לוגו וידר

תוכן עניינים

האם כדאי להקדים תשלומים לקבלן?

החשש הגדול ביותר של אנשים הוא לשלם סכומי כסף אדירים לקבלנים או למוכרי הדירה ולהישאר ללא דירה. מכאן נגזרת כל השתלשלות ההתנהלות שלהם והדרך שבה רצוי לשלם למוכרים כאשר הם רוכשים דירה. לא לחינם התהליך הדרגתי והמשכנתא מועברת ישירות למוכרים לפי החלקים שהוסכם עליהם בחוזה, משום שגם הבנק רוצה לוודא שהכל זהיר ונעשה כהלכה, מבלי לסכן את הכספים הרבים שעליכם לשלם לאנשים.

יש הבדל עקרוני אמנם בין קניית דירה חדשה לבין דירה יד שנייה משום שהיא כבר קיימת לנגד עיניכם וכל מה שנותר לעשות זה להיכנס אליה בכפוף לחוזה, אבל זה לא חייב להיות בהכרח כל כך טראומטי ומעורר חשש עם קבלנים. כמובן, אם מתנהלים נכון ובזהירות.

האם להקדים תשלומים לקבלן

חסרונות התשלום מראש לקבלן

אלא אם כן הדירה שבונים לכם כבר נמצאת בתהליכים אחרונים של בנייה וכמעט מסירה, אתם בוודאי עוקבים אחר כל שלבי בבנייה בחשש ובדאגה. הצפי למסירת דירות לדיירים בישראל משום מה מצליח להשתבש תמיד, וזה נדיר שמוסרים דירות בדיוק כאשר מתחייבים לכך, ולכן אחת הסיבות העיקריות שבגללן עדיין לא משלמים את כל התשלום לקבלן היא מצב הידרה ושלב הבנייה. זה גם לא רעיון מוצלח במיוחד בהתחשב בכך שעליכם לשלם גם תקופה מסוימת שכר דירה במקביל למשכנתא. ברור למה הזהירות המתבקשת מעכבת את כל התשלומים לקבלן.

מה עושים עם החסרונות של תשלום מראש?

  • תשלום הקרן – מתחילים לשלם את הקרן כדי להקטין את הריבית, אם אתם צריכים לשלם משכנתא במקביל לשכר הדירה.
  • גרייס – מבקשים מהבנק גרייס, כלומר תקופת דחייה, אבל משלמים עליה בריבית גבוהה יותר גם אם היא פותרת לכם בעיה כרגע של עומס תשלומים.

 

לייעוץ בענייני משכנתא לחצו כאן >>

האם כדאי להקדים תשלומים לקבלן
האם כדאי להקדים תשלומים לקבלן

קבלנים הגונים מעכבים תשלומים

קבלנים הגונים שמכירים את מצב השוק ורוצים בסך הכל לעודד את מכירת הדירות שלהם יעכבו בעצמם את הצורך לשלם להם את כל הכסף בהתחלה, כך שלא תצטרכו לעמוד בעצמכם בדילמה הזאת. זה גם אומר מבחינתכם שאינכם חייבים לקחת את המשכנתא כעת אלא לקבל אישור משכנתא עקרוני ולנצל אותו בהמשך, כאשר הדירה כבר תהיה בשלבי סיום ותוכלו לממש אותה ולא לשלם אותה במקביל לשכר דירה. כשמדובר בעוד שנה או שנתיים חכו עם התשלומים ושלמו רק מה שנחוץ לפי החוזה כדי להתחיל להניע את התהליך ולקנות את הדירה. רוב האנשים יקבלו אישור לשלם את היתרה במועד האכלוס וזה מה שאמור לקרות בעולם אידיאלי, כאשר גם הבנק מלווה את זה באישור התהליך במועדו.

מתלבטים אם כדאי לשלם מראש לקבלן? אנו נעזור לכם בהחלטה!
צרו איתנו קשר עוד היום – 073-7294778

מהו היתרון בתשלום מוקדם לקבלן בכל זאת?

  • ריבית – אתם תופסים את הריבית של היום וחוסכים את העליות והשינויים הצפויים בעוד כמה שנים, כשתסיימו לשלם במועד האכלוס. הריבית היום נמוכה. הנזילות של הבנקים תלויה בכמה שיותר אנשים שייקחו משכנתאות ויבטיחו לבנקים ולבנק ישראל את הנזילות המפורסמת. לפני שהבנקים ייקרו את המשכנתא אנשים מנצלים כיום את העלויות הנמוכות.
  • מדד תשומות הבנייה – מה שלא משולם לקבלן כעת מוצמד למדד תשומות הבנייה ועולה עם הזמן. כלומר, מדובר בהוצאות נוספת של מאחוז ומעלה לפי ההתייקרויות. תשלום כעת לקבלן עוצר את ההצמדה למדד הזה ומשולם לפי תעריפי המדד כעת, כשאתם יודעים אותו בוודאות.

 

מבולבלים? צריכים עזרה בתכנון ו/או קבלת משכנתא? צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לסייע! – וידר משכנתאות

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן