לוגו וידר

תוכן עניינים

קבלת משכנתא לרכישת קרקע

רגע לפני שמחליטים לקחת משכנתא, יש תמיד לקחת בחשבון את כלל המרכיבים והפרמטרים היוצרים משכנתא במסלולים ותנאים נוחים. במקרים רבים, אנשים ממהרים לקחת משכנתא לרכישת קרקע בריביות נמוכות,שתלויות במדד. האם מדובר בטעות?

חלומם הנכסף של מרבית האנשים הוא רכישת דירה, בין אם מדובר בדירה קטנה או בית פרטי. כשמדברים על משכנתא לרכישת אדמה (קרקע), חשוב להבין כי הכוונה היא לרכישה של מגרשים אשר הופשרו למטרות בנייה בלבד. כל עוד הבנייה אינה מתבצעת על קרקע חקלאית, תוכלו לקחת משכנתא לרכישת קרקע. במקרים בהם ישנו הצורך לבנות על קרקע חקלאית, בדרך כלל יהיה מדובר במשכנתא המבוססת על מסלולים שונים.

במה מחשבון משכנתא מסייע לנו?

אם לאחרונה נתקלתם במושג מחשבון משכנתא או מחשבון משכנתאות, כנראה שאתם לקראת רכישת דירה או רכישת קרקע. אז מה זה בעצם מחשבון משכנתא? באמצעות מחשבון משכנתאות ניתן לחשב את מסלולי המשכנתא הכדאיים לכם ביותר, וזאת לאחר הזנת פרטים שונים. בכל מקרה, עסקאות הקשורות בהשקעות נדלן בד"כ יחייבו אתכם בהתייעצות מוקדמת כלשהיא, גם אם ההתייעצות לא תכלול שימוש באותו מחשבון משכנתאות.

חלק מהפרטים המוזנים במחשבון זה, הינם פרטים המוזנים על ידכם, בעוד שישנם נתונים המוזנים על ידי מחשבון המשכנתא עצמו. יש לשים לב כי במקרים בהם מדובר ברכישת קרקע לטובת השקעה, תמיד יהיה עליכם להוסיף מס רכישה, גם אם מדובר ברכישת הנכס הראשון שלכם.

קבלת משכנתא לרכישת קרקע
קבלת משכנתא לרכישת קרקע

מה זה מחזור משכנתא? 

במקרים רבים, אנשים לוקחים הלוואות ארוכות טווח, מה שעשוי להסתבר לאחר כמה שנים כפעולה פחות מומלצת. מה הכוונה? לא פעם, אנשים ממהרים לקחת משכנתאות בריביות נמוכות, אך תלויות במדד. שימו לב, ברגע שמסלול ההחזרים החודשיים שלכם הוא צמוד לריבית, הריבית כמובן תשתנה במהלך השנים. הרי, אם הריבית צמוד למדד, והמדד משתנה, הרי שהריבית תשתנה גם הים.

מחזור משכנתא מאפשר לכם בעצם לשנות את תנאי המסלול שלכם. במקרים מסוימים, אנשים גם מעוניינים להרחיב את ההלוואה לכדי הלוואה גדולה יותר, מה שמצריך שקלול מחדש של נתונים שונים, משמע למחזר את תנאי ההלוואה. בכל מקרה, תמיד יהיה עליכם להמציא הון עצמי בכדי להיות זכאים למשכנתא. כשמדובר ברכישת קרקע שהיא מגרש להשקעה עתידית, בד"כ יהיה עליכם להציג הון עצמי של כ-40% מערך המגרש אותו אתם מעוניינים לרכוש.

מתי ייעוץ משכנתאות מומלץ?

יועץ משכנתא מומלץ עבור כל אחד ואחת, המעוניינים להבין על מה הם חותמים בבנק, מה הם ההחזרים החודשיים אותם יהיה עליהם לשלם, להגדיר שנות פדיון וכדומה. בשורה התחתונה, אין ספק כי אנשים אשר מתכננים לרכוש קרקעות למטרת בנייה עתידית, יוכלו להפיק תועלת גדולה מאוד מייעוץ מקצועי.

יועץ משכנתאות יישב אתכם לפגישה, במהלכה תדונו ביכולות ההחזר החודשיות שלכם, אך לא רק. יועצי משכנתא דנים אתכם בכל מה שחשוב, בכדי לוודא שתוכלו בעתיד להנות מתנאי החזרים חודשיים המתאימים לכם. נכון, אף אחד לא יודע מה יביא העתיד, ומה שנוח היום לא בהכרח יהיה נוח לנו מחר. יחד עם זאת, מחזור משכנתא נועד בדיוק עבור מקרים כאלו.

כמה כסף נחסוך עם ייעוץ משכנתאות? 

שימו לב, כי זה פרט חשוב. חברת ייעוץ משכנתאות מומלצת יכולה לחסוך עבורכם עד סכומים של כ-100,000 ₪. כן, שמעתם נכון. אין ספק שלא בכל מקרה אכן ניתן לחסוך סכומי כסף שכאלו, אך בכל מקרה הבדיקה המקדימה עם חברת ייעוץ היא מומלצת ביותר.

חשוב תמיד לזכור, עם השנים, חלות תנודות כלכליות כאלו ואחרות בשווקים השונים בעולם. תנודות שונות אלו, בהכרח ישפיעו גם על הריביות שאנשים משלמים בהחזרי המשכנתאות שלהם. אחת לכמה שנים, ההמלצה היא לשבת לפגישת ייעוץ עם חברת יועצי משכנתא. תוכלו לבחון מחדש את תנאי התשלומים שלכם ובמידת הצורך, תוכלו לבדוק גם את האפשרות של מחזור משכנתא.

נותרתם עם תהיות הדורשות מענה מדויק? ההתייעצות עם אנשי מקצוע בתחום המשכנתאות היא מבורכת, אל תחשבו פעמיים.

 

אולי יעניין אותך גם?

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן