לוגו וידר

תוכן עניינים

ריבית משכנתא ממוצעת 2017

ריבית משכנתא

זוכרים איך בגן הילדים לימדו אותנו איך בחיים, לפעמים, משהו קטן-קטן יכול להפוך למשהו גדול במיוחד? אז ברוכים הבאים לדוגמה החיה הממשית והמוחשית ביותר בה תתקלו לאורך חייכם. לאותו שיעור חשוב שלמדתם לפני עשרות שנים: ריבית המשכנתא שלכם. עומדים בפני רכישת דירה ונטילת משכנתא? ברכות! השורות הקרובות מיועדות רק לכם, ובסיומן גם אתם תבינו איך עשירית אחוז עשויה להיות שווה עשרות אלפי שקלים. כמו שאמרנו, קטן הופך לגדול…

אם כבר התחלתם לקרוא, לבדוק ולהתעניין לגבי משכנתא, מסלולים, ריביות וכיו"ב, לבטח הבנתם שבנטילת משכנתא, השחקן המרכזי הינו ריבית המשכנתא במשק. הנתון הזה, אשר נקבע על ידי בנק ישראל מדי חודש בחודשו, משפיע באופן ישיר על רובן המכריע של נוטלי המשכנתא בישראל. כמה משפיע? תלוי, כמובן, בסוג המשכנתא, במאפייניה, בטווח השנים ועוד. אך בכל מקרה, לא מדובר בסכום זניח, וכאמור, כל שינוי קטן, כלפי מעלה או כלפי מטה, מחולל מהפכה של ממש בגובה ההחזר החודשי שלכם.


תנו לנו לחשב לכם את ריבית המשכנתא צרו איתנו קשר עוד היום!

ריבית משכנתא ממוצעת 2017
ריבית משכנתא ממוצעת 2017

מידע חשוב על אופן החישוב

כיצד מחשבים ריבית משכנתא ממוצעת? ובכן, בוודאי כבר הבנתם שגובה הריבית הינו נגזרת של משך המשכנתא אותה נטלתם. כמה שפחות זמן – הריבית יותר נמוכה (לרוב). ריבית ממוצעת ומשוכללת לוקחת את כל שבע תקופות החזר המשכנתא המוגדרות (עד שנה, שנה עד 5, 5-10, 10-15, 15-20, 20-25, 25 ומעלה) ומחשבת את הריבית הממוצעת בין כולן. נתון זה משקף את יחס הריבית במשכנתא שלכם לעומת הממוצע במשק הישראלי לאותו חודש.

שנת 2017 עומדת לקראת סיום, וזה בדיוק הזמן לבדוק מה היה גובה ריבית המשכנתא הממוצעת בשנה החולפת. ובכן, בחודש ינואר עמדה הריבית על 3.37 אחוז, כשנוטלי משכנתא של למעלה מ-25 שנה נאלצו לשלם לא-פחות מ-5.15% ריבית. בפברואר ירדה הריבית מעט (3.33), אך במרץ כבר כמעט חזרה לשיעורה הקודם (3.36). מאז ועד כתיבת שורות אלו, יורד שיעור הריבית הממוצעת מדי חודש באיטית, אך בעקביות. מ-3.36 ל-3.32, בהמשך ל-3.29, ביוני ירדנו ל-3.23, ביולי ל-3.19 ואילו ריבית אוגוסט עמדה על 3.09 – השיעור הנמוך ביותר מאז נובמבר 2016. נכון להיום, נוטלי משכנתא בת 15-20 שנה (מרבית הישראלים) ישלמו ריבית של 4.44 אחוז, אלו שהעדיפו משכנתא של 20-25 שנה ישלמו 4.74 אחוז וכאלו שלקחו משכנתא של למעלה מ-25 שנה ייאלצו לשלם 5.09 אחוז ריבית. בשורה התחתונה, נכון להיום, הריבית הממוצעת למשכנתא לשנת 2017 הינה 3.27 (שקלול של הריבית מכל חודש שעבר).

 

יעוץ משכנתאות – הדרך הבטוחה למשכנתא נכונה

בשורה התחתונה, חשוב להבין שיצירת תמהיל משכנתא לא מקצועי, המבוסס על ניחושים ולא על ידע, יעלה לכם ביוקר. בדיוק בשביל זה אתם חייבים יעוץ משכנתאות על ידי מומחי התחום, שיחסכו לכם הרבה כאב ראש ובעיקר – הרבה מזומנים. אל תהססו. צלצלו בהקדם והבטיחו לעצמכם מסלול משכנתא מתאים, חכם ומקצועי. בהצלחה!

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן