לוגו וידר

תוכן עניינים

ריבית בנק ישראל יורדת שוב ל – 1.25%

ריבית בנק ישראל מגיעה לשפל נוסף של 1.25% בעקבות הורדה של רבע אחוז נוסף, וזאת כשבועיים בלבד לאחד שירדה ל – 1.5%. נראה כי אלו שצפו שהמועד הבלתי מתוכנן של ההורדה הקודמת נועד לאפשר שתי הורדות רצופות באותו החודש, צדקו.

להורדה זו צפוי להיות אפקט ישיר על אלו שלקחו או ייקחו משכנתא בריבית משתנה או משכנתא הצמודה לריבית הפריים (המתבססת ישירות על ריבית בנק ישראל בתוספת 1.5%).

ההורדה בריבית צפויה גם להמשיך ולחזק את מגמת עליית מחירי הדירות והגדלת היקפי ההלוואה שיתנו הבנקים למשכנתאות. מסלולי הפריים נחשבים כאמור למאוד אטרקטיביים בתקופה האחרונה, וסביר להניח כי רבים ימהרו לבחור בהם לפני שהבנקים יבצעו בהם שינויים לרעת הלווים. גם מי שלקח בעבר משכנתא בריבית גבוהה ולא אטרקטיבית (בעיקר הריביות הקבועות) אולי ירצה כעת למחזר את המשכנתא על מנת לקבל ריבית טובה יותר.

הטענה העיקרית של בנק ישראל בנושא זה היא שלמרות ששוק הדיור ממשיך ומתנפח, הורדת הריבית דווקא לא צפויה להשפיע עליו באופן ניכר עקב הגזרות הכלכליות החדשות, כמו אלו שעשויות להטיל מס שבח של 3.5% על משפרי דיור (אם כי כרגע לא ברור לגמרי האם כל גזרות הדיור אכן ימומשו).

בכל אופן, יהיה מעניין לראות מה יהיה היקף נטילת המשכנתאות בחודש מאי לעומת חודש אפריל, בו חלה דווקא ירידה מסוימת לעומת החודשים הקודמים.

ריבית בנק ישראל יורדת שוב ל - 1.25%
ריבית בנק ישראל יורדת שוב ל – 1.25%

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן