משכנתא לדירה שנייה

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  קניית נכס היא אולי הצעד הכי משמעותי עבור זוגות צעירים רבים בישראל. לא רק שמדובר בהחלטה בה מונח על כף המאזניים סכום כסף אדיר, יש כאן החלטה שעומדת להשפיע על ההתנהלות הכלכלית של המשך החיים שלנו כזוג וכמשפחה לצד השפעה נוספת על אורח ומהלך חיינו. הפוסט הבא נכתב במטרה לסייע לאנשים הנמצאים בתהליך של קבלת משכנתא לדירה שנייה. אמנם כבר ״הייתם שם״ בתהליך רכישת הנכס הראשון ועדיין יש לא מעט גורמים שמשפיעים על החלטה זו ועל הסכום הסופי לצורך קבלת משכנתא.

  רוב האנשים אשר מחליטים להשקיע בנכס נוסף, עושים זאת במטרה להשכיר אותו וכך בעתיד לשפר את איכות החיים שלהם.

  רוצים לקבל הצעה למשכנתא? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם   כמה משכנתא אפשר לקבל על דירה שנייה?

   כידוע, לדירה ראשונה, אנו יכולים לקבל משכנתא של עד 75% משווי ערך הנכס. לדירה שנייה, מקבלים עד 50% משכנתא משווי ערך הנכס. אז מה אפשר לעשות? בחוק קיים סייג שאומר שאם הדירה הראשונה עומדת להימכר במהלך השנתיים הבאות, ניתן יהיה לקבל על הדירה השנייה עד 70%, שכן דירה זו הופכת להיות בעתיד הדירה הראשונה. בשלב מאוחר יותר אנחנו יכולים להחליט האם למכור את הנכס הראשון או שלא, כאשר יש מס שיש לשלם במידה ונחליט שלא, אבל זה בהחלט חוק שאפשר לנצל לטובתנו.

   חשוב להבין, כי רכישת נכס שני הנה מורכבת בכמה סיבות ביניהן העובדה שמחירי הדירות בישראל רק עולים, העובדה שהמדינה לא רוצה לעודד זוגות שיש להם נכס אחד לרכוש אחד נוסף ועוד…

   אז מהן המגבלות?

   1. על כל רוכש דירה שנייה לשים 50% משווי הנכס בתור הון עצמי. אלו שמתחייבים למכור את הדירה הקיימת שלהם, יצטרכו לשים רק 30%.

   2. הגבלות על תמהילי הלוואות הניתנות בריביות משתנות. כלומר שני שליש מתמהיל המשכנתא חייב להיות בריבית קבועה או משתנה אחת לתקופה. כלומר, גם אם אתם רוצים לקחת משכנתא במסלול של ריבית פריים או ריבית צמודה למדד או ריבית המשתנה אחת לשנה, ניתן יהיה לעשות זאת רק על שליש מסך כל המשכנתא כולה. בנוסף, שליש מתמהיל המשכנתא חייב להיות בריבית קבועה עם או ללא הצמדה.

   3. גובה ההחזר חייב להיות נמוך מ-40% מההכנסה הפנויה.

   לסיכום, לקיחת משכנתא על נכס נוסף מורכבת אפילו מעט יותר מלקיחת משכנתא על נכס ראשון ולכן שווה להיעזר בחברת ייעוץ משכנתאות לביצוע תהליך מסודר, שקול וחכם.

   אולי יעניין אותך גם:

    תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

    #

    לקביעת פגישת התכנות כלכלית

    מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
    0737294778
    phone
    #
    0737294778