Skip to Content Contact Us
!השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ מקצועית

  בקשה לאישור משכנתא – כך תצליחו לעמוד בתנאים הנדרשים

  נהוג לחשוב שהבנקים מחזרים אחר הלקוחות כדי לתת להם משכנתאות וכל מה שנשאר לעשות זה רק לבוא ולקחת.. כאשר אנשים מגיעים לבנק עם כל המסמכים כדי לבקש אישור עקרוני למשכנתא הם מגלים לא פעם שזה לגמרי לא מובן מאליו. בגלל הגברת הרגולציה על הבנקים מצד בנק ישראל, לבנקים כבר אסור לפזר כספים לכל עבר ללווים למיניהם ולכן הם חייבים לתת כמה שיותר הסברים למתן משכנתא למי שלא בטוח שיוכל לעמוד בהחזרים שלה. כלומר, אם פעם נהוג היה לפזר משכנתאות גם מבלי לבדוק לעומק את הלווים ולכן הבנקים מצאו את עצמם לא פעם עם נכסים לעיקול של חייבים שלא עמדו בפירעון, היום הם מקפידים יותר ומתעקשים לבדוק. התוצאה היא גם שיעור גובר של סירובים לאישור משכנתא לפונים. כדי לדעת מה נחוץ לכם לצורך קבלת אישור עקרוני למשכנתא ואיך לצמצמם את הסיכון לקבלת סירוב, עיינו בדגשים הבאים שיסייעו לכם.

  לעזרה בקבלת אישור משכנתא צרו איתנו קשר באתר או בטלפון – 073-7294778

  בקשה לאישור משכנתא

  מה לעשות כדי לקבל אישור משכנתא?

  • פרטים אישיים נכונים בלבד – כשמגישים בקשה לאישור משכנתא יש למלא טפסים עם כל הפרטים האישיים שלכם. יש לא מעט סיבות למה אנשים רוצים לעתים להסתיר חלק מהפרטים האלה, אבל יש לדעת כי אם יתברר במעמד אישור המשכנתא והמשך הבירור של הפרטים שלכם כי שיקרתם או בחרתם להסתיר פרטים, זוהי עילה מאוד מרכזית לסרב לאשר לכם משכנתא. ההיגיון מאורחי זה ברור – אם יש לכם מה להסתיר בפרטים בסיסיים כאלה איך אפשר לתת בכם אמון? לכן, אל תנסו לשנות פרטים או לייפות אותם משום שתוך כדי הצלבת נתונים יתגלה הכל בכל מקרה. זה כולל תפקיד בעבודה והשכלה וכדומה.
  • אל תנדבו פרטים שלא נשאלתם עליהם – הבנק יודע עליכם מידע כשהוא משלב את מה שנמצא במאגרי מידע שמותר וחוקי לגשת אליהם יחד עם מה שאתם נדרשים למלא בטפסים. אל תנסו להיות יורת מדי נדיבים ולספר לו על ההסתבכות העסקית של בן משפחתכם, לדוגמה, במיוחד אם הוא אינו קשור למשכנתא שלכם, או על הקשיים הפיננסיים שלכם לפני שנים וכדומה, אם לא נשאלתם על כך וזה לא רלוונטי ליכולת ההחזר שלכם כיום. ספרו רק אם יש סיכוי שהבנק ישתמש בזה כדי להכשיל אתכם וזה רלוונטי במת, כדי שזה ייחשב לגילוי נאות.
  • בדיקת כל הפרטים הנחוצים בזמן – הזמינו בדיקת שמאי לנכס שלכם כדי להציג לבנק שלכם דו"ח עדכני ואמין. אל תנסו להפחית או להגדיל בערך שלו לצרכים כלשהם, כדי לא לגרום לחשד בגרימת מניפולציה כלשהי.
  • הון עצמי – אין דבר שיזרז יותר את הסירוב לתת לכם משכנתא מאשר בעיית הון עצמי שאינכם יודעים מהיכן לגייס אותו. מכיוון שבנקים מעניקים משכנתא בגובה 60%-75% מערך הנכס, כל השאר צריך לבוא מכם, ורצוי בצורה הברורה ביותר. גייסו הון עצמי שאתם יכולים לעמוד בו ולא כזה שלא ברור מה מקורו והאם יש לכם אותו בהישג יד.
  • אל תסתבכו בהלוואות נוספות ובחובות – הבנק ירצה לדעת מהם המקורות שבהם תשתמשו להחזר המשכנתא ויבחן גם את אורח החיים שלכם והכנסותיכם. אם יתגלה שיש לכם יורת חובות מאשר הכנסה פנויה למחיה ולהחזר משכנתא סביר להניח שתתקשו לקבל אישור עקרוני לקבלת משכנתא.

  אולי יעניין אותך גם:

  vider Vision

  לראשונה בישראל מציעה חברת וידר משכנתאות ללקוחותיה - הצעה סופר משתלמת! בניית תוכנית עבודה כלכלית שנתית ולא רק בהתייחסות ללקיחת משכנתא מהבנק

  המאמרים הפופולארים ביותר בוידר משכנתאות

  ייעוץ לפני לקיחת משכנתא, למה זה חשוב?
  איך לחסוך כסף באמצעות מחזור משכנתא
  הבנק סירב לתת לך משכנתא לדירה? ייעוץ משכנתא למסורבים בבנק

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ מקצועית!

   Back to top דילוג לתוכן