לוגו וידר

תוכן עניינים

לימודי ייעוץ משכנתא

על פי נתוני בנק ישראל, בשנת 2018 עמד היקף המשכנתאות שנלקחו על ידי הציבור, על כ-60 מיליארד שקלים, כאשר סכום זה צפוי לעלות בשנת 2019 בכ-20%.

הסכום הממוצע עבור הלוואת משכנתא הינו כ-750 אלף שקלים, כאשר הרוב המכריע מבין האנשים שלקחו משכנתא, שילמו עבורה הרבה יותר כסף מהדרוש בפועל.
זאת, בעיקר משום שאין להם את הידע התיאורטי והמעשי הדרוש בתחום הפיננסיים והנדל"ן כמו גם חוסר יכולת לנהל משא ומתן מול הבנקים הגדולים ושאר הגופים המלווים על תנאי ההלוואה.

המציאות היא שיועצי המשכנתאות העובדים בבנק, משווקים בסופו של יום את המסלולים שיש אצלם ואין להם אינטרס לתכנן ללקוחות את ההלוואה המשתלמת להם ביותר.
מכאן, ישנה דרישה גבוהה בשוק ליועצי משכנתא מומחים ומהימנים, שיוכלו לסייע לאנשים בקבלת משכנתא אופטימלית מותאמת לצרכיהם ולחסוך בכסף רב. כך, לימודי יעוץ משכנתא נועדו לספק הכשרה מקצועית בתחום המשכנתאות ולהעניק את הידע התיאורטי והכלים הנחוצים על מנת להתאים למשקי הבית בישראל את תמהיל המשכנתא הטוב והמשתלם ביותר.

לימודי ייעוץ משכנתא
לימודי ייעוץ משכנתא

מה התפקיד של יועץ משכנתא?

יועץ משכנתא הוא איש מקצוע חיצוני מומחה, המייעץ ומסייע ללקוחות בתהליך הבירוקרטי הארוך והמורכב הכרוך בנטילת משכנתא מהבנק.

יועץ משכנתא אחראי להגיש בשם הלקוח את הבקשה לקבלת משכנתא בבנקים השונים, לאחר איסוף כל האישורים, המסמכים ומילוי הטפסים הדרושים. במסגרת התפקיד, עורך יועץ המשכנתא לכל לקוח תכנון תמהיל משכנתא מיטבי, מדויק וזול, תוך התייחסות לנתונים והצרכים הפיננסיים בהווה ובעתיד, גובה הריביות, השינויים הצפויים במהלך תקופת המשכנתא עתיד מבחינה תעסוקתית, כלכלית ומשפחתית ועוד.

לאחר בניית התמהיל המוצלח ביותר, עליו לעבור בין הבנקים השונים ולנהל משא ומתן יעיל אודות הריבית ויתר התנאים. חשוב לציין, כי גם לאחר אישור המשכנתא ממשיך יועץ המשכנתא לנהל את התיק ולעקוב באופן שוטף, שכן יש בכך כדי לחסוך למקבל המשכנתא סכומי כסף גבוהים במהלך כל התקופה.

התכנים הנלמדים

לימודי יעוץ משכנתא אינם דורשים ידע מקדים בתחום או רקע של השכלה גבוהה. הלימודים המקצועיים נותנים את כל הידע והכלים הדרושים על מנת לעסוק בתחום.

יחד עם זאת, מומלץ למי שרוצה להיות בקיא בתחום לימודי משכנתאות להיות בקיא בתחום הנדל"ן ידע בעזרת לימודי נדלן מקצועיים , להכיר את המושגים והסוגיות המשפטיות בתחום, מאחר וזהו ידע רלבנטי וחשוב למומחיות של המקצוע.

כך, במסגרת הקורסים השונים רוכשים ידע רב אודות שוק המשכנתאות בישראל, מהי הלוואת משכנתא, סוגי הריביות הקיימים, איך להתאים את מסלולי המשכנתא לפי צרכי הלקוח, איך בונים תמהיל, עריכת חישוב החזר המשכנתא בהתייחס להכנסות, כיצד לנהל משא ומתן אפקטיבי מול הבנקים, אסטרטגיות תיאורטיות וכלים מעשיים במתן ייעוץ למשקי בית, הקמת עסק עצמאי בתחום כיועץ משכנתא ועוד.
על מנת להתאים ללקוח תמהיל אידיאלי חייב יועץ המשכנתא לראות את ההתנהלות הכלכלית הרחבה של הלקוח ומשפחתו ולהבין את הצרכים האישיים, ניהול תקציב הבית, יכולות כספיות ותוכניות לעתיד.

למי מתאים ללמוד ולעסוק בתחום?

לימודי יועץ משכנתא מותאמים לכל אדם המעוניין ללמוד את התחום הפיננסי ולהתפרנס ממקצוע זה, אם בתור מקור פרנסה מרכזי או כדי להגדיל את ההכנסה כעיסוק נוסף.

לאחר השלמת הלימודים, ניתן להשתלב בעולם המשכנתאות כיועץ משכנתא באופן עצמאי או כעובד שכיר.
מדובר במקצוע מבוקש, בו ניתן להרוויח יפה כלכלית וכן לקבל סיפוק אישי גדול מעצם הסיוע לאנשים לחסוך בכסף.

אולי יעניין אתכם גם?

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
טיפים לבעלי משכנתא
טיפים לבעלי משכנתא

מתכננים לקחת משכנתא לרכישת בית חדש? לפניכם מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם להכיר את תהליך קבלת המשכנתא ולהבין כמה מהמונחים החשובים הקשורים לקבלת ההלוואה מהבנק,

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן