לוגו וידר

תוכן עניינים

מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר נותר ללא שינוי

מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר נותר ללא שינוי. באופן דומה, מדד מחירי הדיור ירד ב – 0.1% בלבד. זאת לאחר שבחודש שעבר הוריד בנק ישראל את הריבית במשק ב – 0.25% לרמה של אחוז אחד בלבד. בעוד הירקות הטריים התייקרו ב – 4.7% ושירותי החינוך ב – 3.4%, מחירי הפרות דווקא ירדו בלא פחות מ – 9.1% וסעיף התרבות והבידור ירד גם הוא ב – 1.4%.

בהתאם לנתונים אלו, מרבית האנליסטים חוזים כי לא צפויה הורדת ריבית נוספת במהלך 2013 או אפילו עד תחילת שנת 2014, וזאת בשל המשך ההאטה במשק, התפוגגות החשש מפני תקיפה אמריקאית בסוריה והמשך הייסוף של השקל אל מול הדולר אשר פוגע ביצואנים.

אילן ארצי, מנהל השקעות ראשי בבית ההשקעות הלמן אלדובי משער כי בחודשים הקרובים יוצר למעשה מצב של דיפלציה לאחר שבשניים עשר החודשים האחרונים עלה המדד ב – 1.3% בלבד, הרבה מתחת ליעד האינפלציה המקסימלי שקבע בנק ישראל. בין יתר הגורמים שעשויים לתרום למדדים שלילים, ניתן למנות את ההוזלה הצפויה במחירי הדלק.

מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר נותר ללא שינוי
מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר נותר ללא שינוי

כיצד משפיעה עליית המדד ושינוי הריבית על המשכנתא שלנו?

 כל מי שקרן המשכנתא שלו צמודה למדד המחירים לצרכן, למעשה חשוף לכל עלייה או ירידה במדד באופן ישיר. כמו כן, מחודש לחודש עליות וירידות המדד מצטברות, ועל מנת לדעת כיצד מושפעת הקרן מן המדד לאורך תקופת זמן נתונה, מוטב להיעזר במחשבון הצמדה למדד.

מנגד, הורדות הריבית התכופות מיטיבות עם מי שהמשכנתא שלו מתבססת על ריבית הפריים או ריבית משתנה על בסיס עוגן גיוסים או שימושים, וגם מי שלקח בעבר משכנתא בריבית גבוהה יכול לנצל את הריבית הנמוכה במשק על מנת לבצע תהליך של מחזור משכנתא ולחסוך סכומים לא מבוטלים בהחזר החודשי שלו.

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן