לוגו וידר

תוכן עניינים

עלויות נסתרות ברכישת דירה שחובה להכיר

כשאתם יושבים על חישובי הכספים שאתם מגייסים לקניית דירה, יחד עם הכספים שתצטרכו למשכנתא אתם בוודאי מנסים להקיף בחישובים שלכם את כל ההוצאות הצפויות לכם. עם זאת, תתפלאו לגלות שיש כמה הוצאות שאנשים בדרך שוכחים לקחת בחשבון כאשר הם מתכננים קניית דירה.

עלויות נסתרות ברכישת דירה שחובה להכיר
עלויות נסתרות ברכישת דירה שחובה להכיר

זה מתגלה להם בדרך כלל ברגע הלא נכון, כשהם נדרשים לשלם ומגלים שלא ביקשו מספיק כסף מהבנק ולא שריינו לכך מספיק כסף ממי שהיה אמור לעזור להם בבניית הון עצמי. את הכספים האלה תצטרכו לשלם בכל מקרה, אז כדאי לדעת על כל הסעיפים האלה מראש, לחשב את הסכומים המקסימליים שעשויים לדרוש מכם ואפילו לעגל קצת כלפי מעלה. התוצאה אמורה להיות שיהיה לכם די כסף לשלם לאותם סעיפים ואולי אפילו יישאר לכם עודף קטן שאותו תוכלו לשמור ליתר ביטחון. צאו לדרך עם כל החישובים שלכם ולמדו איפה עוד עומדים לבקש מכם כסף.

מעניין אתכם לקבל מידע נוסף בנושא? צרו איתנו קשר עוד היום! 073-7294778

עלויות נסתרות

העלויות שנסתרות מקוני הדירות בדרך כלל

  • חישוב ערך הדירה – שמאי שממנה הבנק מחשב את ערך הדירה. נכון, זה לא משהו שאם יכולים לצפות מראש, אבל את העלויות והמחירים אל תחשבו לפי השמאות שאתם הזמנתם או שמוכרי הדירה החליטו עליה. מה שהבנק קובע זה גם מה שמופיע במשכנתא ומכאן נגזרות כל הריביות והעמלות שלכם. קחו גם את זה בחשבון.

 

  • עורכי הדין של הקבלן או של הכנת החוזה ביניכם לבין המוכרים – לא משנה אם אתם קונים את הדירה חדשה או יד שנייה, עורכי הדין יקבלו בדרך כלל בין חצי אחוז לשני אחוזים, תלוי לפי מה שנדרש. זה לא אמרו לעבור את מה שנקבע בחוק כתשלום חוקי לעורך הדין אבל זה בהחלט שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון. אתם לוקחים גם עורך דין משלכם ואתם משלמים גם לו וגם לעורך הדין של הקבלן לצורך זה. תשלום כפול שנופל עליכם.

 

  • דמי תיווך – אל תשכחו לשלם דמי תיווך אם ככה מצאתם את הדירה. זה נופל עליכם בכל מקרה והתשלום חייב להיקבע מראש בהסכם שאתם חתומים עליו.

 

  • מדד תשומות הבנייה – התשלום הכי מוזר וערטילאי משום שהוא מחושב לפי הזמן שלוקח לקבלן למסור לכם את הדירה. זה נקבע ביניכם בחוזה מראש עד שהדירה נמסרת לכם ואתם אלה שתחליטו אם לשלם לו את הרוב לפני המסירה או רק לאחריה.

 

  • דמי שכירות עד שהדירה שלכם מוכנה למסירה – זה מוכר בעיקר בדירה חדשה מקבלן, אבל יש מצבים שבהם גם דירה יד שנייה נקנית בשלבים, כך שעליכם לגור בינתיים במקום שכור. זה אומר לשלם כפול, בעצם, גם לשכירות וגם להתחיל לשלם את המשכנתא ותוך כדי כך לקבלן. החישוב כאן חייב להיות זהיר ומדויק מאוד ומומלץ לקחת בחשבון את התסריט הכי פסימי דווקא, כדי להכין מספיק כסף מראש. במקביל, מומלץ לחסוך בעלויות מחיה אחרות כדי שתוכלו להתמודד עם זה טוב יותר.

 

  • עלויות שדרוג ושיפוצים – גם אם נניח שקיבלתם דירה במצב סביר, הרי שהכל יכול לקרות ולא לטובה. יש מצבים שבהם תגלו שהדירה בכל זאת לא תקינה במיוחד בתשתיות. זה קורה בדירות יד שנייה. בדירות קבלן יש לפעמים צורך בשיפוצים ושדרוגים שאפשר לעשות לבד או לבקש מהקבלן להכניס אותם, ובכל מקרה זה דורש תשלום נוסף.

 

  • מס רכישה – תלוי בשווי הדירה, במצבכם אם לכל אחד מכם מעמד שונה מבחינת בעלות על דירה לפני כן. אם יש לכם דירה נוספת או שלאחד מכם הייתה דירה כזאת וכעת אתם קונים את הראשונה או השנייה שלכם. בררו את הסוגיה עד תום כדי לדעת כמה עליכם לשלם מס.

 

  • עלויות מעבר – מעבר הדירה, אחסון תכולה אם המעבר מתעכב, בעיות בהובלה או סיבוכים אחרים שמייקרים את העבודה.

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן