לוגו וידר

תוכן עניינים

תוכנית מחיר למשתכן – האם זו באמת בשורה לזוגות צעירים?

הלוואה למשכנתא

מצוקת הדיור הגדולה בארץ מתייחסת בעיקר לאנשים שרוצים לקנות דירה משלהם במחיר סביר, מה שקשה למצוא היום. הדירות שבונים לזוגות צעירים במקומות רחוקים מהמרכז עדיין עולות יותר ממה שהם יכולים להרשות לעצמם במקרים מסוימים, ולכן הממשלה מנסה להקל עליהם בהוזלות ובתכניות מיוחדות.

העיקרון שלפי בנויה התוכנית הזאת הוא שמוזילים למעשה את מחיר הקרקעות שמיועדות לבנייה, כך שלקבלן משתלם להציע את הדירות בהנחות, שלהן הממשלה מוסיפה הטבות משלה.

מי בונה את דירות מחיר למשתכן?

אם בדרך כלל הקבלנים שזוכים בקרקע הם מי שמציעים מחירים גבוהים במיוחד, השיווק של היום נועד למצוא את הקבלנים שיציעו את המחיר הנמוך ביותר למטר רבוע של דירה בנויה. כמובן שהדירות עצמן יהיו איכותיות ובנויות בסטנדרטים גבוהים כמקובל, ולא יסבלו מאיכות בנייה ותכנון ברמה נמוכה מהרגיל. כך, יוכלו חסרי דיור כמו זוגות צעירים ורווקים להצטרף לקבוצה הגדלה והולכת של בעלי דירות משלהם, במחירים מצוינים ואטרקטיביים שהם יכולים לעמוד בהם. היזמים והקבלנים מקבלים הנחות והטבות שונות מהממשלה בתמורה לבניית הדירות שמיועדות לכם והוצאות הפיתוח הסביבתי שלהם. מי שמעניק להם אותם הם משרד האוצר ומשרד השיכון והבינוי.

למידע נוסף צרו איתנו קשר 073-7294778 – וידר משכנתאות

תוכנית מחיר למשתכן - האם זו באמת בשורה לזוגות צעירים_
תוכנית מחיר למשתכן – האם זו באמת בשורה לזוגות צעירים_

למה זה חשוב למדינה ולממשלה?

כדי להבין את ההיגיון שעומד מאחורי שיטה זו יש להבין שיקולים ממשלתיים שמחפשים כל דרך להיטיב עם זוגות צעירים מצד אחד, ומצד שני לא להספיד יורת מדי הכנסות של המדינה על שיווק קרקעות לבנייה. יוקר המחיה ומחיר הדירות בישראל נובע מכך שהקרקעות פה אינן מצויות בשפע וכמובן שהביקוש הכי גבוה להן הוא במרכז. זה חיוני להבנת מחיר למשתכן משום שתעסוקה של אנשים רבים נמצאת יותר במרכז, בעוד שהממשלה מעודדת דווקא קניית דירה בפריפריה ורחוק מהמרכז. זה מקשה על אנשים שרוצים לקנות את הדירות לפעמים ולכן כל זכייה במכרז מחיר למשתכן עלולה להיות סיבה לשינוי החיים בצורה יסודית מאוד. זו הסיבה שלא לכל זוג או רווק שמשתתפים במכרז מחיר למשתכן זה מתאים או כדאי.

ירידת המדד למחירים

מה זוגות צעירים חייבים לדעת על הזכייה במחיר למשתכן?

כשאתם ניגשים למכרז ונרשמים להגרלה, קחו בחשבון שני דברים:

  • הדירה שתזכו בה לא תמיד נמצאת במקום שבו אתם רוצים או יכולים לחיות, ולכן כשאתם נרשמים להגרלה קחו בחשבון שינויים גדולים באורח החיים שלכם אחר כך. היכן תרצו לחיות וכיצד להגיע לעבודה או ללימודים לאחר שהדירה תימסר לכם.
  • בניית הדירה אינה נמשכת זמן קצר ולכן קחו בחשבון שתצטרכו להמשיך לגור במקום אחר ולשלם עליו וגם על הדירה שתקנו במסגרת ההגרלה שזכיתם בה. יש עדיין שאלות שיש לשאול ובירורים שצריך לברר, ויכול להיות שתוכלו לקבל עוד הלוואות שיאפשרו לכם לגשר על תקופת הבנייה, אבל גם זה חייב להיות שיקול חשוב בתכנון הכספי שלכם.

מי זכאי להשתתף בהגרלה?

רק אם אתם חסרי דיור אתם יכולים להשתתף בהגרלה של מחיר למשתכן. אתם יכולים להיות זוגות נשואים, אלמנים, גרושים, רווקים מעל גיל 35, אם יש לכם ילד אחד או שאתם חד הוריים ולא הייתה בבעלותכם דירה או חלק ממנה בשש השנים האחרונות או זכות נחלה או בדירה שנמצאת בבנייה. שטח הדירה לפי המכרזים ותנאיהם, המפרט הטכני שלה מפורט וקבוע לפי תנאי משרד השיכון והבינוי ובסטנדרטים גבוהים ונאותים, מודרניים ביותר. כדי להירשם להגרלה היכנסו לאתר של משרד השיכון שבו תוכלו להירשם אליה. זכרו רק שמי שזוכה בדירה אינו יכול למכור אותה במשך חמש שנים לאחר המסירה.

כנסו למידע על ייעוץ משכנתא.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן