לוגו וידר

תוכן עניינים

האם אפשר לקחת משכנתא בארץ לרכישת נכסים בחו"ל?

לאחרונה, יש לא מעט משקיעים המתעניינים ברכישת נכסים בחו"ל. כאשר רוצים לרכוש נכס בחו"ל, יש כמובן לתת את ההון העצמי וכמו כן במרבית המקרים יש גם להיעזר בהלוואות ומשכנתאות. אז האם באמת ניתן לקחת משכנתא בארץ לרכישת נכס בחו"ל? המשיכו בקריאת המאמר ותוכלו לגלות…

משכנתא לדירה בחו"ל

אם אתם רוצים לקנות דירה בחו"ל, תוכלו לנטול משכנתא באחת משני הדרכים הללו: הראשונה היא נטילת משכנתא לדירה בחו"ל מבנק במדינה בה אתם משקיעים ואילו השנייה היא נטילת משכנתא לדירה בחו"ל מבנק הנמצא בישראל.

כאן חשוב לציין שכדי לממש את הדרך הראשונה, יש להחזיק באזרחות מקומית. כך לדוגמה, אם אתם ישראליים שמחזיקים באזרחות אמריקאית, תוכלו בהחלט לקבל הלוואה מבנק בארצות הברית לרכישת הדירה בארצות הברית. לגבי הדרך השנייה שהוזכרה לעיל, אזרח ישראלי שאין לו אזרחות מקומית במדינה בה הוא רוצה לרכוש את הדירה, לא יוכל לקבל הלוואה מבנקים באותה המדינה, אלא אך ורק מבנקים בישראל.

האם אפשר לקחת משכנתא בארץ לרכישת נכסים בחו''ל
האם אפשר לקחת משכנתא בארץ לרכישת נכסים בחו"ל

משכנתא לדירה מבנקים בישראל

בגדול, משכנתא היא הלוואה שניתנת מהבנקים כנגד משכון הנכס הנרכש. כך למשל, בהרבה מקרים בהם נוטלי משכנתאות לא יכלו לעמוד בהחזרים החודשיים, הבנק במסגרת החוק, יכול היה לפרסם את הנכס למכירה וכך לכסות את יתרת החוב. כל זה אפשרי כאשר מדובר על נכס במדינת ישראל. כאשר הנכס הנרכש הוא בחו"ל, הבנק לא יכול לפעול כמו שהוא פועל במדינת ישראל ועל כן, לא ניתן לקבל הלוואת משכנתא. מה שכן, אפשר בהחלט לקבל הלוואה כזאת מהבנק על ידי מינוף דירה בישראל. מה הכוונה? אם אתם רוצים לרכוש נכס בחו"ל ולא תוכלו לממן את העלות שלו, אז תוכלו לפנות לבנק שלכם ולבקש הלוואת משכנתא על סמך הדירה שכבר יש לכם במדינת ישראל. כך תוכלו לקבל הלוואת משכנתא מהבנק. אפילו אם מדובר על סכומים גדולים.

משכנתא לדירה בחו"ל – כמה ניתן לקבל?

בהנחה שאתם מבצעים את מינוף הדירה ואתם לוקחים משכנתא לקניית נכס בחו"ל, בהתבסס על משכון הנכס הקיים שלכם בארץ, אז תוכלו לקבל הלוואת משכנתא עד גובה 50 אחוז מהנכס הקיים שלכם. הסכום הזה עשוי בהחלט להספיק לכם, שכן בחו"ל, ניתן לרכוש נכסים בעלות של 50 עד 150 אלף דולרים. אגב, זה גם הזמן להזכיר שתוכלו להשתמש בכספים שחסכתם ולשלם איתם על הנכס וכך תצטרכו לקחת סכום נמוך יותר מהבנק. את אותם הכספים, תוכלו להעביר באמצעות שירות העברת כספים לחו"ל.

כאן עליכם לקחת בחשבון שהלוואה כזאת לא תקרא הלוואת משכנתא סטנדרטית, אלא הלוואה לכל מטרה על בסיס משכון של נכס קיים שיש לכם בארץ. כך למעשה, אתם לא מוגבלים לרכישת נדל"ן בחו"ל בלבד, אתם יכולים לעשות ככל העולה ברוחכם עם אותה הלוואה.

פרמטרים שיש להתייחס אליהם כאשר מדובר על רכישת נכס בחו"ל

ביקור בנכס – עליכם לברר כמה עשוי לעלות לכם ביקור בנכס. יש להתחשב בעלות טיסה ועלות לינה.

מתווך מקומי – יש לבדוק מהי עמלת המתווך במדינה בה אתם רוצים להשקיע.

עורך דין מקומי – חשוב מאוד לקחת עורך דין מקומי שינהל עבורכם את העסקה. יש לבדוק מהי העלות המבוקשת על השירות.

עלות חברת ניהול מקומית – אם מדובר על נכס שמנוהל על ידי חברת ניהול, יש לבדוק מהי עמלת הניהול המבוקשת.

מיסוי – יש לבדוק את גובה המיסים שתצטרכו לשלם על הנכס. לשם כך, יש להכיר את חוק מיסוי מקרקעין במדינה בה בוחרים לרכוש את הנכס.

איך לוקחים משכנתא לדירה בחו"ל?

ניתן לקחת מהבנק הלוואה על בסיס מט"ח או הלוואה על בסיס תשואה. יש מגוון סוגי משכנתאות ויש מסלולים מותאמים. בכל מקרה, מומלץ ורצוי להתייעץ עם יועץ משכנתאות, שיגן על האינטרס האישי שלכם ויציע את אפיק המימון שהכי מתאים לעסקה.

 

אולי יעניין אתכם גם?

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
טיפים לבעלי משכנתא
טיפים לבעלי משכנתא

מתכננים לקחת משכנתא לרכישת בית חדש? לפניכם מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם להכיר את תהליך קבלת המשכנתא ולהבין כמה מהמונחים החשובים הקשורים לקבלת ההלוואה מהבנק,

המשך קריאה
מה זה תמהיל משכנתא
מה זה תמהיל משכנתא?

רכישת דירה חדשה היא השקעה כספית רצינית ביותר. המשכנתא היא הלוואה שנלקחת על מנת לרכוש נכס או קרקע. בדרך כלל תקופת המשכנתא היא ארוכה ונמשכת

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן