לוגו וידר

תוכן עניינים

איך אפשר להגדיל את ההון עצמי כדי לקבל את המשכנתא שאתם צריכים?

משכנתא. מושג גדול המכיל בתוכו מרכיבים רבים, רגשות, התלבטויות ועצות. אנשים אשר מחליטים לקחת משכנתא עושים זאת, לרוב, בשלב בחייהם בו חשוב להם להתמסד ולרכוש נכס משלהם. לקיחת משכנתא היא מעשה אשר נשקל בכובד ראש טרם ביצועו, ואנשים רבים פונים לייעוץ רלוונטי על מנת להבין איך לעשות זאת בצורה הבטוחה, היעילה והטובה ביותר.

התנאי אולי החשוב ביותר לצורך לקיחת משכנתא הינו קיום הון עצמי, כלומר – הסכום אותו מביא האדם בעצמו כאשר הוא מתחייב ללקיחת משכנתא.

הלוואה חוץ בנקאית היא אחת הדרכים אשר מאפשרות לאדם להגיע עם הון עצמי גדול יותר, וכך לקחת משכנתא בתנאים משופרים יותר. כאשר מדברים על הלוואה חוץ בנקאית, מתייחסים בעצם להלוואה אשר ניתנת לאדם על ידי גוף שאינו בנק. כלומר – גופים העוסקים בתחום הפיננסי, אשר יש להם "רישיון הלוואה" מטעם משרד האוצר. במידה ומתעניינים בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית, יש לשים לב כמובן שמדובר בגוף פיננסי מסודר ומאורגן, כזה הפועל עם הרישיון וההיתרים הרלוונטיים (וחלילה שלא מדובר בגוף שאינו חוקי).

איך אפשר להגדיל את ההון עצמי כדי לקבל את המשכנתא שאתם צריכים
איך אפשר להגדיל את ההון עצמי כדי לקבל את המשכנתא שאתם צריכים

איך הון עצמי מסייע בלקיחת משכנתא?

ראשית יש להבין, כי לקיחת משכנתא בעצם מותנית בקיום הון עצמי כלשהו. ככלל, ככל שלוקח המשכנתא יביא עמו הון עצמי גדול יותר – כך הוא יידרש לשלם ריבית נמוכה יותר לבנק אשר דרכו נלקחה המשכנתא, ולהיפך. כלומר – במידה ואתם לקראת לקיחת משכנתא, אתם חייבים לדעת (ולדווח כמובן לבנק) מהו סכום ההון העצמי אותו אתם מביאים. לעתים נראה כי ככל שעוברות השנים, קשה יותר לחסוך ולצבור את ההון העצמי הדרוש ללקיחת משכנתא; עם זאת, חשוב לדעת כי במידה וחושבים על כך מראש ופועלים מתוך תכנון, ניתן בהחלט להיעזר בגורמים שונים ולבצע מהלכים אשר יסייעו לכם בתהליך ויאפשרו לכם בכל זאת להתחיל בתהליך לקראת רכישת נכס משלכם.

אז איך בכלל אפשר להגדיל את ההון העצמי לקראת לקיחת משכנתא?

  • ניתן להיעזר בהורים ובקרובי משפחה – כמובן, במידה וזה רלוונטי ומתאים לכם כתא משפחתי. בימינו, זוגות רבים אשר עומדים לפני לקיחת משכנתא נעזרים בהוריהם; לא תמיד מדובר בהכרח בסכומי כסף גדולים, אך לעתים קרובות גם סכומי כסף קטנים יחסית יספיקו על מנת להגדיל, ולו במעט, את ההון העצמי שלכם.
  • שימוש בתכניות חיסכון שונות – הדרך המתבקשת ביותר. פעמים רבות, אנשים פותחים תכנית חסכון המיועדת לצורך לקיחת משכנתא עתידית. במידה ועשיתם זאת בעצמכם (כרווקים או כחלק מזוג), ולאחר מספר שנים אתם מעוניינים לקחת משכנתא – ייתכן שהחיסכון שצברתם יסייע לכם בלקיחת המשכנתא, ותוכלו לקבל אותה בקלות יותר או עם ריבית נמוכה יותר. כמובן שיש לחשוב על כך מראש, ולפתוח תכנית חיסכון בשלב מוקדם על מנת שזו תהיה יעילה.
  • לקיחת הלוואה חוץ בנקאית – כפי שפירטנו למעלה, הלוואה חוץ בנקאית הנעשית בצורה מסודרת יכולה לסייע לכם בהגדלת ההון העצמי ובהפיכת תהליך לקיחת המשכנתא לפשוט יותר. כמובן שבמצב זה יש לקחת בחשבון שתהיו מחויבים להלוואה נוספת (מעבר למשכנתא עצמה). היתרון בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית הוא שמאחר ולא מדובר בהלוואה אשר ניתנת מהבנק באופן ישיר – ישנו סיכוי גדול יותר שהבנק יאשר לכם את המשכנתא.

אולי יעניין אותך גם?

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן