לוגו וידר

תוכן עניינים

מהי תוכנית מחיר מטרה ומה חשוב לדעת על זה?

מחיר מטרה היא תוכנית שנבנתה על בסיס החלטת ממשלה משנת 2014, והיא אחת מבין כל התכניות והניסיונות של הממשלה להקל על מחוסרי דיור ומשפרי דיור. הכוונה לאלה במיוחד שמתקשים לרכוש דירה מוצעות כמה תכניות שחלקן כבר יצאו לדרך. אחת מהן היא מחיר מטרה – עוד על התוכנית במאמר הבא מאת וידר משכנתאות.

מכיוון שמצוקת הדיור בישראל קשורה בעיקר למחירי הדירות היקרים מנסים להקל על הרוכשים על ידי התערבות במחירי המרכיבים של הדירה – קרקעות והבנייה עצמה. בתכנית מחיר מטרה תוכלו לקנות דירה במקומות מסוימים שבהם הוכרזו הפרויקטים הייעודיים בהנחה של 20% ממחיר השוק. ההנחה ניתנת למעשה כבר בשיווק הקרקעות לקבלנים וליזמים, כך שהם מציעים מחירים זולים לפרויקטים שייבנו בראש העין ובמודיעין.

מה כוללת דירת מגורים בתכנית מחיר מטרה?

  • כאמור, הדירות נבנות אך ורק במודיעים ובראש העין. סביר להניח שזה גם בגלל הביקוש של זוגות צעירים ומשפרי דיור לגור בכל זאת במרכז, אם כי לא ממש בגוש דן, ובגלל הקרקעות שאפשר לשווק במחיר נוח יחסי במקומות אלה.
  • דירת מגורים כזאת תיבנה בשטח שבין 60 מ"ר עד 150 מ"ר.
  • מחיר הדירה ייקבע רק כשיתפרסם במכרז אבל בכל מקרה הוא צפוי להיות זול ב-20% ממחיר רגיל בשוק החופשי.
  • למסלול זה זכאים לגשת חסרי דירה יכולים להיות יחידים בני 35 ומעלה שלא היו להם זכויות בדירה במשך עשר שנים לפחות לפני ההשתתפות במחיר מטרה. גם מי שנמצא בזוגיות שבה לאחד מהם אין זכויות דיור כאלה.
  • כמו כן, יכולים לגשת משפרי דיור שהם או יחידים בני 35 שנים ומעלה או בעלי תא משפחתי שיש לו דירת מגורים שתימכר בתוך שנה מאז שהדירה הנרכשת שמחיר מטרה תקבל טופס 4.

מעוניינים במידע נוסף על תוכנית מטרה? צלצלו 073-7294778 או לחצו כאן >>

מהי תוכנית מחיר מטרה ומה חשוב לדעת על זה
מהי תוכנית מחיר מטרה ומה חשוב לדעת על זה

הגבלות על הניגשים לתכנית מחיר מטרה

  • מכיוון שהדירה מיועדת למגורים לכם כמשפרי דיור או חסרי דיור, אין למכור דירה שזכיתם בה בתכנית זו לצד שלישי במשך חמש שנים, אבל תוכלו להשכיר את הדירה למטרת מגורים.
  • אם הייתה לכם יותר מדירה אחת בעשר השנים האחרונות לא תוכלו לגשת לתכנית, כמו גם יחידים מתחת לגיל 35, זוגות שעומדים להינשא אך טרם נישאו.

על הדירות שמוצעות לכם במחיר מטרה

הדירות שמוצעות למשתתפי התכנית אינן פחותות ברמתן מכל דירה אחרת שנבנית במחיר מלא בכל מקום אחר בארץ. המפרט הטכני הוגדר במפורש על ידי משרד הבינוי והשיכון והוא איכותי עד כדי כך, שהסטנדרט שהקבלנים משתמשים בו יהיה כזה שבדרך כלל דורשים עליו תוספת תשלום. נוסף על כך, לדיירים תהיה זכות לבחור בעצמם חלק מהדוגמאות והעיצובים שבהם ישתמשו בדירתם. הקבלנים והיזמים מחויבים להציע לכם את האפשרויות האלה לבחירתכם, כולל משטחי עבודה, ריצוף וחיפוי, דלתות פנים ועוד. כדי להשתתף בהגרלה הוציאו אישור זכאות והירשמו לאתר ההרשמה להגרלות.

לחצו כאן לפרטים על יועץ משכנתא מומלץ

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
House Insurance 419058 640
מה זה לוח סילוקין למשכנתא?

המציאות של ימינו מכתיבה את הכללים שלה וביניהם נטילת הלוואת משכנתא באם מעוניינים לקנות נכס למגורים. בתהליך קבלת משכנתא קיימים שיקולים שונים שמובילים לבחירה הנכונה

המשך קריאה
מה יוריד את מחירי הדירות?

בעוד הממשלה הציגה את הורדת המע"מ לרוכשי דירה ראשונה כהישג ויישום של תוכנית ארוכת טווח, רבים תוהים אם לא מדובר בצעד פופוליסטי שדווקא יגרום לנזק בטווח הרחוק.

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן