לוגו וידר

תוכן עניינים

כשאין הון עצמי – משכנתא 90 אחוז מימון

במשך עשרות שנים "חינכו" המוסדות הכלכליים בישראל את האזרח העומד בפני רכישת דירה, כי על מנת לעמוד בתנאי הסף לזכאות למשכנתא, עליו להיות בעל הון עצמי של 25% מערך הדירה, לכל הפחות. כך, מאות אלפי ישראלים נאלצו, ועדיין נאלצים, לוותר על חלום הדירה, על אף העובדה שהם בעלי משרה או עצמאיים, הזוכים להכנסה חודשית קבועה לאורך שנים.

כשאין הון עצמי – משכנתא 90 אחוז מימון
כשאין הון עצמי – משכנתא 90 אחוז מימון

למידע עדכני (2018) צפו באחד הלייבים החשובים שעשינו לאחרונה בנושא 90 אחוז משכנתא:

עכשיו הדבר אפשרי – 10% הון עצמי

אלא שבשלהי שנת 2014 נשתלו זרעי השינוי המבורך, כאשר הונחה על שולחן הכנסת הצעת חוק לאפשר רכישת דירה ראשונה גם לבעלי 10% הון עצמי בלבד. אמנם גם בחלוף שלוש שנים לא הפך העניין לרשמי, אך המחסום הראשוני הוסר, ונוצרו דרכים שונות לממש את חלום הדירה גם לאלו שאין ברשותם הון עצמי גדול. ולכל החוששים, נזכיר שבארצות הברית ובמדינות רבות באירופה ובעולם, רכישת דירה במימון של 90% הינה עניין שגרתי כבר עשרות שנים, וכל עוד הדבר מנוהל בחכמה, אין כל סיבה שכלכלות יקרסו ובועות יתנפצו.

כיום, רכישת דירה עם משכנתא של עד 90% אפשרית בתוכנית מחיר למשתכן, וזהו פתח ללא מעט זוגות צעירים לקנות את בית חלומותיהם, כמובן תוך התחשבות בסיכונים ובמינוף הגבוה.

האם משכנתא 90 אחוז מימון מתאימה לכם?

נבהיר כבר עתה: משכנתא 90 אחוז מימון אינה מתאימה לכל אדם/זוג אשר צברו/ו הון עצמי מספק. על מנת לעמוד בתנאי סף הכרחיים, וכמובן – להימנע מהרפתקת משכנתא מסוכנת מדי, עליכם להיות בעלי משרות קבועות, בעלות הכנסה הגבוהה מן הממוצע (או לכל הפחות – ממוצעת, במקרים מסוימים), בתחום בו הביקוש לעובדים גבוה באופן תמידי. בנוסף, חשוב שיהיה לכם "קרקע לנחיתה" במקרה של פיטורין, אובדן כושר עבודה וכדומה. לרוב, קרקע שכזאת תהיה דירה או נכס של קרוב מדרגה ראשונה (הורים, במרבית המקרים).

הלכה למעשה

אז מה עושים כשיש רק 10% הון ורוצים דירה? ובכן, ישנם מספר פתרונות מרכזיים. ראשית, הלוואות בנקאיות, אשר יכולות להגיע עד 150,000 ₪ ואף יותר, ועשויות לסייע לכם להתקרב לסף עשרים וחמשת האחוזים הנדרשים; הלוואות חוץ בנקאיות, כשהרעיון דומה. יש להימנע מהלוואות ממקורות לא מוסמכים ורשמיים ("שוק אפור"); שעבוד או משכון דירה קיימת – שלכם, של ההורים או של כל אדם אחר; ניתן להשתמש גם בקרנות השתלמות או גמל כערבון למשכנתא. לא מתאים לכל אחד; ועוד.

בנטילת כל משכנתא, ועל אחת כמה וכמה כאשר המשכנתא גבוהה כל כך – 90% מערך הדירה – מומלץ ביותר להיעזר בשירות מקצועי לסיוע וליווי בכלל שלבי בקשת ההלוואה, ניהול המשא ומתן מול הבנקים, בחירת תמהיל המסלולים המומלץ וקביעת גובה וזמן ההחזרים החודשי. אל תצאו למסע הזה לבד. הסיכון גבוה מדי.

"וידר משקעות" היא חברה המתמחה בתחום ייעוץ משכנתאות אישי. בחברה צוותי מומחים מנוסים ובקיאים בשוק המשכנתאות והבנקים בישראל. בעזרת הסיוע לו תזכו ב"וידר", תוכלו ליהנות מתנאי החזר משכנתא נוחים ובעלי סיכון נמוך, גם אם ברשותכם 10% הון בלבד. נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן