לוגו וידר

תוכן עניינים

כמה משכנתא אני יכול לקבל?

כמה משכנתא אני יכול לקבל? אחת השאלות הנפוצות ביותר של אנשים הנמצאים בתהליך של קבלת משכנתא היא שאלה העוסקת באחוז המימון או במילים אחרות כמה משכנתא אני יכול לקבל?

ובכן, אין ספק כי מדובר בשאלת השאלות, שאלה שהתשובה והתוצאה שלה ישפיעו באופן מהותי על החיים שלנו ושל הקרובים לנו בשנים הקרובות בכל כך הרבה מובנים.

רק חשוב להבין שהתשובה לשאלה הזו תלויה בכל מיני משתנים וגורמים. הראשון הוא ערך הדירה שאותה אנו מתכוונים לרכוש. השני הוא השכר שלכם. השלישי הוא כמה כסף אני מוציא בחודש ויש עוד כל מיני משתנים אשר משפיעים על התשובה זו.

ובכל זאת, יש כמה חוקים שכדאי ושווה ליישם בכל מה שקשור לסכום של לקיחת המשכנתא אך לא מדובר בחוקי ברזל שכן כל מקרה נבחן לגופו.

ואלו הם החוקים לשאלה הנצחית – "כמה משכנתא אני יכול לקבל"

  1. זוג צעיר שנמצא בתהליך של לקיחת משכנתא עבור דירה ראשונה, יכול לקבל עד 75% משכנתא מגובה הנכס.

  2. בדירה שנייה (יש לי נכס אבל אני מציג בפני הבנק שתוך שנתיים אני עומד למכור אותו) – כאשר הזוג מתחייב למכור תוך שנתיים את הדירה הראשונה, יוכל הזוג לקבל עד 70% משכנתא מערך הנכס.

  3. בדירה שנייה ומעלה ניתן לקבל עד 50% משכנתא מגובה המכס. גם כאן ניתן לשעבד את כל הנכסים ולהגיע לכל הסכום שצריך, אבל בגדול זה החוק היבש.

שאלה נוספת שעולה פעמים רבות היא מה אמור להיות אחוז המשכנתא מההכנסה החודשית שלנו. אז גם כאן זה מאוד תלוי אבל באופן כללי, השאיפה של הבנק היא שעד-40% מההכנסה הפנויה שלכם יוקדש לתשלומי המשכנתא. זו הדרך של הבנק לבדוק, האם אתם כלווים מסוגלים לעמוד בתשלומי המשכנתא לאורך זמן או לא.

לצורך הדוגמא. נניח שאתם זוג שמרוויחים 15,000 שקלים נטו ביחד בכל חודש. לאחר שחישבתם את כל ההוצאות החודשיות שלכם ובמידה ונשארו לכם 6,000 ש״ח המוגדרים כהכנסה פנויה, זה אומר שאתם יכולים להחזיר עד 6,000 ש״ח בחודש מבחינת הבנק וזה בסדר גמור. כמובן שחריגה לשם או לכאן איננה משמעותית אבל בגדול זה החישוב.

לכן, כשאתם מתכננים ונמצאים לקראת תהליך של לקיחת משכנתא בין אם באופן עצמאי ובין אם היועץ שלכם, עליכם להראות לבנק כי יש לכם 40% הכנסה פנויה לטובת המשכנתא. ניתן להשוות את התהליך למצב בו אתם נמצאים בדירה שכורה ועומדים בכל התשלומים.

כמה משכנתא אני יכול לקבל
כמה משכנתא אני יכול לקבל

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן