לוגו וידר

תוכן עניינים

ריבית עולה, ריבית יורדת – מה ההשפעה על המשכנתא שלכם?

ריבית עולה, ריבית יורדת – מה ההשפעה על המשכנתא שלכם?

ריבית בנק-ישראל בשנה החולפת הייתה נמוכה מאי-פעם. ההשפעה של ירידת הריבית בשנים האחרונות על המשכנתא שלכם היא ללא ספק רבה מאוד, בין אם מדובר במשכנתא חדשה ובין אם מדובר במשכנתא שנלקחה בשנים האחרונות.

עומדים לרכוש דירה? כך תשפיע ירידת הריבית על המשכנתא שאתם מתכננים לקחת

רכישת דירה היא אחת מהעסקאות הגדולות שכנראה תעשו במשך חייכם. כך גם לגבי משכנתא. משכנתא בריביות נמוכות תחסוך עבורכם המון כסף. אם חשבתם שכדאי לרכוש היום דירה ולקחת כמה שפחות כספי משכנתא אז אתם טועים ובגדול, משום שכדאי לכם לשקול להגדיל את כספי המשכנתא למקסימום שניתן, ולהשאיר אצלכם כמה שיותר הון עצמי. עם ההון העצמי שיישאר לכם כתוצאה מהגדלת המשכנתא תוכלו לשלם עבור הוצאות נלוות, שיפוץ, ריהוט וכו'. חשוב שתבדקו אם אתם מסוגלים לרכוש נכס נוסף עם משכנתא נוספת, אפילו להשקעה, כך שבסוף תקופת המשכנתא תהיו עם שני נכסים בבעלותכם ולא רק עם אחד. למה דווקא היום משתלם לקחת משכנתא יותר מתמיד? הריבית על משכנתאות נמצאת בשפל, לכן הסכום הכולל שתחזירו לבנק על אותה משכנתא, יהיה קטן בעשרות אחוזים יחסית מבעבר. לכן תוכלו ליהנות ממשכנתא זולה ולחסוך עד מאות אלפי שקלים. כנסו עכשיו למדריך משכנתא לקבל מידע נוסף לפני רכישת דירה.

 

 למידע נוסף התקשרו עכשיו: 073-7294778 – וידר משכנתאות

ריבית עולה, ריבית יורדת – מה ההשפעה על המשכנתא שלכם
ריבית עולה, ריבית יורדת – מה ההשפעה על המשכנתא שלכם

כבר לקחתם משכנתא בעבר? תמיד אפשר לעדכן את הריבית ובדרך-כלל זה משתלם 

בשנים האחרונות בכלל ובשנה האחרונה בפרט, בוצעו אלפי תהליכי מחזור משכנתא, שניתנו בבנקים במהלך שנים שבהן הריביות היו גבוהות. כתוצאה מהליכי מיחזור אלה, נחסכו עבור אותם משקי-בית בעלי משכנתא סכומים גבוהים, הנעים בין עשרות למאות אלפי שקלים. החיסכון בעצם נובע מפער משמעותי בין הריבית המקורית, שהייתה גבוהה בעשרות אחוזים לבין הריבית הנמוכה הניתנת במועד המיחזור. בהרבה מהמקרים העדיפו לשלב מסלולי ריבית קבועה לא צמודה, ועל-ידי כך לשלב גורם שקיבע את הריבית הנמוכה גם לשנים הבאות של תקופת החזר המשכנתא.

 

כשהריבית עולה ויש משכנתא אז לא בהכרח גם המשכנתא עולה

החשש הכי גדול אצל אנשים בעלי משכנתא הוא מעלייה של הריבית. אמנם, מציאות בה הריבית עולה אינה בהכרח מהווה סיכון כלשהו לעלייה בסכום תשלום המשכנתא החודשי. רוב

מסלולי המשכנתא הניתנים כיום מבוססים על ריבית קבועה אינה משתנה בטווח הקצר. מסלולי המשכנתא הנלקחים בריביות קבועות אינן חשופים כלל לעליית הריבית ויעניקו לכם מעין הגנה מעלייה של תשלום ההחזר החודשי. מסלולי משכנתא צמודי פריים הם המסוכנים ביותר במקרה של עלייה בריבית, שהרי ריבית בנק-ישראל עומדת בבסיס מסלול זה וזו מתפרסמת לאחר עדכונה אחת לחודש. יחד עם זאת, חשוב לזהות מגמה של עלייה בריבית בנק ישראל ובכך להימנע מעלייה בהחזר החודשי במסלול הפריים. (למשל, עלייה של רבע אחוז בכל חודש במשך שלוה חודשים רצופים עלולה לנבא על עליות נוספות בהמשך).

 

אתם עומדים לקחת משכנתא ובינתיים הריבית עולה? ייתכן שתשלמו הרבה יותר

התמונה תהיה שונה כאשר עדיין לא לקחתם משכנתא ובינתיים הריבית עלתה. ריבית המשכנתא הקבועה "ננעלת" רק ביום בו קיבלתם את כספי המשכנתא מהבנק. כל עוד הובטחה לכם ריבית מסוימת, הבנק מחויב לכם לאותה ריבית לתקופה של עד 12 יום. הסבירות שתקבלו את כספי המשכנתא בתוך 12 ימים מהיום שאושרה לכם כמעט ואינה קיימת. במידה ותוך כדי תהליך ריבית המשכנתא תעלה, תהיו חשופים לכך שגם החזרי המשכנתא שלכם יעלו. אז מה עושים כדי להימנע ממצב זה? נמנעים מדחיית תשלום הכספים למוכר הנכס, כל עוד הריבית במשק היא נמוכה. במידה וקיבלתם הצעת ריבית סבירה וכבר התמקחתם והשוויתם לעוד בנק או שניים, מהרו לסגור עם הבנק שנתן לכם את הריבית הנמוכה באופן משמעותי. אם תתעכבו, ייתכן שתפספסו ריביות טובות וחבל.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
Coins 1523383 640
ריבית משכנתא ממוצעת 2017

זוכרים איך בגן הילדים לימדו אותנו איך בחיים, לפעמים, משהו קטן-קטן יכול להפוך למשהו גדול במיוחד? אז ברוכים הבאים לדוגמה החיה הממשית והמוחשית ביותר בה

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן