חקרנו אותו לעומק.

מסלול משכנתא ריבית קבועה צמודה למדד

כיום הריבית הקבועה הצמודה למדד המחירים לצרכן מאוד נמוכה אבל חשוב לזכור שהקרן במסלול זה צמוד למדד המחירים לצרכן.

מדד המחירים לצרכן הינו המדד הישראלי לסל של 100 מוצרי צריכה בסיסיים אשר מתעדכן פעם בחודש ב-15 לכל חודש. מדד המחירים לצרכן עולה בממוצע בכ-2.5% שנתי ובשנת 2009 עלה המדד ב-3.9%. חשוב לזכור שמסלול זה יציב מבחינת הריבית לאורך כל חיי ההלוואה אולם מה שיכול להשפיע על ההחזר החודשי של המשכנתא הינו המדד אשר לרוב מעלה לנו את יתרת הקרן.

משכנתא אופטימלית - יש דבר כזה
משכנתא אופטימלית – יש דבר כזה

מסלול משכנתא ריבית משתנה צמודה למדד

הריבית המשתנה בדומה לריבית הקבועה צמודה למדד. הריבית המשתנה היא כמו ריבית קבועה לתקופה קצרה שלאחריה היא משתנה בהתאם לעלות גיוס של הבנק שבו נלקחה המשכנתא. ככל שהשינוי של הריבית הינו בתווך יותר קצר הריבית נמוכה יותר בהתאם. כיום קיימים מספר מסלולי ריבית משתנה:

משכנתא משתנה כל שנה, משתנה כל שנתיים, משתנה כל שנתיים וחצי, משתנה כל שלוש שנים, משתנה כל חמש שנים, משתנה כל שש שנים ומשתנה כל עשר שנים.

מכיוון שהריבית מאוד נמוכה היום כדאי לקחת את המסלול הארוך יותר אשר מקבע לנו את הריבית לתקופה ארוכה יותר ובכך הריבית נשמרת עד נקודת השינוי. חשוב לזכור שהקרן יכולה לעלות בהתאם לעליית הריבית.

 למחשבון משכנתא אופטימלית

מסלול משכנתא בריבית פריים

ריבית הפריים מורכבת מריבית בנק ישראל עם מרווח של 1.5%. הפריים יכול לעלות ולרדת כל חודש ובהתאם לזאת ההחזר החודשי על המשכנתא יכול לעלות או לרדת בהתאם. בלקיחת משכנתא מסלול הפריים לא צמוד למדד המחירים לצרכן ויתרת הקרן במסלול זה יורדת מדי חודש.

כיום ריבית הפריים עומדת על 2.75% אולם הריבית משתנה פעם בחודש. הנגיד מודיע על הריבית ביום שני האחרון של כל חודש והיא מתעדכנת ב-1 לכל חודש.

מסלול משכנתא בריבית הפריים הינו מסלול נזיל אשר ניתן לפירעון ללא קנסות וללא עמלות בכל רגע נתון. מכיוון שהפריים נמצא כיום בשפל מומלץ לקחת חלק מהמשכנתא במסלול זה

 

מסלול משכנתא בריבית קבועה לא צמודה

ריבית קבועה לא צמודה הינה ריבית שידועה מראש וקבועה לאורך כל חיי המשכנתא. הריבית במסלול זה הינה ריבית גבוה יותר מאשר בכל שאר המסלולים אבל לא מושפעת מעליית הריביות במשק. יתרון גדול במסלול זה שההחזר החודשי ידוע לאורך תקופת המשכנתא. חיסרון של מסלול זה שהריבית גבוהה משמעותית ביחס ליתר מסלולי המשכנתא הקיימים היום בשוק המשכנתאות.

כאשר לוקחים משכנתא אופטימלית מומלץ לפנות ליועצי המשכנתאות המומחים של וידר משכנתאות, לקבלת המשכנתא הטובה ביותר בשבילכם

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן