לוגו וידר

תוכן עניינים

ביטוח משכנתא וביטוח דירה – ההבדלים המהותיים בין השניים

הכל יכול לקרות לדירה שלכם ולכם מרגע שאתם לוקחים משכנתא וקונים דירה. מרגע זה, גם אם מעולם לא חשבתם לעשות ביטוח חיים או ביטוח כלשהו לרכוש אתם מקבלים למעשה כספים שאתם צריכים להחזיר כל החיים, ואין אפשרות לעשות זאת מבלי להבטיח שלא יקרה להם משהו.

זו הסיבה שיחד עם לקיחת המשכנתא אתם נדרשים לעשות ביטוחים שונים שיבטיחו לבנק שערך הנכס או הכסף שלכם לא ייפגעו בכל מקרה אסון, חלילה. אלה הביטחונות שהבנק דורש מהלווים שלו וזה ברור ומובן. לאורך חיי המשכנתא יש לא מעט פוטנציאל לבעיות ויש להבטיח את גורל הכסף מראש. יש, עם זאת הבדלים בין הביטוחים שכדאי מאוד ללמוד אותם ולהכיר.

ביטוח משכנתא

כדי להבטיח את עצמו הבנק דורש מכל לווה לרכוש ביטוח משכנתא שמורכב משני חלקים שאמורים לכסות כל אופציה:

  • ביטוח מבנה הוא ביטוח הדירה הכולל.
  • ביטוח חיים – להחזרת המשכנתא בלבד למקרה פטירה של הלווה או אחד מהם.

ביטוח חיים למשכנתא בלבד

ביטוח חיים חייבים לקחת בכל מקרה, ולמען האמת, זהו ביטוח מאוד נבון וטבעי לעשות בכלל, במיוחד כאשר הכל יכול לקרות ואובדן כושר עבודה הוא משמעותי. ביטח חיים ללווה משכנתא מבטיח שבכל מקרה כזה של פטירה שלו או של אחד האנשים שלוו את המשכנתא גם הבנק יירשם כמוטב בלתי חוזר. כלומר, זה מבטיח את פירעון יתרת ההלוואה בכל מקרה פטירה. חברת הביטוח משלמת לבנק את יתרת ההלוואה לפי התחייבותה בפוליסה המקורי. וכך חוסכת מכם כיורשים הנפטר את הנטל הכבד הזה. כמובן שלכל ביטוח חיים שכזה יש את התנאים והעלויות שלו, ולכן יש לערוך בכל מקרה סקר שווקים ומחירים כדי להבטיח שאתם מקבלים את ההצעה הטובה ביותר. זה אינו ביטוח חיים פרטי אלא רק להבטחת פירעון המשכנתא. כדי ליהנות מביטוח חיים פרטי אפשר ומומלץ לעשות עוד אחד בנוסף. הוא זה שדואג לכם גם במקרים אחרים.

מעוניינים לדעת עוד בנושא ביטוח משכנתא וביטוח דירה?
צרו איתנו קשר – 073-7294778

ביטוח משכנתא וביטוח דירה - ההבדלים המהותיים בין השניים
ביטוח משכנתא וביטוח דירה – ההבדלים המהותיים בין השניים

ביטוח חיים למשכנתא לבד או בבנק

בעבר היה נהוג להחתים את הלווים על ביטוח חיים דרך הבנק ולא תמיד זה היה בתנאים הטובים ביותר ללווים. עד שהחלו בשנת 2005 דרך רפורמה להתיר גם ביטוח חיים על ידי חברות נוספות. הפוליסה של ביטוח חיים למשכנתא תהיה בגובה ההלוואה שלקחתם וחברת הביטוח יודעת שזוהי מחויבותה. עם זאת, כל לווה ותנאיו ומצבו הרפואי ולכן אי אפשר להבטיח שביטוח חיים זה יהיה זול בכל המקרים, אלא לפי תנאי החיתום הרפואי של הלווה. יש מגבלות שונות ויכול להיות אפילו מצב של החרגות שימנעו ביטוח כזה או ייקרו אותו, כאשר יש גם ביטוחים שדווקא ילכו ויוזלו עם הזמן. יש פוליסות שמתאימות גם למקרים שאינם פטירת הלווים ובכך מסייעות להם להחזיר את המשכנתא בכל מקרה. כך שמומלץ לבדוק הרחבות שמבטיחות אתכם מפני מצב של אובדן יכולת החזר המשכנתא בגלל מחלה או תאונה או אבטלה, וגם הוא מיועד למשכנתא בלבד. שימו לב לכך שהמוטבים בביטוח חיים למשכנתא הם אך ורק הבנק ולא קרובי המשפחה. בשביל זה, כאמור, יש לעשות ביטוח חיים פרטי.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן