לוגו וידר

תוכן עניינים

ייעוץ משכנתא – האם אתם באמת צריכים את זה?

העסקה הגדולה של חייכם עומדת לצאת לפועל, ולמרות שאתם בטוחים לגמרי שאתם יכולים ורוצים לעמוד בהחזרים, עדיין ברור לכולנו שיש אירועי חיים שאנחנו עלולים להיקלע אליהם שישנו את יכולתנו לעמוד בהחזרים אלה. כדי להבין איפה אתם עומדים וכדי להשיג למענכם את העסקה הטובה ביותר, אל תלכו לבד לבנק.

היום ידוע כבר שיועצי משכנתאות טובים מצליחים לחסוך לאנשים אלפי שקלים בשנה, גם למי שכבר לקח משכנתא אי אז ורוצה למחזר אותה ולהיטיב את התנאים של ההחזרים שלו. אפשר לומר לכל מי שמתלבט, שיועצי משכנתאות אמנם לוקחים תשלום על שירותיהם, אבל הכספים שהם חוסכים לכם לטווח הארוך הם פי כמה יותר מאשר שילמת על שירותיהם.

ייעוץ משכנתא - האם אתם באמת צריכים את זה
ייעוץ משכנתא – האם אתם באמת צריכים את זה

מה אתם יודעים על משכנתאות לעומת יועץ משכנתאות?

ראשית, גם אם נדמה לכם שאתם מכירים את כל המונחים הנכונים, אין ספק שמונחים רבים עדיין לא נהירים לכם מספיק כדי ליישמם בפועל. אתם יכולים להביא אתכם את כל החומר שקיבלתם מהבנקים בהתחשב בנתונים שלכם, ויועץ המשכנתאות יחשב לכם את גובה ההחזר שנדרש מכם בכל אחד מהמסלולים, יעבוד אתכם על התכנון הפיננסי שלכם בהתאם למשכורות ולמסלול החיים שלכם, ויציע לכם לנהל את המשא ומתן עם הבנק בשמכם. כך יוכל להשיג לכם תנאים טובים יותר משהייתם משיגים אתם ותוכלו ליהנות ממסלולי החזר נוחים בצורה המיטבית ביותר. בזה לא מסתכמת עבודת יועץ המשכנתאות. תגלו מהר מאוד שבכל חוזה משכנתא חבויים סעיפים שונים של חישובים שונים ויש מסלולים מגוונים רבים לכל בנק ואפילו בין לקוחות שונים של אותו בנק. מישהו חייב לעשות סדר בכל המידע הזה ואלא אם אתם בעצמכם עובדי בנק שמתמחים בכך, הידע הרב עלול לבלבל אתכם ולגרום לכם לבחור במסלול המשכנתא הלא כאדי, בסופו של דבר.

כיצד מחשבים את גובה ההחזר בעזרת יועץ משכנתאות?ייעוץ משכנתא

כשאתם באים ליועץ משכנתאות השלב הראשון הוא מיפוי כל הכלים שעומדים לרשותכם והיכולות הכספיות שלכם. התכנון הפיננסי הנכון בעזרת יועץ המשכנתאות יתווסף לנתונים הבאים שחובה להתייחס אליהם, כמו שווי הנכס והסיכוי להשבחתו בעתיד, מצבכם התעסוקתי ובריאותכם, הכוונות שלכם להרחיב משפחה או לפרוש, וכן מהו מצב המשק, גובה המשכנתא שתרצו, כמה אתם מביאים מהבית ומהו מצב המשק ותנאיו האובייקטיביים. בזמנים שבהם הריבית במשק גבוהה תצטרכו לחכות לזמנים שבהם תוכלו למחזר את המשכנתא, אבל גם אז יועץ המשכנתאות יוכל להשוות את המסלולים שמציעים לכם הבנקים ולסייע לכם לבחור את הטוב ביותר. כל משא ומתן הוא לטובתכם אם עושים את זה נכון. זכרו שתמיד תוכלו למחזר משכנתא ולהפחית עוד מעלויות ההחזר, וגם אז מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות.

האם חשבתם על המשכנתא וההתחייבות הזאת עד הסוף?

לפי החוק, אתם יכולים להביא הון עצמי לקניית הנכס ששוויו יהיה 75% מערך הדירה אם היא הראשונה שלכם, או 70% אם אתם משפרי דיור. זה אומר שההתחייבות שלכם במקרה כזה ארוכת טווח וכבדה מאוד, אלא אם כן אתם מרוויחים מצוין ויש לכם יכולת החזר איתנה ויציבה לאורך שנים. אם לא צפי משבר כלכלי ואתם בעלי עסק ברור כיצד תוכלו לעמוד בהתחייבויות שלכם, ועדיין יועץ המשכנתאות ינסה לצמצם לכם הוצאות. במקרים אחרים של שכירים רגילים כמו כולם במשק עוד יותר קריטי שתחסכו כמה שיותר אחוזים ושברי אחוזים משום שמדובר בהפרש משמעותי שנוגס בשכר שלכם. הבנק, מצדו, רואה את האינטרס שלו ולא שלכם, ולכן ינסה לנתב אתכם למסלול שכדאי לו הרבה יותר לעומתם מה שהיועץ יראה לכם, וזוהי למעשה הסיבה העיקרית שבגללה הולכים ליועצי משכנתאות – לעשות את המיקוח בשמכם כאשר אתם בטוחים לגמרי שמדובר בעסקה כדאית גם לכם ולא רק לבנק.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן