מחשבון משכנתא שפיצר

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  מחשבון משכנתא שפיצר

  אם החלום שלכם הוא לרכוש בית או דירה, כנראה שתצטרכו משכנתא כדי להגשים אותו. בעת הרכישה עומדים לרשותכם בנקים למשכנתאות המציעים מסלולים שונים, ויועצי משכנתאות מקצועיים שיכולים לסייע לכם בבחירת מסלול המשכנתא המתאים ביותר לצרכים האישיים שלכם.

  כעת, לאחר שהמשכנתא בידיכם והבית הנחשק הוא שלכם, אתם בוודאי תוהים כיצד תוכלו להישאר "עם האצבע על הדופק" ולעקוב אחר תשלומי המשכנתא שלכם ואחר הסכום ההולך ופוחת?

  אין ספק כי מידע מדויק ועקבי על התשלומים המופרשים להחזר המשכנתא שלכם, יסייע לכם לשמור על תקציב מאוזן לאורך שנות הפירעון. למרבה המזל, אנחנו מתנהלים בעידן האינטרנט המשפיע על כל אורחות החיים – וגם על האפשרות לעקוב אחר מלוא פריסת המשכנתא.

   

  מהם מחשבוני משכנתא?

  מגוון מחשבוני משכנתא מקוונים דוגמת מחשבון לוח שפיצר, מאפשרים היום לקבל הבנה ותמונה ברורה לגבי המשכנתא: מידע על היחס שבין הקרן לבין הריבית, השפעת משך ההלוואה שלקחתם, וכמובן גובה הקרן וגובה הריבית.

  מחשבון משכנתא מציג בפניכם כיצד התשלום החודשי הולך ומפחית את החוב שלכם לבנק. בנוסף, בזכות המחשבון תוכלו לראות במדויק איזה סכום מהתשלום מופרש כל חודש להחזר הקרן (הסכום שלוויתם), ואיזה סכום מופרש לתשלום הריבית ולפעמים גם לתוספות כתוצאה משינויים בשיעורי הריבית, במסלול המשכנתא או במדד.

   

  מחשבון לוח שפיצר

  לוח שפיצר הוא לוח סילוקין (סילוק חוב) המפיק עבורכם, הלווים, נתונים על התשלומים החודשיים ששילמתם עבור המשכנתא. מחשבון זה מציג בפניכם את הפריסה המלאה של תהליך החזר ההלוואה שקיבלתם מהבנק.

  לפי לוח שפיצר, הלווה מחזיר סכום חודשי קבוע. חלק מסכום זה מיועד להחזר הריבית וחלקו להחזר הקרן. אלא שיש הבדל בגובה החזרי התשלומים הללו:

  • החזר הריבית – בתקופת ההחזר הראשונה, מופרש סכום גדול יותר לכיסוי הריבית. סכום זה הולך וקטן בהדרגה חודש אחר חודש.
  • החזר הקרן – בתקופת ההחזר הראשונה, מופרש סכום קטן יותר לכיסוי הקרן. הסכום הולך וגדל בהדרגה מדי חודש.

   

  לצפייה במחשבון משכנתא של וידר משכנתאות

   

  אילו נתונים מספקים לכם מחשבוני המשכנתא?

  • סכום הקרן והריבית ששילמתם בכל אחד מהתשלומים.
  • סכום הקרן והריבית ששילמתם בתאריך מסוים.
  • סכום הקרן שעדיין נותר לשלם בתאריך מסוים.
  • זמן משוער לקיצור מועד פירעון המשכנתא, במידה שתבצעו בכל פעם תשלום אקסטרה אחד או שניים.

   

  המשמעות היא שתוכלו להשתמש במחשבון משכנתא כדי לקבל את התמונה המלאה:

  • לגלות מהו גובה הקרן שאתם חייבים ברגע זה, או שתהיו חייבים במועד מסוים עתידי.
  • להבין את גובה תשלומי האקסטרה שתצטרכו לשלם מדי חודש כדי לפרוע את המשכנתא מוקדם מהמתוכנן, למשל לאחר 22 שנה במקום 30 שנה.
  • לראות מהו סכום הריבית שכבר שילמתם מאז נטילת המשכנתא, או במהלך שנה מסוימת.

   

  מהו היתרון של לוח שפיצר?

  הבנק עורך חישוב מראש של כל שלבי פירעון המשכנתא שקיבלתם ממנו. בדרך זו מאפשר לכם הבנק לדעת בכול חודש מהו גובה הסכום שתצטרכו לשלם במסגרת החזר ההלוואה. לסכום זה יתווספו במהלך הזמן סכומים שונים בגין כל מיני שינויים ותוספות.

  רוב הבנקים למשכנתאות מעדיפים לחשב את החזרי המשכנתא לפי לוח שפיצר. המשמעות היא שלפי לוח זה תשלמו בתחילת ההחזר חלק גדול מהריבית, ועם הזמן התשלומים לריבית ילכו ויפחתו והתשלומים לקרן ילכו ויגדלו.

  בשיטה זו – שבה התשלומים הראשונים שלכם מכסים חלק גדול מסכום הריבית, ורק אז מתחילים התשלומים לכסות גם את סכום ההלוואה (הקרן) – יכול הבנק להבטיח שבמידה שתרצו לפרוע את המשכנתא לפני הזמן, כבר שילמתם את רוב רובה של הריבית. מבחינה זו הבנק לא צריך לדאוג שמא תשלומי הריבית ייפלו עליו, שהרי הוא כבר "הרוויח את שלו".

   

  לקביעת פגישה עם צוות המומחים שלנו – לחצו כאן

   

   

   תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

   #

   לקביעת פגישת התכנות כלכלית

   מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
   0737294778
   phone
   #
   0737294778