לוגו וידר

תוכן עניינים

כמה באמת עולה לקנות דירה?

קניית דירה מתחילה בחישוב גלובלי של הסכומים שאתם יכולים להרשות לעצמכם לחלום עליהם, עוד לפני שאתם יושבים ועורכים באמת את התכניות והחישובים. מכיוון שלרוב האנשים יש רק מושג כללי כמה כסף עומד לרשותם באמת וכמה כסף נדרש מהם לשלם בכל חודש לחובות האשראי וההלוואות שלהם, הם יופתעו לגלות כמה כסף הם יצטרכו לשלם באמת על דירה כשזה יגיע לשלב המעשי.

החישובים כוללים גם דרכים להתמודד עם זה בצורה מעשית ופרודוקטיבית. זה יכול להגיע ל-15% יותר ממה ששיערו ובהיקף כזה מדובר בעשרות אלפי שקלים אם לא למעלה מזה.

כמה עולה לקנות דירה

אילו תשלומים נוספים למחיר הדירה?

  • מס רכישה – מס רכישה מוטל על כל רוכשי דירה בישראל, מהראשונה ואילך השינוי הוא רק בגובה המס, כאשר זה עשוי להגיע עד גובה של 10% מערך הדירה אם היא מיועדת להשקעה. לרוכשי הדירה הראשונה והשנייה זה עשוי להיות בסביבות 5%-8%.
  • מתווך – אם קניתם דירה מתיווך המחיר עלול להיות מחיר מלא – 2% כנהוג במשק. זה תלוי רק בכם ובכושר המיקוח שלכם, כאשר ברור שדירה יקרה מאוד אפשר להוריד פחות ודירה זולה יותר תגרור תשלום דמי תיווך מלאים כדי שהמתווך לא יפסיד.
  • עורך דין – עורך הדין שמלווה את העסקה, את כל חתימת החוזים ועריכתם, בדיקת הנכס ואת הרישומים שלו וכל הניירת שכרוכה בכך כדי לוודא שמדובר בעסקה אמיתית ולא פיקטיבית הוא החלק הכי חשוב ברכישת דירה. הוא וגבה בין חצי אחוז לאחוז, לא כולל מע"מ. הוא האיש שלא משנה כמה הוא גובה אסור לוותר עליו משום שכל רכישת דירה בלעדיו תהיה לעד בספק אם הכל כשר וחוקי. לא לוותר עליו למרות המחיר.
  • יועץ משכנתאות – לא משנה כמה זה יעלה לכם, בגבולות הסביר, כמובן, היום ברור שייעוץ משכנתאות הוא חיוני מאין כמוהו. המחיר של היועץ יתקזז עם העלויות הנוספות שהייתם משלמים בלעדיו על המשכנתא שלכם. שלא לדבר על זה שגם אם לא, הרי שלפחות תבינו מצוין בכל מה שקשור בתמהיל המשכנתא שלכם, כולל את המסלולים הכי מורכבים ומסובכים שבהם תמיד יש הפתעות שמחכות לכם בעתיד. השינויים הצפויים בריבית ובמדד הם הכל מלבד ידועים מראש. תוסיפו לזה תשלומים שאתם לא יודעים לחשב אותם כמו קנסות פירעון מוקדם או הפרשי הצמדה למדד ותבינו כמה חשוב לעשות את זה עם מי שמבין בזה באמת.
  • אגרות – אין ספור אגרות כמעט בכל מסמך רשמי שתרצו להוציא, כולל בירורים בלשכת מקרקעי ישראל ועוד, גם אותן יש לחשב.
  • שכר דירה – עד שתעברו לגור בדירה שלכם שתהיה מוכנה למעבר על ידי הקבלן או עד שתפונה על ידי המוכר תצטרכו לגור היכן שהוא וזה אומר לשלם שכר דירה במקביל למשכנתא.
  • משכנתא – משכנתא היא הנעלם הגדול ביותר שמשתנה לאורך כל התקופה שלכם בדירה, משום שיש בה מרכיבים קבועים בפחות או יותר, ועוד כאלה שנוספים בגלל המדד והריבית. זה משהו שקשה לצפות מראש אלא להעריך באופן כללי.
  • מעבר דירה – מעבר דירה מתקיים בדרך כלל בעונת הקיץ אם יש לכם ילדים ולכן עולה יותר כסף מהתעריף באמצע השנה.
  • שיפוצים – גם אם הדירה מושלמת עדיין תרצו בוודאי לעשות בה כמה התאמות, שלא לדבר על ניקיון יסודי והדברה עוד לפני שנכנסים לגור בה.

חושבים לקחת משכנתא ולא בטוחים מאיפה להתחיל? אנו כאן בשבילכם! צרו קשר עם וידר משכנתאות עוד היום וקבלו ייעוץ ללא תשלום.

כמה באמת עולה לקנות דירה
כמה באמת עולה לקנות דירה

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן