לוגו וידר

תוכן עניינים

זכאות למשכנתא – בדיקה עם מחשבון ייעודי

משכנתאות הן העסקה המורכבת ביותר שתיכנסו אליה קרוב לוודאי בכל חייכם. המורכבות נובעת לא רק מכך שמדובר בסכום גבוה במיוחד אצל רוב הלווים, אלא בגלל ריבוי המודלים להחזר, הקריטריונים לזכאות ולאישור עקרוני למשכנתא, התמהיל של מסלולי ההחזר למשכנתא שחלקם מחויבים לפי חוק כדי להקטין את הסיכוי שלכם לסבול מזעזועים כלכליים וחלק לפי בחירת הבנק ובחירתכם.

הכל משתנה והכל לא ודאי והוא מורכב מאוד מלבד מה שנקבע בחוק בנוגע לזכאות למשכנתא.

 

שכירות או משכנתא

מהי משכנתא לזכאים של משרד השיכון?

זכאות למשכנתא של משרד השיכון נקבעת לפי קריטריונים ברורים וכל מה שנותר לעשות זה להזין את הפרטים שלכם במחשבון זכאות למשכנתא ייעודי ולבדוק. אם אינכם בטוחים בכל זאת ויש חישובים שאינכם מתמצאים בהם התייעצו עם אנשי מקצוע בתחום זה ותדעו כמה תוכלו לחסוך בזכות משכנתא של משרד השיכון. כשאתם משתמשים במחשבון סימולטור של משרד השיכון לחישוב הזכאות שלכם הוא ייקח בחשבון את הניקוד וישקלל את זכאותכם. משכנתא של המדינה פירושה משכנתא בריבית מופחת מאוד שנעה בסביבות 2%, מה שהופך אותה לכדאית מאוד ורצוי שכמה שיותר מהמשכנתא שתיקחו יהיה כזה. את המשכנתא עצמה מקבלים בבנק והיא בדרך כלל אינה מספיקה לכל הדירה ולכן מקובל לקחת משכנתא משלימה כדי להגיע לכל הסכום שנדרש לכם.

זכאות למשכנתא - בדיקה עם מחשבון ייעודי
זכאות למשכנתא – בדיקה עם מחשבון ייעודי

האם כדאי לקחת משכנתא לזכאים?

כן ולא. יש משכנתאות כאלה שניתנות כמענק ויש כאלה שהריבית עליהן בסופו של דבר גבוהה ממה שתקבלו בבנק. כמו כן, בנקים רבים החלו להיטיב את המסלולים שלהם כדי להפוך לתחרותיים יותר ולכן יקרה בהחלט מצב שבו אתם תעדיפו את המשכנתא של הבנק על פני משכנתא של הבנק. עם זאת, אם תרצו לפרוע קודם את המשכנתא של המדינה לא תצטרכו לשלם קנס, או עמלת פירעון מוקדם כמו של הבנקים. כמו כן, היום ברור שבגלל הגדרות של הקריטריונים קורה שרבים אינן מוצאים את עצמם זכאים ולכן הבדיקה חייבת להיות מדוקדקת כדי לוודא זאת.

רוצים לבדוק זכאות למשכנתא? צרו איתנו קשר באתר או בטלפון – 073-7294778

שיטת הניקוד של המשכנתאות

שיטת משרד השיכון היא לצבור נקודות זכאות וככל שהניקוד גבוה יותר כך תקבלו יורת כסף כמשכנתא. זה גם מה שתבדקו למעשה במחשבון הזכאות. כלל, יש הפרדה בין זכאות לנשואים ולרווקים, אבל יש הטבות ומענקים וזכאות גם לעולים חדשים ועוד. כל אלה נבדקים כל אחד בנפרד. אזורי עדיפות לאומית מקנים עוד ניקוד לזכאים לפי משתנים שנקבעים בכל שנה ובכל דיון של הממשלה על מעמד אזורים אלה. לעתים זה מיועד לאוכלוסיות שונות כמבצעים חד פעמיים. במקרה כזה תינתן תוספת למשכנתא ולסכומים שתקבלו. תוספת זו ניתנת גם לאזורי פריפריה שרוצים לחזק לפעמים.

מה בודקים במחשבון?

  • זוגות נשואים וידועים בציבור – מספר שנות הנישואים שלכם, כך שככל שאתם יחד יותר שנים כך אתם צוברים יותר ניקוד לזכאות.
  • מספר ילדים – כל ילד צובר לכם עוד ניקוד. ילד אחד 350 נקודות והמספר הולך ויורד דווקא עם כל ילד נוסף. משפחות מרובות ילדים לא ייהנו מניקוד יוצא דופן בגלל זה.
  • גודל המשפחה שממנה באתם – ככל שיש יותר אחים כך יש יותר ניקוד.
  • שירות צבאי ושירות לאומי – קריטריון חיוני שיש לעמוד בו.
  • ללא דירה קודמת ברשותכם – לא משנה כמה מהדירה הייתה בבעלותכם, לא יכולה להיות לכם זכאות כאשר יש לכם או הייתה לכם בעלות כזאת.

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן