המשכנתא הטובה ביותר

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

איך לקבל את המשכנתא הטובה ביותר?

אנו נמצאים בתקופה שבה הריביות הגיעו לשפל ביחס לשנים קודמות. איך בוחרים מבין כל המסלולים את המשכנתא המתאימה ביותר? משכנתא הינה הלוואה לטווח ארוך, בדרך כלל כ-20 שנה. כיום קיימים מספר רב של מסלולים, וללא ידע והבנה בתחום לא כדאי לבחור באחד ממסלולי המשכנתא אם לא חקרנו אותו לעומק.

מסלול משכנתא ריבית קבועה צמודה למדד

כיום הריבית הקבועה הצמודה למדד המחירים לצרכן מאוד נמוכה אבל חשוב לזכור שהקרן במסלול זה צמוד למדד המחירים לצרכן. מדד המחירים לצרכן הינו המדד הישראלי לסל של 100 מוצרי צריכה בסיסיים אשר מתעדכן פעם בחודש ב-15 לכל חודש. מדד המחירים לצרכן עולה בממוצע בכ-2.1% בחישוב שנתי שנתי ובשנת 2012 עלה המדד ב-1.6%. חשוב לזכור שמסלול זה יציב מבחינת הריבית לאורך כל חיי ההלוואה אולם מה שיכול להשפיע על ההחזר החודשי של המשכנתא הינו המדד אשר לרוב מעלה לנו את יתרת הקרן.

מסלול משכנתא ריבית משתנה צמודה למדד

הריבית המשתנה, בדומה לריבית הקבועה, הנה צמודה למדד. הריבית המשתנה היא כמו ריבית קבועה לתקופה קצרה שלאחריה היא משתנה בהתאם לעלות גיוס של הבנק שבו נלקחה המשכנתא. ככל שהשינוי של הריבית הינו בטווח יותר קצר, כך הריבית ההתחלתית נמוכה יותר בהתאם. כיום קיימים מספר מסלולי ריבית משתנה: משכנתא משתנה כל שנה, משתנה כל שנתיים, משתנה כל שנתיים וחצי, משתנה כל שלוש שנים, משתנה כל חמש שנים, משתנה כל שש שנים ומשתנה כל עשר שנים. מכיוון שהריבית מאוד נמוכה היום, כדאי לקחת את המסלול הארוך יותר אשר מקבע לנו את הריבית לתקופה ארוכה יותר ובכך הריבית נשמרת עד נקודת השינוי. חשוב לזכור שהקרן יכולה לעלות בהתאם לעליית הריבית.

מסלול משכנתא בריבית פריים

ריבית הפריים מורכבת מריבית בנק ישראל עם מרווח של 1.5%. הפריים יכול לעלות ולרדת כל חודש ובהתאם לזאת ההחזר החודשי על המשכנתא יכול לעלות או לרדת בהתאם. בלקיחת משכנתא במסלול הפריים, הקרן לא צמודה למדד המחירים לצרכן ויתרת הקרן במסלול זה יורדת מדי חודש. כיום ריבית הפריים עומדת על 1.6% אולם ריבית בנק ישראל ממנה נגזרת ריבית הפריים משתנה פעם בחודש: הנגיד מודיע על הריבית ביום שני האחרון של כל חודש והיא מתעדכנת ב-1 לכל חודש. מסלול משכנתא בריבית הפריים הינו מסלול נזיל אשר ניתן לפירעון ללא קנסות וללא עמלות בכל רגע נתון. מכיוון שהפריים נמצא כיום בשפל, מומלץ לקחת חלק מהמשכנתא במסלול זה

מסלול משכנתא בריבית קבועה לא צמודה

ריבית קבועה לא צמודה הנה ריבית שידועה מראש וקבועה לאורך כל חיי המשכנתא. הריבית במסלול זה הנה ריבית גבוה יותר מאשר בכל שאר המסלולים אבל לא מושפעת מעליית הריביות במשק. יתרון גדול במסלול זה שההחזר החודשי ידוע לאורך תקופת המשכנתא. חיסרון של מסלול זה שהריבית גבוהה משמעותית ביחס ליתר מסלולי המשכנתא הקיימים היום בשוק המשכנתאות ולכן גם ההחזר החודשי (לפחות עד נקודות שינוי הריבית במסלולים האחרים). בכל אופן – כאשר לוקחים משכנתא, מומלץ לפנות ליועצי המשכנתאות המומחים של וידר משכנתאות, לקבלת המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם.

צרו קשר עוד היום לקבלת המשכנתא המתאימה ביותר והזולה ביותר. מלאו טופס או התקשרו 073-7294778

 

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

#

לקביעת פגישת התכנות כלכלית

מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
0737294778
phone
#
0737294778