לוגו וידר

תוכן עניינים

מכרז ריביות משכנתא – עד כמה הוא אפקטיבי, האם ניתן לבצע אותו לבד?

עם הביקוש ההולך וגובר לדירות ובתים בשנים האחרונות, שוק המשכנתאות בארץ הפך לתחרותי במיוחד. יחד עם זאת, מספר הבנקים בישראל הוא מוגבל והדבר יוצר עומס רב על דלפקי המשכנתאות בסניפי הבנק השונים והתחרות בין הבנקים נפגעת.

כאשר תפנו לבנק אל תשכחו שאינכם הלקוחות היחידים המבקשים משכנתא

רוכשי דירות רבים מגיעים ופוקדים את דלפקי המשכנתאות בסניפי הבנקים השונים. לרוב, כאשר תרצו לברר בעניין לקיחת משכנתא, תמצאו את נציג המשכנתאות בבנק אומר לכם שהוא לא פנוי ושעליכם לתאם פגישה מראש. גם כשתרצו לתאם פגישה כזו, כנראה שתמתינו בין שבוע לשלושה שבועות. כמובן שזה גם תלוי באיזה סוג עסקה מדובר. הבנקים יעדיפו לקבל עסקאות בהן יינתנו משכנתאות חדשות וסקר ריביות על מיחזור משכנתא באותו בנק שבו המשכנתא כבר מנוהלת הוא לגמרי חסר טעם משום שהבנק לא ימהר להיפגש עמכם ובדרך-כלל יערים קשיים על-ידי מתן תנאי מיחזור שלא יצדיקו את המיחזור.

האם יש יתרון בהגשת בקשה למשכנתא בבנקים בהם אינכם לקוחות?

הגשת בקשה למשכנתא בבנק שאינו הבנק לו אתם שייכים, תהיה לרוב מזמינה יותר ומהירות הפעולה תהיה רבה יותר, לכן כנראה שתקבלו בסוף שירות טוב. הסיבה לכך נובעת מהעובדה שבנקאי משכנתאות נמדדים לפי ביצועים חדשים, כלומר, גיוס משכנתאות חדשות וגיוס לקוחות חדשים. בחלק מהבנקים תידרשו לפתוח חשבון עו"ש ולהתחייב לפעילות מסוימת שתהיה בו ומכאן שהבנק יראה בכם פוטנציאל מכירה רב עבורו, לכן הדבר יהווה סיבה טובה עבורו להשקיע בכם ולהטיב עמכם בכל הקשור בתנאי הריבית שתקבלו.

מכרז ריביות משכנתא – עד כמה הוא אפקטיבי, האם ניתן לבצע אותו לבד
מכרז ריביות משכנתא – עד כמה הוא אפקטיבי, האם ניתן לבצע אותו לבד

קיבלתם ריביות משכנתא טובות יותר בבנק אחר? חיזרו אל פקיד המשכנתאות בבנק שלכם והראו לו את ההצעה שקיבלתם

במידה וקיבלתם הצעה טובה יותר בבנק אחר – מהרו לחזור לפקיד הבנק שלכם ולבקש ממנו שישווה את התנאים שקיבלתם. שיטה זו עובדת גם כאשר תבקשו למחזר משכנתא קיימת. כשתציגו לפקיד המשכנתאות בבנק שלכם הצעה למשכנתא שקיבלתם מבנק אחר, עם תנאים טובים יותר, פקיד הבנק יבין שיש לכם כוונה לעבור בנק, ויתכן שתקבלו הצעה טובה יותר בבנק שלכם.

נסו לא ללכת בעצמכם, השתמשו בשירות חברת ייעוץ משכנתאות אובייקטיבית שתייצג אתכם מול הבנק

כמו בכל תחום מסחרי, כאשר אתם לבד, כוח המיקוח שלכם מוגבל יותר מאשר כוח מיקוח של חברה. לחברות לייעוץ משכנתאות העומדות בקשר תמידי עם אנשי קשר ואנשי מפתח בבנקים למשכנתאות ישנו יתרון לגודל. מכאן שלבנק אינטרס לשפר לכם את הריביות כאשר אתם מיוצגים על-ידי חברה לייעוץ משכנתאות המספקת לבנק לקוחות פוטנציאלים מידי יום, דבר המעלה את התחרות עליכם בין הבנקים ומשפר את המוטיבציה של הבנק לתת לכם משכנתא בריבית המשתלמת יותר עבורכם.

גם כאשר אתם מתכננים ללכת לבנק שלכם, כאשר הבנקאי שמכיר אתכם יראה כי מאחוריכם עומד איש מקצוע המייצג אתכם, הוא ירצה למנוע את מימוש הפוטנציאל שאותו נציג מטעמכם ימליץ לכם על בנק אחר המתחרה לו בגלל שלא עמד בתנאי הריבית שציפיתם לקבל.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
Coins 1523383 640
ריבית משכנתא ממוצעת 2017

זוכרים איך בגן הילדים לימדו אותנו איך בחיים, לפעמים, משהו קטן-קטן יכול להפוך למשהו גדול במיוחד? אז ברוכים הבאים לדוגמה החיה הממשית והמוחשית ביותר בה

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן