משכנתא לבנייה עצמית

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  לקיחת משכנתא לבנייה עצמית

  בעבר היה נפוץ מאוד תהליך של בנייה עצמית : אנשים היו רוכשים קרקעות ויוצאים לבנייה עצמית. החל משנות ה 2000 נראתה מגמה שלילית בבנייה העצמית והציבור העדיף לרכוש בתים פרטיים בעיקר מקבלנים. משמעות רכישת קרקע ובנייה עצמית הנה שבעליי הפרויקט נוטלים על עצמם אחריות כבדה המלווה בלא מעט סיכונים, ואולי זו הסיבה לכך שכיום עם מרוץ וקצב החיים הגובר, תופעה זו נפוצה פחות מאשר בעבר.

  בית החלומות

  מכיוון שתהליך של בנייה עצמית הינו דבר מורכב וסבוך מאוד, חשוב להתעמק בו ולא לפספס אף פרט, ככל שנתעמק יותר בפרטים לאורך הפרויקט כך החיסכון יהיה גדול יותר. עם זאת, מי שיבצע את הבנייה בצורה מוקפדת וישים לב לכל הפרטים הקטנים, יוכל לחסוך סכום משמעותי לעומת רכישת דירה מן המוכן, בהחלט לא דבר של מה בכך כאשר מחירי הדירות מאמירים.

  תהליך בניית משכנתא בבנייה עצמית

  ראשית איתור הקרקע הפוטנציאלית וקבלת החלטה לצאת לדרך לבנייה עצמית.

  במידה ואין לקרקע היתר בנייה, דרוש להוציא היתר בנייה. את ההיתר מוצאים יחד עם אדריכל שבונה את התוכנית עבור הנכס הנדרש ולאחר תכנון אדריכלי מגישים אותו בעירייה או במועצה המקומית לאישור. במידה ויש היטל השבחה, כדאי לשקלל זאת במחיר ולקחת בחשבון הוצאה זאת. לעתים צריך לשלם בנוסף גם אגרות פיתוח.

  חשוב לזכור כי במגרש בלי היתר לא ניתן לדעת מתי יהיה ניתן להתחיל לבנות, ויש לקחת בחשבון כי עלויות הבניה עלולות להיות גבוהות יותר מאשר היה נדמה בתחילה.

  כמו כן, בקרקע חקלאית עלות המימון יקרה יותר מאשר משכנתא רגילה. ההלוואה עבור קרקע חקלאית הנה הלוואה לכל מטרה שהריביות עליה גבוהות בהרבה. ישנם בנקים שבעת רכישת קרקע חקלאית יבקשו משכון של דירה קיימת על מנת להגדיל את הבטוחה שבמידה ולא תוכלו לשלם את המימון תעוקל הדירה הקיימת.

  משכנתא עבור הבנייה

  במידה ותבקשו מהבנק מימון לבנייה עצמית, התשלומים עבור הבנייה ישולמו לפי קצב התקדמות בניה. ככל ששלב הבנייה מתקדם יותר, ערך הנכס עולה וכך הבנק יכול לשחרר יותר כסף עבור הבנייה.

  הרבה משפחות שמתחילות בתהליך של בניה עצמית, חורגות מהתכנון הראשוני, ולכן צריך לקחת בחשבון מרווח כיסוי על מנת לא להגיע למקסימום מימון ולמצב בו הפרויקט נתקע לפני סוף הבנייה ונותרתם עם חוב גדול.  

  בוידר משכנתאות אנו מעניקים ללקוחות הבוחרים בבניה עצמית את כל הייעוץ והליווי להם הם זקוקים על מנת שיוכלו להימנע מעיכובים עתידיים בבנייה וישלימו אותה בהתאם לתכנון הראשוני ולתקציב העומד לרשותם. 

  רוצים לקבל ליווי לבנייה עצמית ןאת המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם?

  צרו קשר עוד היום לקבלת המשכנתא המתאימה ביותר והזולה ביותר. מלאו טופס או התקשרו 073-7294778

   תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

   #

   לקביעת פגישת התכנות כלכלית

   מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
   0737294778
   phone
   #
   0737294778