לוגו וידר

תוכן עניינים

מהי משכנתא חוץ בנקאית ומה האפשרויות הקיימות בשוק?

היום, אפשר לקחת משכנתא לא רק דרך הבנקים המסחריים, אלא גם באמצעות שירותים המציעים משכנתא חוץ בנקאית. השירותים הללו הופכים לפופולאריים בעיקר בקרב לקוחות המתקשים לקבל משכנתא מתאימה מהבנקים המסחריים. מעבר לכך, הם גם מצוין עבור אלו שאין להם הרבה הון עצמי או הון מסוים הנדרש לקבלת משכנתא מהבנקים.

ספקי אשראי של משכנתאות חוץ בנקאיות

כפי שהוזכר לעיל, הלוואת משכנתא היא לא בלעדית אך ורק לבנקים המסחריים. ניתן בהחלט לקבל משכנתא חוץ בנקאית באמצעות שני דרכים מרכזיות ולגיטימיות. ננסה לפרט על כל אחת מהן.

חברות הביטוח – למעשה כאשר מדובר על חברות ביטוח, מדובר על גופים פיננסים גדולים ומורכבים. אפשר לערוך חיפוש באינטרנט ולראות שחלק מחברות הביטוח הגדולות והמרכזיות מציעות מודל של הלוואות, הדומה מאוד למודל המשכנתא המוצע בבנקים השונים. באמצעות אותו מודל, ניתן לקחת הלוואה, שיכולה לכסות בקלות את עלותה של דירה או אפילו של כל נכס נדל"ן אחר אם בארץ ואם בחו"ל.

חברות הלוואות חוץ בנקאיות פרטיות – קיימות לא מעט חברות המציעות שירותים כאלה. יש לבדוק שהחברות פועלות תחת רישיון ממשלתי ובמסגרת החוק. באמצעות השירותים המוצעים על ידי החברות הללו, ניתן לקחת מסלולי משכנתא ייעודים שיכולים להתאים לכל אחד. יש גם כל מיני החזרי משכנתא, שמומלץ להתחשב בהם ולבדוק מה הכי מתאים עבורכם.

כאן נציין שוב, שחשוב מאוד לבדוק שההלוואה שאתם לוקחים – לא משנה אם מחברת הביטוח או אם מחברות המספקות הלוואות חוץ בנקאיות – היא אך ורק מגורמים פיננסים מוכרים ומפוקחים. יש גם רגולציה ברורה בשוק זה, בגלל כל הרגישות של התחום. מה שכן, בדקו גם אתם לעומק ובצורה יסודית. מדובר על הלוואות גדולות ועל כן, יש להתייחס לעניין בכובד ולא לעשות החלטות פזיזות. אם אפשר, רצוי גם להיועץ ביועץ משכנתא פרטי.

מהי משכנתא חוץ בנקאית ומה האפשרויות הקיימות בשוק''
מהי משכנתא חוץ בנקאית ומה האפשרויות הקיימות בשוק"

משכנתא חוץ בנקאית ללא הון עצמי

יש לא מעט מקרים בהם מחירי הדירות מטורפים וגבוהים מאוד ורוכשים לא מצליחים לגייס את השיעור המספיק של ההון העצמי. על כן, יש חיפושים אחר פתרונות המציעים משכנתא חוץ בנקאית ללא הון עצמי. שימו לב, אם אכן תקבלו משכנתא מגורם אשראי חוץ בנקאי, לא תהיה דרישה להון עצמי אבל לרוב גם סביר להניח שלא תקבלו את מלוא עלות הדירה.

תנאי משכנתא חוץ בנקאית

בגלל הריבית הנמוכה במשק הישראלי, גם כאשר תבחרו לקחת משכנתא חוץ בנקאית, אתם תוכלו להנות מתנאי ריבית נמוכה ונוחה יחסית. מה שכן, קחו בחשבון שאותה ריבית תהיה מעט גבוהה מזו המוצעת בבנקים. מבחינת המסלולים, הם יהיו די דומה לאלו שהבנקים מציעים. כמו כן, יש גם לקחת בחשבון, שהתנאים להלוואת משכנתא חוץ בנקאית הם יחסית פשוטים ומהירים. זאת בהשוואה למסלול הבנקאי הרגיל, שהתנאים שלו עשויים להקשות על חלק מהרוכשים.

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
טיפים לבעלי משכנתא
טיפים לבעלי משכנתא

מתכננים לקחת משכנתא לרכישת בית חדש? לפניכם מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם להכיר את תהליך קבלת המשכנתא ולהבין כמה מהמונחים החשובים הקשורים לקבלת ההלוואה מהבנק,

המשך קריאה
מה זה תמהיל משכנתא
מה זה תמהיל משכנתא?

רכישת דירה חדשה היא השקעה כספית רצינית ביותר. המשכנתא היא הלוואה שנלקחת על מנת לרכוש נכס או קרקע. בדרך כלל תקופת המשכנתא היא ארוכה ונמשכת

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן