לוגו וידר

תוכן עניינים

לקיחת משכנתא מבלי להיכנס לחובות – איך לעשות את זה נכון?

כמו כל הלוואה, גם משכנתא מחייבת אתכם בהחזרים חודשיים. במקרים בהם קיימים תיקי הוצאה לפועל, יהיה עליכם להסדיר ראשית את החובות אל מול המדינה או אל מול הנושים השונים, וזאת בכדי שתוכלו גם אתם לקבל משכנתא לרכישת דירה או קרקע.

חשוב לדעת, בכל מקרה בו קיימים תהליכי הוצאה לפועל הפועלים נגדכם, יהיה עליכם להסדיר את החובות השונים בכדי לקבל משכנתא. אין ספק, רובנו חולמים על בית שיהיה כולנו שלנו. יחד עם זאת, לא מעט אנשים מבצעים טעויות שעלולות לעלות להם בהרבה כספים. בכל מקרה, הגעה להסדר חובות מול הבנקים יהיה הכרחי לפני נטילת המשכנתא עצמה.

כיצד נטילת משכנתא באופן חפוז תפגע בי?

למה אנו מתכוונים? הכוונה היא למקרים בהם אנשים לוקחים משכנתאות ללא ייעוץ משכנתא מקצועי, מה שעלול להוביל אותם לשלם החזרים חודשיים גבוהים למדי שאינם מתאימים ליכולתם הכלכלית. במקרים רבים אחרים, אנשים בוחרים למחזר את המשכנתא (מחזור משכנתא) לאחר שנים של תשלומים גבוהים, וזאת בכדי להסדיר תנאי תשלומים שנעשו פחות נוחים עם השנים.

אם כך, מחזור משכנתאות מתבצע כאשר אנחנו מעוניינים לשנות את תנאי המשכנתא, עליהם חתמנו בשנים עברו. מתי זה קורה? בדרך כלל, כשאנשים ממהרים לחתום על משכנתאות אשר מתאימות להם באותו הרגע, ללא מחשבה על כך שהמשכנתא אמורה ללוות אותם למשך שנים רבות.

לקיחת משכנתא מבלי להיכנס לחובות – איך לעשות את זה נכון
לקיחת משכנתא מבלי להיכנס לחובות – איך לעשות את זה נכון

ריבית המשכנתא נמוכה מאוד? קחו בחשבון שזה עלול להשתנות

אין ספק, עתידם של מדדים הוא להשתנות עם השנים ובהתאם לתנודות השוק. היות והאופי וטבעם של המדדים הוא להשתנות, אנשים לפעמים ממהרים לחתום על מסלולי משכנתא עם ריביות, שבאותו רגע מרגישות להם מאוד נמוכות.

עם השנים, אותן ריביות נוטות להשתנות ואיתם גם ההחזרים החודשיים שעלולים לגדול בצורה משמעותית ולהקשות על החזרתם, ואז אנשים מבררים לגבי מחזור משכנתא. בכל מקרה, חשוב לדעת שלא כל חוב אל מול המדינה יקשה עליכם, או לא יאפשר לכם לקבל משכנתא. כל עוד לא מדובר בחובות מאוד גדולים שהובילו לנקיטת צעדי הוצאה לפועל כנגדכם, ישנו הסיכוי הסביר שאכן תוכלו להנות גם אתם ממסלולי משכנתאות בתנאים טובים.

ייעוץ משכנתא לאיתור המסלול הנכון

ואם כבר דיברנו על מסלול משכנתא בתנאים נוחים, חובה לציין את מלאכתם של יועצי משכנתא. יועץ משכנתא הוא איש מקצוע אשר מכיר את רזי התחום, בעודו מייעץ לכם גם באמצעו מחשבון משכנתא. ייעוץ משכנתאות עם מחשבון משכנתא מדויק?

יש סיכוי שזה בדיוק מה שאתם צריכים, אך בכל מקרה תמיד כדאי לשבת לפגישת ייעוץ עם חברת ייעוץ משכנתא מומלצת. לא פעם, אנשי המקצוע חובבנים המציגים עצמם מקצועיים, עלולים להוביל אתכם לדרך של אסון כלכלי ארוך שנים.

מה יקרה אם ניקלע לחובות לאחר שלקחנו משכנתא?

לבסוף, חשוב מאוד להסביר מה קורה למשכנתא שלכם, אם אתם נקלעים לחובות ותהליכי הוצאה לפועל. אמנם זו סיטואציה מאוד לא נעימה, אך לדאבוננו היא מתרחשת לא פעם. חשוב להבין, אם נפתחים נגדכם הליכי הוצאה לפועל ואתם נקלעים לחובות משמעותיים, תהיינה האפשרות לקחת ממכם את הנכס שעליו אתם משלמים את המשכנתא.

במקרים מהסוג הזה, מעבר לצורך של הגעה להסדר חוב מול הבנק, חשוב כמובן לקבל ייעוץ עורך דין משכנתאות. בכל מקרה בו אתם לא עומדים בתשלומי המשכנתא, עשויים להינקט כנגדכם אמצעים כאלו ואחרים, לעיתים גם לקיחת הנכס. כמובן שכל מקרה לגופו, ולא כל מקרה של חובות כספיים יוביל בהכרח להפסד של הנכס. שימו לב, אם בכל זאת נקלעתם לסיטואציה של הליכי הוצאה לפועל ומאיימים עליכם בלקיחת הנכס ממכם, ההמלצה הגורפת היא למכור את הנכס בעצמכם. אם הבנק ימכור את הנכס שלכם, המטרה שלו תהיה למכרו כמה שיותר מהר, גם אם זה אומר למכרו במחיר נמוך.

אולי יעניין אתכם גם?

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן