בטחונות וערבויות לקבלת משכנתא

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  אילו בטחונות הבנק למשכנתאות דורש לשם קבלת משכנתא?

  בטחונות וערבויות הן מסמכים משפטיים (שעבודים) שהבנק דורש כדי להבטיח את פירעון הלוואת המשכנתא. הוצאת המסמכים הללו מאפשרת לבנק בנוסף, לבדוק ולדעת אם הנכס אותו אתם רוצים לקנות לא משועבד או מעוקל.

  ישנם מספר מסלולים של בטחונות וערבויות שהבנק עלול לדרוש:

  שטר משכנתא

  שטר משכנתא: שטר אותו מפיק הבנק וגובה עליו אגרה. השטר אומר בעצם שהנכס משועבד לבנק עד שההלוואה תשולם במלואה. על השטר יש לחתום בנוכחות עורך דין או בנוכחות רשם המקרקעין. את שטר המשכנתא יש לרשום בלשכת המקרקעין.

  מסמך התחייבות עבור רישום משכנתא

  התחייבות לשעבד את הנכס לבנק, ולשלם את כל סך ההלוואה, במידה ולא תקנו את הדירה בסופו של דבר. חתימה על מסמך זה נעשית בנוכחות עורך דין.

  שעבוד זכויות חוזה הקניה של הנכס / משכון הזכויות

  חתימה על מסמך הנקרא 'הודעת משכון' , מסמך שמונפק על ידי הבנק ואומר שעד לנטילת המשכנתא, זכויות הנכס הן של הבנק, יש לרשום את חוזה המשכון ברשם המשכונות. כרוך בתשלום אגרה למשרד המשפטים.

  רישום אזהרה לטובת הקונה

  מסמך המגן על הקונים מפני ניסיון של המוכר למכור את הנכס במקביל למישהו אחר. על המסמך חותמים בלשכת רישום המקרקעין, כנגד הצגת חוזה הרכישה, מיד לאחר החתימה עליו ובנוכחות העורך דין שמטפל מטעמכם בעסקה. הערת אזהרה כרוכה בתשלום אגרה בטאבו.

  רישום אזהרה לטובת הבנק

  הערת אזהרה נרשמת על מנת לחייב את המוכר או בעל המקרקעין לרשום שיעבוד על הנכס לטובת הבנק, במועד רישום הדירה על שמכם. מסמך זה בעצם מגן על הבנק, ומחייב שביום העברת בעלות הדירה מהמוכר לרוכשים, תירשם גם משכנתא לטובת הבנק. את מסמך זה מנפיק הבנק,  הוא נחתם בלשכת המקרקעין וכרוך בתשלום אגרה.

  דו"ח שעבודים מרשם משכונות

  אישור מרשם המשכונות שהנכס אותו אתם מתכוונים לקנות, ובשבילו אותם לוקחים משכנתא, אינו משועבד. נדרש מכם לתת ייפוי כוח נוטריוני לבנק בגין משכנתא בנוכחות נוטריון. זהו למעשה מסמך אותו מנפיק הבנק ומקנה לו אישור לבצע פעולות בנכס המשועבד כמו מכירתו לצד שלישי, וזאת במקרה ואתם לא עומדים בתשלומי המשכנתא.

  הערכת שמאי

  פעולה הנעשית כדי להבטיח לבנק שהנכס מהווה ערובה או בטוחה טובה לבנק בגין ההלוואה. בדרך כלל הבנק דורש כי תשכרו את שירותיו של שמאי מרשימת השמאים שלו, עניין הכרוך בעלות של 350-900 ש"ח.

  בטחונות על פי חוק המכר

  על פי חוק המכר, כאשר קונים דירה חדשה, הקבלן צריך להבטיח שישולמו סכומי הכסף בגין הדירה. כמה מהדרכים לעשות זאת הן  רישום אזהרה לטובת הקונה, לטובתכם, מתן ערבות חוק מכר, או פוליסת ביטוח. לאחר ששולמו לו כ – 15% ממחיר הדירה, הקבלן צריך לתת את אחת הבטוחות הנ"ל .

  ערבים למשכנתא

  יש מקרים בהם הבנק ידרוש חתימת ערבים בשביל המשכנתא. ערבים הם אלו שיצטרכו לשלם את סך ההלוואה במידה ולא תוכלו לעמוד בתנאי ההלוואה. הערבים יצטרכו להציג תלושי שכר ואת כל המסמכים הדרושים לבנק.

  הבנק רשאי לבקש את כל אחת מהבטחות הנ"ל, ורק לאחר מהן תיק המשכנתא יעבור ביקורת. אם לא יהיו בעיות נוספות, תוכלו לקבל את המשכנתא המיוחלת, בהמחאה בנקאית. כאשר מדובר ברכישת נכס, ההמחאה תירשם על שם מי שמוכר את הנכס. למידע נוסף על קבלת משכנתא. לפני שהולכים על מהלך כזה מומלץ מאד לקחת יועץ משכנתא שיעזור לכם.

  לקבלת ייעוץ משכנתא אישי חייגו אל וידר משנכתאות במספר: 073-7294778

  או מלא את הטופס מטה ונחזור אלייך בהקדם.

   תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

   #

   לקביעת פגישת התכנות כלכלית

   מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
   0737294778
   phone
   #
   0737294778