לוגו וידר

תוכן עניינים

תפקידו של נוטריון במהלך רכישת דירה

ייפוי כוח נוטריוני כשרוכשים דירה

אתם לקראת רכישת דירה וההתרגשות בשיא. אפשר להבין כי יש מעין חלום ישראלי להצליח לרכוש דירה בישראל, ואם הגעתם לרגע הזה, שאפו גדול גם לכם! ברור לכולם שבמציאות המאתגרת של כולנו, בפרט בתקופת הקורונה, לא פשוט לרכוש דירה, אבל אלה שהצליחו או שהם בדרך לשם יכולים לטפוח לעצמם על השכם. כעת השלב הבא עומד מולכם. יש לכם הרבה עניינים עד שתקבלו את הדירה כדין, וחלק מכל ההכנות יכלול פנייה לנוטריון.

הנוטריון הוא עורך דין המאפשר הסמכה ומתוקף תפקידו לאשר מסמכים, לזהות פלוני אלמוני, לתרגם מסמכים ולאשר את אמיתותם. בכל הנוגע לרכישת דירה – תפקיד הנוטריון הוא לזהות את זהותכם, לאשר מסמכים ולהעניק ייפוי כוח לצד השלישי (הקבלן, הבנק). בזכות ייפוי הכוח יוכל הצד השלישי לפעול בכל הנוגע לנכס, הלא הוא הדירה המדוברת שאתם רוכשים. מזל טוב – כבר אמרנו?

תפקידו של נוטריון במהלך רכישת דירה
תפקידו של נוטריון במהלך רכישת דירה

 עסקת הנכס בטאבו

כאשר אתם עורכים עסקת מקרקעין, אתם נדרשים לייפוי כוח נוטריוני כדי לכתוב את העסקה בטאבו. מי שיהיה העד שלכם הוא הנוטריון בכבודו ובעצמו, והחתימה שלו תעיד על כך. הנוטריון מאמת את כל המסמכים, את הזהות של החותם ואת החתימה עצמה, ואתם זקוקים לו לצורך הרכישה…כי בלעדיו…לא תוכלו להתקדם עד ליעד הנכסף.

לקחתם משכנתא? תצטרכו גם נוטריון

אתם תידרשו לייפוי כוח של נוטריון גם בעת לקיחת משכנתא מהבנק. הבנק רוצה להבטיח לעצמו שתשלמו עבור המשכנתא ובצדק כי הוא המלווה שלכם, ועד שלא תשלמו את התשלום האחרון הנכס יהיה שייך עקרונית לבנק בעצמו. כיוון שהבנק רוצה להבטיח לעצמו שליטה על הנכס אם לא תעמדו בתשלומים, הוא צריך ייפוי כוח נוטריוני שיבטיח לו אפשרות שליטה בנכס במקרה של אי תשלומים. אבל לפני שאתם נלחצים, איש לא אמר שלא תעמדו בהתחייבות התשלומים, נכון? זו רק אופציה עבור הבנק להשתמש בנכס לטובתו עד שתשלמו את ההפרשים. הבנק מצידו לא ישתמש בייפוי המדובר שלא לצורך, אלא במקרים חריגים בלבד. כך שאתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שייפוי הכוח נועד רק לצורך הגנה ולא בקלות יפעילו את הסמכויות של הייפוי המדובר.

ייפוי כוח נוטריוני לקבלן

פניתם לקבלן כדי לרכוש דירה? הוא יצטרך ייפוי כוח נוטריוני כדי לכתוב את הדירה בטאבו וכדי להעביר לכם את הזכויות לאחר הרכישה הסופית, ואם תפרו חלילה את ההסכם מולו על פי החוזה ביניכם הוא יהיה רשאי למכור אותה למי שהוא רוצה. כך ניתן להבין ששירותי נוטריון הם שירותים הכרחיים בעת רכישת דירה, בין אם רכשתם אותה דרך קבלן, בין אם רכשתם אותה באמצעות משכנתא מהבנק.

איפה תמצאו את הנוטריון המתאים שעוסק בענייני נדל"ן?

הנוטריון הוא עורך דין שעבר הכשרה לאמת מסמכים, לאשר זהויות וחתימות. הוא מתעסק גם בענייני חתימות וייפוי כוח לצורך משכנתא או עסקות נדל"ן. אתם זקוקים לו במצבים שונים בחיים, בין אם אתם נוסעים לחו"ל וזקוקים למסמכים, בין אם אתם רוכשים דירה וצריכים להעניק ייפוי כוח. מתגרשים? עושים הסכם זוגי? לא משנה מה התחום, סביר להניח שיבקשו מכם מדי פעם שירות נוטריוני, רק קחו בחשבון שנוטריון הוא לא עורך דין רגיל. אומנם כל נוטריון הוא עורך דין, אבל לא כל עורך דין הוא נוטריון. בחרו רק את מי שהוסמך לכך כדי שהחתימה שלו תהיה אותנטית וקבילה משפטית. ללא חתימתו לא תוכלו לסגור עסקת דירה, כך שאתם חייבים לבחור את הנוטריון הנכון בקפידה.

אולי יעניין אותך גם:

 

 

 

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן