לוגו וידר

תוכן עניינים

משכנתא שמותאמת בשבילך

החודשיים האחרונים היו ללא ספק חודשים פעילים מאוד בשוק המשכנתאות ולא מעט מאיתנו בוודאי ניגשו אל סניף הבנק שלהם על מנת לקבל הצעה למשכנתא מאחד מהיועצים בסניף. במקרים רבים יכול להיות שאנחנו אפילו מכירים את היועץ מכיוון שהוא מטפל גם בפעולות אחרות שלנו בבנק כגון תיק השקעות ולכן יש לנו כבר נטייה טבעית לסמוך על מה שהוא אומר.

במקרים רבים זוהי עלולה להיות טעות : קל לנו לשכוח שבסופו של דבר מדובר בעובד של הבנק שאמור לשרת את האינטרס של הבנק עצמו לפני הכול ולכן הוא אינו בהכרח אובייקטיבי. לדוגמה, יכול להיות שהיועץ מודע לעובדה שאנחנו לחוצים לקחת את המשכנתא כמה שיותר מהר בתקופה שבה הריבית עדיין נמוכה מאוד, ואז הוא יציע לנו דווקא ריבית גבוהה יותר מזו שהיינו יכולים לקבל אם היינו מתמקחים איתו או הולכים עם ההצעה שהוא נתן לנו לבנק אחר (הדבר דומה לעמלות העובר ושוב שניתן להתמקח עליהן).

זכרו שאין קשר בין הבנק בו אתם לוקחים את המשכנתא ובין הבנק בו אתם מנהלים את חשבון העובר ושב, ושלשום בנק אסור להתנות את נטילת המשכנתא בפתיחת חשבון שכזה.

משכנתא שמותאמת בשבילך
משכנתא שמותאמת בשבילך

מציאת משכנתא מותאמת באמצעות יועץ משכנתאות

על מנת לקבל את ההצעה הטובה ביותר למשכנתא, רצוי לערוך סקר בין מספר בנקים שונים למשכנתאות, ועדיף בלפחות ארבעה מהם. מכיוון שלא לכולנו יש את הידעהנדרש והבנה של התמהילים השונים, אפשר ואף רצוי להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מומחה.

יש לציין כי אחת הדרכים המקובלות להפחתת סיכונים בנטילת משכנתא היא יצירת תמהיל משולב. לדוגמה, חלק מהמשכנתא יכולה להילקח בריבית צמודה לריבית הפריים וחלקה במסלול ריבית קבועה צמודה למדד. במקרים כאלו ההשוואה בין הבנקים היא מעט יותר מסובכת מכיוון שבנק אחד עשוי להיות זול יותר במסלול אחד, אך יקר יותר במסלול אחר. לפיכך, זוהי משימה שקשה אף יותר לבצעה ללא יועץ מתאים.

ליועץ משכנתאות מומחה יש את הידע ואת הכלים הנדרשים על מנת להשוות בין ההצעות של הבנקים השונים ולדעת איזו הצעה היא האטרקטיבית ביותר. ישנן הצעות שעלולות להיראות לנו ריאליות ומתאימות לתנאי השוק, אך בפועל הן גבוהות יותר מהמקובל ומשמשות כהצעות פתיחה בלבד. יתרה מכך, כאשר מדובר על משכנתאות של מאות אלפי שקלים, לכל עשירית האחוז יש משמעות בנוגע לסכום הסופי אותו נשלם בסופו של דבר.

מסיבה זו, במידת האפשר מוטב לפנות אל היועץ חודשיים או שלושה לפני שנוטלים את המשכנתא עצמה. זאת על מנת שיהיה אפשר לבצע את תהליך נטילת המשכנתא באופן ייסודי ומבלי שהזמן דוחק.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן