לוגו וידר

תוכן עניינים

חשיבות לקיחת יועץ משכנתא בתהליך של קניית בית

רכישת בית היא תהליך מורכב ולא פשוט, במסגרתו ישנם שיקולים ופרמטרים רבים שיש לקחת בחשבון, כאשר העיקרי שבהם הוא המשכנתא. בשונה מהלוואות רבות אחרות, משכנתא היא ככל הנראה ההלוואה הגדולה והמשמעותית ביותר שניקח בחיינו, ומסיבה זו – עלינו לגשת למשימה מתוך רצינות מלאה, כובד ראש ותחקיר יסודי, כאשר ההמלצה הגורפת היא להיעזר ביועץ משכנתאות אשר ילווה אותנו בתהליך. לפניכם כל מה שחשוב לדעת בנושא.

למה כדאי להיעזר ביועץ משכנתאות טרם החתימה על המשכנתא?

רכישת בית היא אולי העסקה הגדולה, החשובה והיקרה ביותר שנבצע במהלך חיינו, ומסיבה זו, בעת בקשת ההלוואה – חשוב להיעזר באדם המבין את התהליך היטב ויכול להוזיל עבורנו עלויות ככל הניתן. יועץ משכנתאות טוב לא רק יוכל להשיג עבורנו ריבית טובה יותר אל מול הבנקים, אלא גם להמליץ לנו על תמהיל משכנתא (כלומר, שילוב בין מספר מסלולים של משכנתאות) שונה לחלוטין מזה שחשבנו עליו – עניין אשר עשוי להוזיל לנו משמעותית את עלויות המשכנתא והריביות בהמשך.

למעשה, בניגוד למה שנהוג לחשוב, לתמהיל חשיבות גדולה מזו שיש לריבית, כיוון שבאמצעות תמהיל נכון ומדויק, המותאם אינדיבידואלית לכל אדם ולמצבו הספציפי, ניתן לקבל את העסקה המשתלמת ביותר אל מול הגורם אשר ממנו אנו לוקחים את המשכנתא. בעוד שרובנו לא מבינים לעומקאת מסלולי המשכנתאות השונים הקיימים כיום והמשמעויות שלהם, יועץ משכנתאות איכותי, אשר עוסק בתחום שנים רבות, יידע מהו התמהיל המומלץ ביותר עבור כל אדם.

חשיבות לקיחת יועץ משכנתא בתהליך של קניית בית
חשיבות לקיחת יועץ משכנתא בתהליך של קניית בית

כיצד מתנהל תהליך הייעוץ ומהן העלויות שלו?

ייעוץ משכנתאות שיש לשלב בשלב חיפוש ואיתור דירות למכירה, לעיתים קרובות ארוך, הכולל ליווי צמוד ומקצועי – החל מתחילת התהליך ועד לסופו. במסגרת התהליך, יסייע יועץ המשכנתאות במשא ומתן אל מול הבנקים, תכנון ובניית תמהיל המשכנתא, בדיקת טפסי ההלוואה ועוד.
באמצעות ייעוץ איכותי, נוכל לחסוך משמעותית בריביות וליהנות מפריסת תשלומים נוחה וריאלית יותר, אשר תאפשר לנו לעמוד בעלויות רכישת הבית.

על מה יש לתת את הדעת בעת בחירת יועץ משכנתא?

הבעייתיות העיקרית בתחום של ייעוץ משכנתאות, היא שלא קיימת רגולציה בתחום – עניין אשר גורם לכך שלמעשה, כמעט כל אדם יכול להכריז על עצמו כיועץ או כמומחה למשכנתאות. מסיבה זו, בעת בחירת יועץ משכנתא, חשוב מאוד לתת את הדעת בין היתר על הפרמטרים הבאים:

  • השכלה או הכשרה – רצוי לוודא שיועץ המשכנתא מגיע מהתחום הפיננסי, ומחזיק בהשכלה, הכשרה או ניסיון הנוגעים לתחומים של כלכלה, ראיית חשבון, עבודה מול בנקים למשכנתאות ועוד, או שהוא עבר קורס מקיף לייעוץ משכנתאות במוסד לימודים איכותי.
  • מידת הניסיון של היועץ – כדאי לוודא שיועץ המשכנתאות הוא אדם מנוסה, אשר עובד בתחום כבר מספר שנים לפחות באופן שוטף, ומסייע לאנשים בהתנהלות אל מול גופי המשכנתאות השונים – כשבראשם הבנקים. ניתן ורצוי לבקש המלצות או להריץ חיפוש קצר בגוגל וברשתות החברתיות, על מנת לקבל מושג על היועץ שאת שירותיו אנו מעוניינים לשכור.
  • סבלנות ומתן הסברים – גם אם אינכם מבינים דבר בתחום הפיננסי בכלל ובתחום המשכנתאות בפרט, חשוב מאוד שתהיו מעורבים בתהליך ובשלבים השונים הכרוכים בו. מסיבה זו, יש לבחור ביועץ סבלני, אשר מאמין במתן הסברים ושיתוף הלקוח בתהליך – וגם יודע כיצד לפשט את ההסבר, כך שתוכלו להבין אותו היטב ולקבל החלטות מושכלות יחד עם יועץ המשכנתא.

אולי יעניין אותך גם?

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן