משכנתא במושבים וקיבוצים

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  רובנו מפנטזים על בית עם גינה גדולה ופורחת עם נוף משגע, אך לרוב החלום לא מתאפשר בגלל עליית מחירי הדירות והפער הגבוה שבין הביקוש להיצע. מסיבה זו, רבים בוחרים בפתרונות דיור זולים יותר כגון דירות או בתי קרקע במושבים וקיבוצים.

  כבר שנים שקיימות הרחבות במושבים ובקיבוצים, וניתן להשיג קרקעות לבתים פרטיים במחירים סבירים יותר מאשר בערים גדולות. הקיבוץ מעוניין לגייס כסף ולכן מוכר חלק מקרקעותיו. כמובן שהקרקעות מקבלות אישור של מינהל מקרקעי ישראל ומדינת ישראל, המאפשרים את ההרחבות בקיבוצים הללו.

  החלטה 737 במנהל מקרקעי ישראל אפשרה הפרדה בין השטחים החקלאיים לבין בתי המגורים. המנהל מרוויח ממכירת הקרקע 50% בתמורה לאישור הבנייה בקרקעות, וישנם מאות קיבוצים ומושבים הנהנים מהטבה זו.

  המגורים בתוך הקיבוצים ובמושבים מספקים איכות חיים גבוהה מאוד והאוכלוסייה במקומות אלה היא בד"כ מאוד איכותית. בנוסף לכך, ברוב המושבים היום קיימת וועדת קבלה שלא מקבלת כל משפחה למושב אלה רק אחרי התדיינות מעמיקה בכל הפרטים הקטנים וההיסטוריה שלה. לרוב גם קיימות תנועות נוער שפעילות במושב או בקיבוץ ורוב בני הנוער נוטלים חלק בפעילות החברתית באחוזים גבוהים יותר מבערים הגדולות.

  וועדות הקבלה לרוב מבקשות למלא לא מעט טפסים: אישור מרופא על מצב בריאותי, תעודות יושר מהמשטרה, אישור על הכנסות המשפחה. לעתים מבקשים גם מבחן פסיכולוגי שגם עלותו נופלת על המשפחה הנבחנת. ולמרות זאת, הרבה  מאוד משפחות מעוניינות בכל זאת לעבור לגור במקומות אלה מתוך התבוננות על התמונה הכוללת בשלמותה.

  רכישת קרקע לבנייה או בתים מקיבוצים ומושבים ולקיחת משכנתא בעבורם נחשבת למסובכת יותר, ולא כל הבנקים מתמחים בכך. יתרה מכך, מעט מאוד פקידים בבנק יודעים לתפעל משכנתאות מסוג זה, ולכן יש לשאול ולוודא היטב באיזה סניפים מומלץ להתחיל בתהליך על מנת שלא לבזבז זמן יקר ואנרגיות מיותרות.

  עלות המשכנתא מורכבת משלושה חלקים : המוכר, מנהל מקרקעי ישראל והישוב. בד"כ ערכו של הנכס הנרכש מוטל בספק משום שקשה מאוד להעריך אותו עקב מיעוט עסקאות נדל"ן במושבים ובקיבוצים, לכן הבנק ייתן אחוזי מימון נמוכים יותר לעסקאות מסוג זה. המשכנתא תיבחן בקפידה רבה יותר וכדי לאשר אותה נדרש לעלות לדרגים בכירים.

  ישנן משפחות שרוכשות קרקעות במושבים ויוצאות לבנייה עצמית כיוון שתהליך של בנייה עצמית הנו מורכב וסבוך מאוד, ויש להיעזר בשירותיהם של בעלי מקצוע אמינים שניתן לסמוך עליהם. במידה ותבקשו מהבנק מימון משכנתא לבנייה עצמית, התשלומים עבור הבנייה ישולמו לפי קצב התקדמות בניה. ככל ששלב הבנייה מתקדם יותר ערך הנכס עולה וכך הבנק יכול לשחרר יותר כסף עבור המשך הבנייה.

  כאמור, הרבה משפחות שבונות חורגות מהתקציב הראשוני שהקציבו לבנייה , ולכן כדאי לקחת בחשבון מרווח של סטייה מהתוכנית, זאת על מנת שלא להגיע למצב שבו לקחתם מקסימום מימון ולא הגעתם לסיום הבנייה.

  חשוב לקחת יועץ משכנתא אשר מכיר את עולם המשכנתאות ויכול לבנות לכם משכנתא מותאמת בעבורכם לצורך רכישת השטח או המגרש וכן תכנון נכון של הבנייה.

  רוצים לקבל את המשכנתא הטובה ביותר עם הריביות הנמוכות ביותר?

  צרו קשר עוד היום לקבלת המשכנתא המתאימה והזולה ביותר. מלאו טופס או התקשרו 073-7294778

   תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

   #

   לקביעת פגישת התכנות כלכלית

   מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
   0737294778
   phone
   #
   0737294778