לוגו וידר

תוכן עניינים

קניית דירה להשקעה במשכון נכס קיים

היום ידוע כי קניית דירה הופכת להיות הרבה יותר מאשר מימוש הרצון להיות בעלים לנכס משלכם. נדל"ן מסתמן להיות הדרך הבטוחה ביותר להשקיע כספים וחסכונות לקראת הפנסיה, ולהרוויח תשואות הרבה יותר ודאיות ובטוחות מאשר השקעות בשוק ההון. זה לגמרי סביר לרצות לרכוש נכס נוסף על הנכס שיש לכם ובמקרים רבים זה נחשב אפילו להחלטה נבונה, בהתחשב בתנאים מסוימים.

אחת הדרכים לעשות זאת היא קניית דירה להשקעה במשכון נכס קיים כלשהו, וזאת האפשרות שצריך לבחון לעומק אם היא נכונה לכל אחד ואם היא כדאית בכלל.

קניית דירה להשקעה

משכון נכס הוא מינוף פיננסי

ראשית, נקרא לילד בשמו. משכון הנכס שלכם הוא בדיוק מה שעושים בעלי חברות ועסקים שמנסים לגדול מבלי לקחת הלוואות חסרות בסיס אלא משתמשים במה שיש להם כדי למנף את העסקה הבאה. מינוף פיננסי יכול להיעשות ללא משכון הנכס אם אתם בטוחים ויודעים בוודאות שהכסף לפירעון ההלוואה יגיע בטוח מהמקורות שלכם אבל אם אין לכם מקורות הכנס אחרים ואתם רוצים להקדיש את השנים הראשונות של תשואה מניבה מהנכס להחזרת ההלוואה זהו מינוף פיננסי לכל דבר. לגיטימי אבל חייב לעמוד בכמה תאנים, והראשון שבהם הוא שיהיה בנק שיחשוב שזה כדאי לגמרי להלוות לכם את הכסף כי יש לכם נכס ששווה את ההלוואה.

זקוקים ליועץ משכנתא מומלץ? >>

קניית דירה להשקעה במשכון נכס קיים
קניית דירה להשקעה במשכון נכס קיים

למה צריך מינוף פיננסי?

חלק מההון שלנו לרכישת נכס ראשון לא בא מהמקורות שלנו כלל אלא הלוואות ומשכנתא, כמובן. רוב האנשים אינם יכולים לשלם על נכס ראשון או שני בתשלום אחד, אבל יכולים בהחלט לעמוד בתשלומים חודשיים במשך שנים רבות עד שהם מסיימים לשלם את כל המחיר. זה לגיטימי בתנאי שאכן יש לכם תכנית ומסלול חיים שתומך במטרה זו. יש כאלה שממנפים לצורך קניית עסק ויש כאלה שלצורך דירה להשקעה. קניית דירה להשקעה במינוף כזה חייבת אם כך להיות במיקום כזה ובמצב כזה שתצדיק את ההלוואה ותבטיח לכם תשואה שתכסה את המינו שביקשתם. קניית נכס במקום נידח רק כדי להחזיק בו משום שיום אחד יהיה בעל ערך רב יותר לא יתפוס אם אין לכם כעת מקורות לפירעון ההלוואה ולכן גם זה חייב להיות מבוסס על נתונים ותכנית מעשית. זה גם מבטיח אתכם מפני בעיית חדלות פירעון למקרה שהתכנית שלכם אכן אינה מעשית ונכשלת גם בגלל תנאים אובייקטיביים כמו משבר כלכלי או שינוי בהחלטת הרשות המקומית שלא לפתח שטח מסוים שקיוויתם שהוא יביא את השגשוג המיוחל.

מהו החיסרון במינוף פיננסי על ידי משכון הנכס שלכם?

החיסרון היחיד הוא ההימור השגוי שאתם עלולים להמר על הנכס שלכם והיכולת שלכם להפיק ממנו תשואה מניבה לאורך זמן. הימור מסוכן ובעייתי נחשב לקניית דירה גדולה ויקרה מכפי היכולת שלכם.

עדיף תמיד להתייעץ עם מי שיש לו ידע וניסיון וגם נתונים שהוא אוסף על היתכנות החזר ההשקעה שלכם לפי התכנית שתכננתם. מצד שני, מינוף על ידי משכון הדירה שעושים נכון עם הכנס הנכון, תחשיב מדויק של העלויות כדי לא להיקלע למצוקת מזומנים, עשוי להניב לכם בדיוק את התשואה הנדרשת כדי להצדיק רכישת נכס שכזה. הבנק יסכים בדרך כלל להעניק הלוואה עד 50% מגובה הערך של הנכס בבחירה הנכונה שלו.

לא בטוחים מה לעשות? וידר בשבילכם! עזרנו כבר למעל 3000 משפחות לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר!

 

אולי יעניין אותך גם:

 

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן