לוגו וידר

תוכן עניינים

ריבית ללא ריבית

לאחרונה החלו חלק מהבנקים למשכנתאות לתת הלוואה בריבית 0% ל-5 שנים, כאשר חלקם אף מגדילים לעשות ודוחים גם את התשלומים על הקרן.

זהו מהלך שיווקי שמאפשר להם למשוך לקוחות, כאשר הריבית  של 0% למעשה מעלה את ההחזר החודשי מכיוון שמתחילים להחזיר את המשכנתא רק לאחר תקופה מסוימת ולא באופן מיידי. בתקופה זו הן הריבית במשק עליה מתבססות רוב הריביות על המשכנתאות והן מדד המחירים לצרכן עלולים לעלות באופן חד.

האם מדובר במבצע כדאיי או מלכודת דבש?

יש לקוחות שמסלול זה יכול מאוד להתאים להם אם יבנו נכון את תמהיל המשכנתא.

מנגד, ללקוחות שאינם מבינים באופן חלוקת המשכנתא ופריסה נכונה של התשלומים, זהו כמו פיתיון שהבנק מייצר כדי להישמע אטרקטיבי יותר ממתחריו. הסכנה בחלוקה לא נכונה היא שהסכום הכולל של המשכנתא יגדל באופן משמעותי בגלל הצמדה למדד המחירים לצרכן, כך שלמעשה לא היה כאן חיסכון אמיתי, אלא להפך, סך כל ההחזר החודשי המצטבר עשוי אף לגדול!

יש לזכור שאת המשכנתא אנו לוקחים לתקופה ארוכה וצריך להסתכל על סך הכולל של ההחזרים והתקופות ולא רק על החלק הקטן שהבנק מציג לנו בתור הטבה.

במקום שהבנק מציע הטבה מסוימת, לרוב הוא ירוויח במקום אחר וזה יהיה בדרך כלל יהיה באותו מקום בה המשכנתא מתחילה לטפוח בגלל ההצמדות השונות.

בשביל לבחור את תנאי המשכנתא הטובים והזולים ביותר, יש להתחשב במספר רב של פרמטרים אשר ישפיעו על חיי המשכנתא לאורך זמן.

למידע אודות תמהיל משכנתא לחץ

ריבית ללא ריבית
ריבית ללא ריבית

ומה עם תשלומים נלווים?

חשוב לזכור שלכל התהליך יש גם עלויות נלוות כמו שמאי, עורך דין, מתווך, ביטוח חיים, ביטוח נכס, עורך דין נוטריון, עמלת פתיחת תיק, יועץ משכנתאות, רישום משכנתא ברשם המשכונות, רישום משכנתא במשרד המשפטים , הכוונה, רישום טאבו וכו'. במילים אחרות, אין באמת דרך להימנע כלל מתשלומים גם אם מבטיחים לנו 0% ריבית ודחיית התשלומים על הקרן למשך מספר שנים.

לסיכום, מומלץ לבדוק היטב לעומק כל מבצע משכנתאות שהבנק מציע ולא כדאי להתפתות לאיזו שהוא סוג של ריבית משכנתא או מבצע משכנתא אשר בנק למשכנתאות מציע במסלולי המשכנתא השונים לשם זאת, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מומחה אשר יבנה בעבורכם את המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר מנקודת מבט אובייקטיבית וללא אינטרסים חבויים.

לקבלת ייעוץ על לקיחת משכנתא בתנאים אופטימליים חייגו למספר073-7294778

או מלא את הטופס ונחזור אלייך בהקדם האפשרי.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן