לוגו וידר

תוכן עניינים

כמה אחוז משכנתא ניתן לקבל? יועץ משכנתא מסביר

זוגות צעירים רבים, המכלים את שכרם על השכרת דירה במקום על רכישתה, מוצאים את עצמם מתלבטים מתי נכון עבורם להיכנס להרפתקת רכישת הדירה, על כל הרווחים הכרוכים בה, לצד החששות והסיכונים.

בשלהי חורף שנת 2014 נשתלו זרעי המהפכה הראשונים בישראל בדרך לאפשר למאות אלפים לרכוש את דירתם הראשונה. זה קרה כאשר הונחה הצעת החוק לאפשר נטילת משכנתא לזוגות בעלי הון שווה ערך ל-10 אחוז בלבד מערך הדירה. אז נכון שכיום, שלוש שנים אחרי, הצעת החוק, שעברה בכנסת, טרם מיושמת בפועל, אך לא ירחק היום בו ההון הנדרש יהיה נמוך משמעותית מזה של היום. תמונת מצב עדכנית על כל נושא המשכנתא בישראל – בשורות הקרובות.

רבע דרך להגשמת החלום

נכון למועד כתיבת שורות אלו, על רוכש דירה להמציא 25% משוויה במעמד רכישתה. דהיינו, המערכת הבנקאית לא תאשר משכנתא בגובה של למעלה מ-75% מערך הדירה. מה זה אומר בפועל? אם יש לכם רק 23%? מרימים דגל לבן? ואם יש לכם 25 אחוזים? זה אומר שבהכרח יתנו לכם משכנתא? התשובות לשתי השאלות הינן לא מהדהד, כך שבטח כבר הבנתם, לא מדובר בגבולות ברורים של אפשר או אי אפשר. כל משפחה והסיפור שלה, כל בנק ונהלי המשכנתא שלו. בקיצור, סיפור לא פשוט. הדרך הראשונה לפשט אותו היא, ללא ספק, בחירה ביועץ משכנתאות מנוסה, שידריך אתכם בהחלטה הכלכלית הגדולה של חייכם. כמה אלפי שקלים שכר טרחה, שיחסכו לכם הרבה יותר באמצעות בחירה מושכלת וראויה.


רוצים לדעת כמה אחוז משכנתא תוכלו לקבל? צרו איתנו קשר עוד היום!

נחזור לגובה המשכנתא ולשאלה הראשונה. לפלוני ואלמונית חסרים אחוזים בודדים לעמידה ברף השיעור המינימאלי של הון עצמי. מה באפשרותם לעשות? ובכן, הזוג הצעיר יכול להשתמש בשירותי הלוואה בנקאיים (לרוב עד 150 אלף ₪ או חוץ בנקאיים (כמו חברות האשראי, המאפשרות לעיתים סכומי הלוואה גבוהים יותר). כך יוכלו 'להשלים' את הסכום החסר ולצאת לדרך למסע המשכנתא. אפשרות נוספת היא משכון או שיעבוד של נדל"ן כלשהו – דירת ההורים, העסק המשפחתי וכדומה. מסוכן, אבל בהחלט ישיג את המטרה. זוגות רבים בוחרים להשתמש בקרנות השתלמות או גמל כערובה למשכנתא. לפעמים זה עובד.

כמה אחוז משכנתא ניתן לקבל'' יועץ משכנתא מסביר
כמה אחוז משכנתא ניתן לקבל" יועץ משכנתא מסביר

יעוץ משכנתאות – הדרך להחליט חכם

חשוב להדגיש: רף ה-25% הוא נקודת בסיס למשכנתא, אך אין לכם להסתמך רק על השגת הון זה, אלא בעיקר על היכולת לשלם את שארית 75% (בתוספת הריביות הגבוהות שמשולמות בשנות המשכנתא). כפועל יוצא מכך, גם הבנקים לבטח לא יאשרו משכנתא לכל אדם או זוג שהגיעו לסף 25%. לעיתים קרובות, גם אם ברשותכם סכום הזהה לרבע מערך הדירה, ואף למעלה מכך, נטילת משכנתא לא מומלצת עבורכם בשלב זה לאור הנתונים השונים שלכם. מי יוכל לקבוע זאת? רק יועץ משכנתאות מוסמך. המסקנות: 25% זה המינימום הנדרש. אם יש לכם פחות,  אל תרימו דגל לבן. אם יש לכם יותר, בחנו את מצבכם לעומק באמצעות יעוץ משכנתאות מקצועי. בהצלחה!

תנו לנו לעשות את החשבון בשבילכם… וידר משכנתאות 073-7294778

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן